Jump to content
JESSY

Да ли директно говорите шта мислите , желите.....?

Оцени ову тему

Recommended Posts

jer gotovo uvek nakon toga dozivim povredjenost ili neko kuliranje jer druga strana ne reaguje

Ne mora da znaci da je tako ali mislim da mozda zato sto si zensko ne trebas prva da kazes i priznas jer onda i dodje do kuliranja, to je ipak na muskarcu da prvi uradi. 0409_feel Tj da on licno prizna.

Sada pijem kafu... i pokusavam da smislim najprostiji naci da objasnim sebe....

o da, kako samo znam da iskuliram... al ljude do kojih mi nije stalo.... 

a drage osobe... e sa njima je druga prca....

ko ono rece nema taktiziranja!

pa nema, mislim ne sme ni da bude, al nikada ili bas retko budem drska i bezobrazna...

znaci bas treba da mi se nakupi...

па нема везе....ти увек буди искрена и директна.....бар ћеш одмах сазнати с ким имаш посла.....

da...al danas to slabo ko ceni...jos ako krene sprdnja na moj racun zbog nekih izjava...

da me nestrpljivost satire...

Стрпљивошћу се учимо кроз живот! Ти си млада и сасвим је ок то што си нестрпљива, али како вријеме буде пролазило и сама ћеш уочавати колико је стрпљивост врлина и како вриједи чекати нешто! Мада се увијек зна десити као и мени што се и  данас деси да бих све одједном и све у исти моменат...... :) 

Ne mora da znaci da je tako ali mislim da mozda zato sto si zensko ne trebas prva da kazes i priznas jer onda i dodje do kuliranja, to je ipak na muskarcu da prvi uradi. 0409_feel Tj da on licno prizna.

mislim da su danas momci complicated(bar one koje srecem)...

.jos ako krene sprdnja na moj racun zbog nekih izjava...

Ово ме враћа у средњу школу, спрдње на тоне . Немој то да схваташ лично, спрдај се и ти .

mislim da su danas momci complicated(bar one koje srecem)...

Pre bih rekao zbunjeni i cak pomalo uplaseni. Holivud je usadio "holivudski" susret u one koji gledaju takve filmove, "holivudksi" pravi trenutak da se nesto kaze itd. Tako da takvi malo teze prelaze sa reci u delo, a direktno iznosenje tvojih stavova ih moze veoma lako uplasiti tako da odustaju. Jos jedna propast koja stize sa televizora.

...да ли сте директни у односу са људима.....? тј. да ли код вас важи правило ''што на уму, то на друму.....?''

...шта мислите о људима који се вама обраћају директно....без увијања....?

...да ли је то по вама врлина или мана....?

Mislim, da jesam. Što sam odraslija, sve me više nerviraju zavrzlame, od najbanalnijih pa do vrhunski čudnoh i zakukuljeih. Prosto, ako se može reći, kratko i jasno - nemam više živaca. Figurativno. A volje, bukvalno. Da me maste, od onog "čujemo se" pa do "ja kada ti kažem, nikada te ne bih povredio.." A da ne pričam o drugim segmentima, života. Ne. Tapa, tapa, tapa. To, to, to. i to. Može. Trebam. Očekujem. Kaži mi, šta hoćeš, želiš, očekuješ, misliš. Manje više, odmah. Ne kažem , kao rafalna paljba. Sita , sita, sita do povraćke...zavlačenja, gubitka vremena, snishodljivosti, muftenzije i gluposti, gluposti, gluuuuuuuuposti u vidu, igara. Biranje reči je jedno, jer sve može da se kaže, ali da se bira način. Nemaju ni ono ništa od mene, da se lažemo, kao ni ja. Ja ću tako najboje da vidim, ko će da ostane  a kome ću i da da ostanem. Kao devojka. Kao drugarica. Kao poznanik. Tako samo možemo da učimo, jedni od drugih i da se razvijamo. Poltronisanjem, nikako. tapšanjem po ramenu a keženjem lažnim, ni slučajno. Gurkanjem u ambis dok ti vičem srećan put i lepa ti frizura? Ma, ajte. Kaži lepo, pa da se odmah zna..možeš s nekim da se družiš, voliš, sarađujeđ, ne možeš?! Putuj, igumane ne brini za manastir.

Volim direktnost. Ali, onu sofisticiranu. Ne sirovinsku. Znači, pod tim podrazumevam biranje reči, vremena i načina. Ali, gola, golcata istina. Pa ili me ubi ili uzvisi.

Teška, teška vrlina. Po meni. Umeti to i reći. Umeti to i (od) slušati. 

:)

Mislim, da jesam. Što sam odraslija, sve me više nerviraju zavrzlame, od najbanalnijih pa do vrhunski čudnoh i zakukuljeih. Prosto, ako se može reći, kratko i jasno - nemam više živaca. Figurativno. A volje, bukvalno. Da me maste, od onog "čujemo se" pa do "ja kada ti kažem, nikada te ne bih povredio.." A da ne pričam o drugim segmentima, života. Ne. Tapa, tapa, tapa. To, to, to. i to. Može. Trebam. Očekujem. Kaži mi, šta hoćeš, želiš, očekuješ, misliš. Manje više, odmah. Ne kažem , kao rafalna paljba. Sita , sita, sita do povraćke...zavlačenja, gubitka vremena, snishodljivosti, muftenzije i gluposti, gluposti, gluuuuuuuuposti u vidu, igara. Biranje reči je jedno, jer sve može da se kaže, ali da se bira način. Nemaju ni ono ništa od mene, da se lažemo, kao ni ja. Ja ću tako najboje da vidim, ko će da ostane  a kome ću i da da ostanem. Kao devojka. Kao drugarica. Kao poznanik. Tako samo možemo da učimo, jedni od drugih i da se razvijamo. Poltronisanjem, nikako. tapšanjem po ramenu a keženjem lažnim, ni slučajno. Gurkanjem u ambis dok ti vičem srećan put i lepa ti frizura? Ma, ajte. Kaži lepo, pa da se odmah zna..možeš s nekim da se družiš, voliš, sarađujeđ, ne možeš?! Putuj, igumane ne brini za manastir.

Volim direktnost. Ali, onu sofisticiranu. Ne sirovinsku. Znači, pod tim podrazumevam biranje reči, vremena i načina. Ali, gola, golcata istina. Pa ili me ubi ili uzvisi.

Teška, teška vrlina. Po meni. Umeti to i reći. Umeti to i (od) slušati. 

:)

Ovo je teška artiljerija, ali ni jedan rat se ne dobija preko noći, a  ni jednom bitkom, uf teške reči, ali kome , čemu i što? :)

Ово ме враћа у средњу школу, спрдње на тоне . Немој то да схваташ лично, спрдај се и ти .

E volela bih da to jednom dozivim. Da se neko sprda sa mnom :D

Taj se sledi onog momenta kad me vidi, na pamet mu ne pada sprdanje.

Ja ni ne mislim ono što mislim :D  (šala mala)

Uvek sam cenio ljude "bez dlake na jeziku", naravno ako taj dar umeju da iskoriste kako treba. Ja ga nešto žešće uvijam, na kraju ispadne ko zna kako. Mada, zavisi dosta i od okruženja, u poslednje vreme sam upoznao par vedrih, otvorenih ljudi koji se ne plaše da mi saspu u lice sve što misle o meni, i to uglavnom kroz šalu (što mi se dosta dopada), a to valjda malo stimuliše i mene da probam, tako da popravljam se (ako smem da kažem  :))) ).

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...