Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
grigorije22

Novohrvatski: Burek će se zvati „zajednica mesa i testa“

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

Burek.gif

U Hrvatskoj se na internet portalima sve više polemiše oko mogućnosti da se reč „burek“ zameni definicijom „prirodna zajednica testa i mesa“.

Neki portali u Hrvatskoj pokrenuli su i ankete u kojima je većina čitalaca podržala da se burek definiše kao „prirodna zajednica između testa i mesa“ i kao takva uvede i u Ustav ove zemlje kako bi se okončale zablude oko pravog značenja bureka.

Zanimljiva ideja autora grupe u vrlo kratkom roku okupila je mnoštvo fanova koji daju svoje predloge što bi sve trebalo ući u hrvatski ustav.

Facebook grupa „Hoću da to uđe u Ustav“ za kratko vreme je okupila veliki broj članova.

Među predlozima iz svih sfera života, našao se i onaj da „Burek može biti samo s mesom. Za mene je burek prirodna zajednica testa i mesa, ničeg drugog. Hoću da to uđe u Ustav!“. Oko tri hiljade članova grupe u vrlo kratkom roku podržalo je ovu ideju.

Poznato je da većina stanovnika Hrvatske pitu nazivaju „burek sa sirom, burek sa krompirom, burek sa zeljem“ i slično, dok mnogi tvrde da se to ne podudara sa definicijom pravog bureka koji se može nazivati tim imenom samo kada se radi o piti sa mesom.

Burek je inače ovih dana u centru medijske pažnje i zbog vesti da su dva Bosanca ovaj specijalitet poslali u svemir.

http://www.vestinet.rs/zanimljivosti/novohrvatski-burek-ce-se-zvati-zajednica-mesa-i-testa

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
АДМИН

Докон свет нема паметнија посла него да измишља језик.

Баш ме занима како преводе реч кафа или кока-кола или рецимо реч фашиста...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sve jedno, ali burek jeste jedino sa mesom, ovo što izmišljaju sad te sa sirom, te sa sojom i ostalim glupostima, to nisu bzreci. Samo je jedan burek i to onaj sa mesom :D

PS. Pre neki dan mi uvališe burek pun soje, a ja lepo tražio meso, mnogo sam se bio razočarao

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
СВЕШТЕНИК

Jeдан је бурек, све остало су пите !

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ТЕОЛОГ

Jeдан је бурек, све остало су пите !

Pih, seksizam na djelu...ljudska prava za pite....zašto bi jedna pita sa mesom uzurpirala, to posvećeno ime burek-a....

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

I ja sam ranije smatrao da je burek isključivo pita sa mesom, međutim nakon boravka u Turskoj, gde sam video da oni burek nazivaju i te druge pite... prihvatam i ja, da je burek bilo koja pita kod koje je specifičan način pravljenja i određuje ga broj i debljina kora koje se koriste. To je isključivo odlika bureka, a šta će da bude među korama, to nema veze. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

I ja sam ranije smatrao da je burek isključivo pita sa mesom, međutim nakon boravka u Turskoj, gde sam video da oni burek nazivaju i te druge pite... prihvatam i ja, da je burek bilo koja pita kod koje je specifičan način pravljenja i određuje ga broj i debljina kora koje se koriste. To je isključivo odlika bureka, a šta će da bude među korama, to nema veze. 

Ma kakav bre burek sa sirom, šta je to, razlikujem ja burek od pite, ima da se kupe pite sa mesom, ali nije to to. Burek sa mesom nema ništa bolje i još ako je onako masan, pa kad kreneš da ga jedeš ne možeš da staneš. A kmače probao sam i sa sirom nije to to, a pre neki da n sam na prevaru pojeo i sa sojom, to tek nije ni blizu ovom jednom jedinom pravom bureku

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nije tragikomedija, burek je sa mesom i gotova, tačka, mena tu vi meni da prosipate neku pamet te sir te ovo te ono. Meso ili nije burek.

PS. Oko religije i vere smo našli neki zajednički jezik, ali oko ovoga ako treba ima i da se svaćam. VIva la meso.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...