Jump to content

Recommended Posts

Online škola ikonopisa

Imam jednu ideju. Sa obzirom da su Crkvi potrebni ikonopisci bilo bi lijepo kada bi se na forumu organizovala online škola ikonopisakoja bi bila ustrojena kao skola pojanja. Npr. Ikonopisac bi mogao da snimi par časova sa nekim osnovnim stvarima, koje bi učenicima ( članovima foruma koji su zainteresovani za ikonopis) pomoglo da naprave prve korake u ikonopisu,

Šta mislite o ovome?

Ма тешко ће то бити, али идеја је супер! Ето, могли би покушати! Имам много вјежби па би их могла фотографисати и поставити овдје! :) 

Е сад, зашто мислим да ће бити тешко, зато што је то без доброг мајстора иконописа скоро па немогуће! То знам јер се и сама патим с тим! Има на јутубу и видео снимака иконописа, али све је то онако........за неке основе и то не баш квалитетне, него онако за своју душу :) 

Ето, могли би покушати

Možemo pokušati, pa ako ne urodi plodom, nikom ništa :) Mada mislim da bi se osnove mogle dosta dobro savladati na ovaj način. Kasnije ko želi da se usavršava, Bog je dao, ima namastira u kojima imaju ikonopisačke radionice pa neka ide tamo na dalju obuku...

Имам много вјежби па би их могла фотографисати и поставити овдје!  

To bi zaista bilo lijepo.

Има на јутубу и видео снимака иконописа, али све је то онако........за неке основе и то не баш квалитетне, него онако за своју душу  

Da ja sam pokušao da učim gledajući te snimke, ali nikakve koristi od toga.

Biljana, Vi ste ikonopisac?

Biljana, Vi ste ikonopisac?

Као прво, немој да ме персираш.......биће sFun_bat  :)

Као друго; какав црни иконописац..............................далеко сам ја још од тога, али учим школе :);) 

Као прво, немој да ме персираш.......биће  

:D

Као друго; какав црни иконописац..............................далеко сам ја још од тога, али учим школе

Nisi znači još, al ćeš biti. :) Tako da nam ti možeš pomoći, bar da naučimo osnovne korake :) 

bar da naučimo osnovne korake

Па да почнемо, корак први;

-ни под разно немојте слушати оно шта вам ја кажем....................гарант није добро  :10900:  

Мало се и шалим, али и озбиљно мислим! Како сам рекла, могу поставити вјежбе и дати савјет, али све преко тога нити знам нити могу нити се усудим! Није то једноставно и тражи много одговорности! Зато сам рекла да би ово могло бити од користи, али без школице ич :);)

Ево за ове моје другаре што хоће да уче о иконопису! Ово вам можда дјелује блесаво, али заиста се овако и од ових вјежбица почиње! Битно је да у континуитету цртате! Скоро па непрекидно! :)

picture-060-small.jpg picture-061-small.jpg

Веома занимљиво! Одма` добијем жељу да пробам...

Само напријед! И искрено, није тешко! Само је битна љубав и рад! Резултат неће изостати! :)

Велико Вам хвала госпођо Биљана!

А о овом персирању и овом прозивању "госпођо" и то.................. ћемо поричати  sFun_bat  sFun_bat  sFun_bat

Хахахааааааххахахаха..........шалим се Звоне! ;)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...