Jump to content
Guest - . . .-

Који мобилни телефон користите?

Оцени ову тему

Recommended Posts

@@Juan Valdez,

Хвала!

Читао сам коментаре на једном нашем сајту, доста су задовољни људи, али мени опет одзвања у глави: "Кинез, Кинез, Кинез", па рек'о да питам овде :)

Какво је ваше лично вишљење у вези са карактеристикама које су наведене? Ја се у телефоне не разумем много, а морам да се обавежем уговором, па не бих баш да погрешим.

Huawei није онај Кинез из новобеоградских блокова, него мало озбиљнија фирма. Имају код нас представништво. Чуо сам да им корисничка подршка није баш на нивоу, али само чуо, немој ми веровати.

На папиру делује солидно, само ми се две ствари не свиђају. Прво, 512 MB рама је мало. Андроиду треба више меморије. Друго, модификована верзија Андроида коју испоручују је (мислим) једина која нема такозвани App Drawer. App Drawer је место на коме се налазе иконице свих инсталираних апликација и одатле можеш да поставиш пречице на Home Screen, слично као на компјутеру. Код ове твоје машине све апликације су на Home Screen-у. Ми јабучари смо на то навикли, iOS је од почетка такав, али сам сигуран да су загрижени роботаши бесни кад виде Huawei-јеву имплементацију. Требало би да овај ”проблем” може да се реши тако што ћеш (веома лако) да инсталираш други Launcher (системски програм који садржи интерфејс за стартовање осталих апликација) , на пример Apex.

@@Juan Valdez,

Хвала пуно на одговору!

И мени се чинило да је 512 мало, али нисам био сигуран, јер не знам. Нисам никада имао Андроид телефон, а глупо ми је да купујем неке старије и обичне моделе.

Поред овога, у опцији ми је био и један Sony, али је нешто скупљи, мањи је екран и има слабији процесор.

@@Juan Valdez,

Само да јавим, данас сам ишао да узмем телефон, али није било горе поменутог, па сам узео овај, а имао сам и још неке погодности, тј. првих 6 месеци 50% јефтинији рачун.  Још једном, хвала пуно!

http://www.prestigio.com/catalogue/MultiPhones/MultiPhone_4500_Duo

:0222_shocked:  Ку-куууууу............ви скоро сви имате "свемирске бродове" од телефона  :D  :D  :D

Није да не бих и ја себи узела један "свемирски брод", чисто ради престижа, али .................нема се пара!  :D  :D

Док се не обогатим и овај ће ме сасвим солидно служити!  :stadaradim:  :stadaradim:

Nov-SAMSUNG-C5212-Dual-SIM_slika_XL_5801

П.С. Референце телефона; Samsung C512, камера 1,3 мега пиксела, 4 пута дигитални зум .......мислим шта рећи  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha

@@Биљана,

Мени да се стари није покварио, не бих ни узимао нови :) Али, јуначки се држао 6 година :)

@@Juan Valdez,

Само да јавим, данас сам ишао да узмем телефон, али није било горе поменутог, па сам узео овај, а имао сам и још неке погодности, тј. првих 6 месеци 50% јефтинији рачун.  Још једном, хвала пуно!

http://www.prestigio.com/catalogue/MultiPhones/MultiPhone_4500_Duo

Ovaj je bas dobar, ima dual-sim, a to meni treba. Uz koju mrezu si ga uzeo i kol`ko kosta mesecno?

@@obi-wan,

Узео сам га уз МТС, пакет Микс Нет Л, месечна претплата је 1980 динара + 118 динара за 3Г, а тренутно је акција по избору: 3 месеца рачун 1 динар или 6 месеци 50% јефтинији. Потребно је платити 2700 динара телефон и то је то. 

Овај пакет подразумева: 600 минута, 1500 порука и 1,5ГБ пренос података.

Гледсао сам мало клипове о њему и читао на нету мишљења корисника, за сада су задовољни :)

@@obi-wan,

Ја сам отишао у један маркет где имају штанд. Планирао сам да узмем један други, али га није било и продавачица ми понуди овај. Мало сам га чачкао док се батерија није испразнила, на први поглед је добар. Доста је брз, само још да савладам функције :)

Мало је већи, физички, па му је и прегледност добра. Уз њега се добије и кожна футрола, солидног квалитета.

@@Juan Valdez,

Има. Има још много тога (за мене много, јер први пут видим). Морам само да схватим како да склоним иконице за игрице?

Једно питање, када смо већ ту :) Да ли су све меморијске картице за телефоне исте? Имам у старом, микро мем. картицу и хоћу да прекопирам именик на њу, па само да пребацим у нови. Физички одговара, али не знам да ли могу тако да направим проблем?

Има. Има још много тога (за мене много, јер први пут видим). Морам само да схватим како да склоним иконице за игрице?

Како мислиш да их склониш? Које игрице?

Једно питање, када смо већ ту Да ли су све меморијске картице за телефоне исте? Имам у старом, микро мем. картицу и хоћу да прекопирам именик на њу, па само да пребацим у нови. Физички одговара, али не знам да ли могу тако да направим проблем?

MicroSD? Нису све исте, разликују се по брзини. Али не верујем да можеш да направиш било какав проблем. Само се опусти, то је само мали компјутер и прилично си заштићен од кварења било чега све док не рутујеш уређај. Имаш директан приступ само подацима на SD картици (слике, музика итд) и то је све што можеш да обришеш. Када једном прекопираш контакте, они ће се синхронизовати с твојим гугл налогом и имаћеш их свуда.

Како мислиш да их склониш? Које игрице?

Не знам тачно које су, видео сам да их има пар, а ја не играм игрице, па би их склонио негде где ми се неће појављивати на екрану када га листам.

Да, MicroSD. Купио сам за стари од 4GB и већи део ми је празан, па да не купујем другу ако већ имам. На тој картици имам доста инсталираних програма (Skype и слично), па бих и то пребацио, јер ми доста користи, а имам и предњу камеру на овом.

Не знам тачно које су, видео сам да их има пар, а ја не играм игрице, па би их склонио негде где ми се неће појављивати на екрану када га листам.

Хехе, то неће да може, бар не тако лако. Те игрице (и вероватно још којешта) ти је произвођач упаковао у системски фолдер и оне се не могу избрисати. Могу се само апдејтовати кад произвођач избаци нову верзију на Play Store-u. Чист андроид, без икаквог додатог смећа, добијаш практично само са Nexus уређајима. Осталима остаје да живе с тим што су добили или да рутују уређај и онда да бришу, додају и мењају шта год желе. Prestigio није баш позната марка и намењена је за сиромашнија тржишта, па се бојим да ћеш теже наћи (хакерске) инструкције, а рутовање (иако није квантна физика) није баш скроз једноставна операција.

Ovaj me služi već par godina i dosta dobro se drži :))

http://images03.olx.com.pk/ui/3/43/49/52703449_2.jpg

:0222_shocked:  Ку-куууууу............ви скоро сви имате "свемирске бродове" од телефона  :D  :D  :D

Није да не бих и ја себи узела један "свемирски брод", чисто ради престижа, али .................нема се пара!  :D  :D

Док се не обогатим и овај ће ме сасвим солидно служити!  :stadaradim:  :stadaradim:

Nov-SAMSUNG-C5212-Dual-SIM_slika_XL_5801

П.С. Референце телефона; Samsung C512, камера 1,3 мега пиксела, 4 пута дигитални зум .......мислим шта рећи  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha

Šta da kažem, ista "situjacija", ali biće bolje :))

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...