Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Таша

Beba umrla od neuhranjenosti: Dojila je majka veganka

Оцени ову тему

Recommended Posts

Zato što su i jaja i mleko dobijeni na jako okrutan način, tačnije te životinje su gajene u neopisivo okrutnim uslovima. 

Med koristim, ima onih koji ga ne koriste, i iskreno, nisu mi jasni.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Zato što su i jaja i mleko dobijeni na jako okrutan način, tačnije te životinje su gajene u neopisivo okrutnim uslovima. 

Moja baba u selu drži kokoške i nikakvog okrutnog načina nema, lepo šetaju po livati, baba ih hrani uzme jaje i tako. A kada bismo prestali da jedemo jaja i kokošije meso (celo čovečanstvo) još bi veću kokoškama napravili, kokoške su postale zavisne od ljudi verovatno bi izumrle.  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Med koristim, ima onih koji ga ne koriste, i iskreno, nisu mi jasni.

А кад би знала да те животиње нису узгајане у окрутним условима, да ли би онда јела њихове производе!!? 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa, kao student veterine koji trenutno uči za ispit iz pčelarstva, ne bih se složila.

Iskreno, ja nisam vegan-vegan. Povremeno- jednom u mesec dana uzmem nešto od mlečnih proizvoda i jaja. Zimi- tačnije januar,februar,mart melo češće jer nema toliko voća i povrća, a kad stigne voće i povrće i zaboravim na mlečne proizvode i jaja.

Ja kažem samo principe na kojima se temelji kompletni veganski način života. Čak se i ja slažem da su u nekim stvarima jako ekstremni.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moram da se nadovežem na kratko....iako sam mislila da neću da se vratim, ali evo me opet .smesko.

Zamolila bih Koko da mi navede spisak razloga zbog kojih se ona tako hrani da bismo dobili celovitu sliku njenog stava,a ne ovo ovako jaja su zdrava,jaja nisu zdrava,meso je masno,meso nije masno......i tako dalje u stilu jeste_nije.

P.s.  Nekada davno i ja položih prijemni na tom divnom fakultetu

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Lara, pomenuh svoj fakultet zbog one konstatacije o medu, koja je čista glupost.

Pa, ako si veterinar onda znaš kako se danas hrane životinje koje se gaje za ishranu. Njihova ishrana je puna antibiotika, steroida, hormona, koncentrata. Nekada davno pile koje ima 5 meseci imalo je 1,5- 2 kilograma, a danas ima 5-6  kilograma. Da  li je to normalno? Ne. Slažem se sa tim da je meso u teoriji zdravo. Meso je bilo zdravo. Neophodno, puno proteina, hranljivo. Ali, danas, uz te tako izvikane proteine, u paketu dobijate još mnogo gluposti. 

Moralne aspekte mog nejedenja mesa nema ni potrebe da navodim, razlozi su očigledni.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moj stav

Nisam veran zato što:

1.ne znam skoro ništa o hranjivosti biljaka

2.hranila bih se jednolično i takvom ishranom bih  ugrozila  svoje zdravlje

3.ne da mi majka .smesko.

4.ne bih mogla da učestvujem u prijateljskim zabavama sa mrsnom klopom,kao svi se zabavljaju samo jadna ja....veganka

5.ne bih mogla ni na jednu slavu

6.volim da jedem meso i mlečne proizvode,a posebno čokoladu,sladoled od jagode  i voćni jogurt,pa i da mi neko kaže ništa to ne valja ja bih i dalje išla po svom principu zadovoljstva  .smesko. ,u fazonu šta ću kad volim.

Ali post je način života,ne način ishrane.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja ne volim meso, na primer. Nikad ga nisam volela. Isto kao što ne volim cveklu. Meni nije bio problem da prestanem. Za mleko i jaja rekoh već, jedem ih ponekad, ali to više bude u torti, kolačima, kad odem negde pa me neko ponudi..

A bože moj, pa nisam došla na slavu da jedem valjda. Time vređam i domaćina i poentu slave.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja kad odem negde  i kažem.neću,hvala postim kao da se uvrede....a meni neprijatno samo što ne pocrvenim,mislim to je zaista bezveze .smesko. .

Naravno da u hrani nije poenta,a posebno ne na slavi.

Organizam može lako da se izbori sa umerenom količinom jaja,mesa,mleka....ako se posti na primer sredom i petkom .smesko. i svi postovi tokom godine .

Mada ja verujem da biljke poseduju sve potrebne aminokiseline i masti u  nekim svojim semenkama....Samo je potrebno unositi te namirnice  redovno i u dovoljnoj količini i sigurno neće biti zdravstvenih problema...

Sa decom ne treba eksperimentisati,nikako.Niti im nametati svoj način.Neka se oni lepo hrane kao i svi ostali,pa kad porastu i formiraju ličnosti moći će da donesu svoj sud o tome,šta će,kako i kad jesti.

Metabolizam im je sad brz i lako će se izboriti sa hranom bilo kog porekla.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Što se dece tiče, i ja se slažem. Ko želi da bude vege, taj će jako rano izraziti tu svoju želju. Kao npr  dete moje drugarice koja nije vege. Dete je sa 6 godina prestalo d ajede meso. Ne vredi, nisu je mogli naterati, jedino da joj na silu guraju hranu u grlo. I  nisu ni želeli. Sad samo ponekad jede ribu i to je to. Majka je češće vodi kod lekara na kontrole, ali sve je ok. Jednostavno, devojčica je videla kako izgleda kad se kolje svinja i ne želi da jede meso. Pobeda za nas vege je ta što su uz nju i majka i sestre prestale da jesu meso, bilo ih sramota deteta :D :D :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Bolje da su ostavili dete dobro da ogladni pa kad dodje kući da mu ponude jedino što ima,reš pečeno .smesko. .....

Naravno šalim se.

Decu treba poštovati.To je sigurno trauma i ne treba nikog prisiljavati na nešto što ga psihički ugrožava...

Tu bi vršljaci mogli da pomognu i naravno neka odrasla osoba  koju dete obožava,a da nije iz užeg kruga porodice.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Majka je češće vodi kod lekara na kontrole, ali sve je ok. Jednostavno, devojčica je videla kako izgleda kad se kolje svinja i ne želi da jede meso. Pobeda za nas vege je ta što su uz nju i majka i sestre prestale da jesu meso, bilo ih sramota deteta :D :D :D

Totalno bezveze, po meni i ovo je jedan vid uništavanja djetea. Kao prvo, tom djetetu je stvorena trauma dok je gledala čin " pripreme" svinje. KAo drugo, dijete od 6 godina ne može odlucivati da li ce nesto jesti ili ne a pogotovo jos roditelji to da prihvate a znaju da nije dobro za djecije zdravlje... Po meni to je skroz neodgovorno. Evo ni ja ne volim meso, ali opet samu sebe natjeram da ga pojedem jer znam da je zdravo! A sto se tice hrane na slavi, pa kod nas u Republici Srpskoj je uvreda za domacina ako gost ne jede...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...