Jump to content
Милош

Светитељи и светитељство

Оцени ову тему

Recommended Posts

I molimo sve članove ,da kad se otvori tema o nekom svetitelju,da se potrude da nađu što više informacija o njemu da li na internetu ili u knjigama ,ako imaju takvu literaturu kod kuće .

Hvala  facenew22222222

Па  онда  да  идемо  свако  житије  као  посебну  тему,  јер  ће људи  хтети  да  додају  податке, а

писање  већ  завршено  и  прешло  се  на  новог  светитеља.Овако  могу  да  додају  јер  има  места...

САМО ОВО ДА НАПОМЕНЕМ , ЖИТИЈА ПИШЕМО У ПОСЕМНИМ ТЕМАМА !

Јеси  ли  на  ово  мислио  што  сам написала Дејану? Логично ми је да јеси, али пожурих.

I molimo sve članove ,da kad se otvori tema o nekom svetitelju,da se potrude da nađu što više informacija o njemu da li na internetu ili u knjigama ,ako imaju takvu literaturu kod kuće .

Hvala  facenew22222222

Па  онда  да  идемо  свако  житије  као  посебну  тему,  јер  ће људи  хтети  да  додају  податке, а

писање  већ  завршено  и  прешло  се  на  новог  светитеља.Овако  могу  да  додају  јер  има  места...

мајкл :group111: 319.gif

Hvala  :cheesy:

Па  онда  да  идемо  свако  житије  као  посебну  тему,  јер  ће људи  хтети  да  додају  податке, а

писање  већ  завршено  и  прешло  се  на  новог  светитеља.Овако  могу  да  додају  јер  има  места...

prstgore prstgore prstgore

Ја поставио неке слике  :) Што више то боље

Mnogo porazno deluje kad se vidi koliko te poruke sa svetiteljima su čitane.

Niti jedna od tih poruka nije pročitana do 10 puta.

Ne mislim da će i biti nešto više čitane, jer imaju ljudi gde to da pogledaju preglednije i na jednom mestu. Koga zanima on to svakako zna.

Možda bi bilo u redu da se sav taj trud koji ulažu braća koja su se uhvatila toga, se pre pretvori u jednu zasebnu stranicu na naslovnici, nego da to budu poruke na forumu.

Mislim da bi trebalo da se napišu malim slovima nazivi poruka, ljudi općenito loše reaguju na ta velika slova i smatraju se u ovoj internet kulturi kao neko vikanje.

Ne mislim da će i biti nešto više čitane, jer imaju ljudi gde to da pogledaju preglednije i na jednom mestu. Koga zanima on to svakako zna.

Možda bi bilo u redu da se sav taj trud koji ulažu braća koja su se uhvatila toga, se pre pretvori u jednu zasebnu stranicu na naslovnici, nego da to budu poruke na forumu.

Mislim da bi trebalo da se napišu malim slovima nazivi poruka, ljudi općenito loše reaguju na ta velika slova i smatraju se u ovoj internet kulturi kao neko vikanje.

Што све не би ишло у један подфорум ? Позз  :cheesy:

Brate, na svim viđenijim srpskim pravoslavnim portalima postoje svetačnici. Da li je to svetačnik koji je uradio Sv.Ava Justin ili svetačnik iz Prologa Sv.Nikolaja Velimirovića...

Ljudi su navikli i naučili da tamo traže svece za koje se zanimaju i za dane u godini.

Ovako u okviru podforuma, jeste to trud, jeste to dobro, ali kao što i sami znamo, to je odnekle iskopirano i stavljeno kao poruka.

Nije pregledno, u smislu da se bira po danu u godini ili po imenu svetitelja, kako je to na drugim sajtovima.

Ako gledamo, gledamo bolje.

Mislim da treba imati svetačnik ovde, ali u formi kao što sam naveo (na naslovnoj strani, i po izboru datuma ili imena svetitelja, a ne kao zasebne teme u forumu).

Koga zanima on će svakako da traži to na drugom mestu. Zamisli sad da neko krene po forumu da traži, a nema niti datuma kad se svetac slavi, niti može po imenu da traži.

Ne želim da vaš entuzijazam smanjujem, svakako će nekome značiti to što radite, ali čisto da ako se već nešto radi, da se uradi na korist sveopštu i ŽRU.

Па  то  није  постављено  пре  месец  дана  па  да  није  читано.Што  и  ти  мало  не  помогнеш?

А  најмање  ће  да  се  чита  тамо  где  ти  мислиш  да  треба  да  се  чита, то  јест  у  библиотеци.

Ко  осим  студената  залази  на  места  где  може  да  се  чита  о  животу  српских  светитеља?

Ово  је  православни  форум у  основи, са разноликим  садржајем, нека  чита  свако  шта  му  се  свиђа. А  лепо  је  када  људи могу овде  да  додају  разне  садржаје, или да питају шта их интересује.

Осим  тога  када  би  неко  прочитао  житије  неког  мање  познатог  свеца, или неки акатист њему

посвећен? Све  што  је  на  корист  не  треба  тако  лако  одбацити.Није  ово  водњика.

Imaš pravo.

Kad sam to ne radim, da se ne mešam u tuđi rad.

Svojim sam komentarima samo hteo da doprinesem, ali ionako je mnogo filozofa a malo radenika. Da ne budem i ja jedan od njih.

Forum rađa grešnike, i ja sam jedan od njih.

Jer žene vole samo sretnike, da li si takva i ti.

ili što bi rekao Ekrem...

Evo filozofiram, a i samo filozofiram

Hajde da ovo pretvorimo u ŽRU Farmu ...

Panto, mislio sam da si ćovek i brat...nemoj više da mi se obratiš....zbog malo ženskih suza, bratu si okrenuo ledža...

greengrin  Знаш оно брате:

http://www.youtube.com/watch?v=http://www.youtube.com/watch?v=$1#errorService Unavailable

погреши човек!  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/prstgore.gif :cheesy2: prstgore

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...