Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Сер Жиле

"Велика борба" Елен Вајт на киосцима

Оцени ову тему

Recommended Posts

Данас сам видео да се ова књига налази у продаји на киосцима и да, не дао Бог, може бити ваша по невероватној цени од само 99 дин. У питању је скраћено издање. Оно које ја имам је знатно обимније. Испод наслова стоји "Између добра и зла" и сам омот не упућује на помисао да је у питању књига религијског карактера, а посебно да се ради о штиву које обилује полуистинама и опасним јеретичким ставовима. 

Адвентистичка литература се сад може купити скоро на сваком кораку и опрез је неопходан, зато је важно да сви који имају представу о чему се ради упозоре неупућене људе око себе на овакав перфидан начин мисионарења. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa kad su toliki misionari mogu i da dele besplatno. Ako je to neka trafika u manjem mestu onda treba upozoriti vlasnika trafike, mada na trafikama se sve prodaje od kondoma do treceg oka, tako da nesto se ne brinem da ce neko teoloski da se obrazuje sa trafike. Al opasnost moze da bude po citaoca, pogotovo po one koji se ni u svoju veru ne razumeju bas najbolje.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Svi ti sektasi direktno krse apostolsku zapovest.....

I tako se trudih da propovedim jevanđelje ne gde se spominjaše Hristos, da na tuđoj zakopini ne zidam21 Nego kao što je pisano: Kojima se ne javi za Njega, videće; i koji ne čuše razumeće.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa kad su toliki misionari mogu i da dele besplatno. Ako je to neka trafika u manjem mestu onda treba upozoriti vlasnika trafike, mada na trafikama se sve prodaje od kondoma do treceg oka, tako da nesto se ne brinem da ce neko teoloski da se obrazuje sa trafike. Al opasnost moze da bude po citaoca, pogotovo po one koji se ni u svoju veru ne razumeju bas najbolje.

То се зове душевна погибија о сопственом трошку :) али морамо признати да је цена ипак мисионарска. Не налази се у малом месту, већ на врло прометном чворишту у Београду. Не знам да ли се продаје и на другим киосцима, нисам приметио.

Људи често купују књиге на киосцима, најчешће романе и љубиће и верујем да омот и наслов могу преварити многе који су љубитељи лаке литературе. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

problem je sto mnogi vernici su deklarativni u smislu..slave Bozic,Vaskrs i idu na slave..i to je to..i uopste ne poznaju svoju veru..a najbolja odbrana od sekti je poznavanje sopstvene vere...crkva treba da edukuje svoju pastvu....da ih detaljnije upozna sa svojom verom....mozda je i zato dobro da postoji veronauka....da se mladji upoznaju sa pravoslavnim katehizisom....pa kad dodju u dodir sa sektaskom literaturom odmah ce je prepoznati....

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Управо је то и разлог што сам поставио ову тему, више као обавештење и упозорење, јер се данас људима свашта може потурити и потура се, баш из разлога што мало знају. Тако сам и ја у ствари дошао у посед ове књиге пре много година :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Велика Чорба опет у акцији...

Шири даље: http://true.faithweb.com

Kako lose uradjen sajt, jeftin, cak se nisu potrudili da kupe domen na srpskom.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Jel adventsiti uzimaju pare od svojih clanova?....jer nije mi jasno zasto bi neko onda bio clan xD

ja sam slusao neke adventiste i cini mi se da nema mnogo razlike osim sto oni uce da dusa spava posle smrti...to im je kao glavno....i to da se slavi subota al to nije ni vredno komentara....ima li jos nesto sto ih bitno razlikuje?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Jel adventsiti uzimaju pare od svojih clanova?....jer nije mi jasno zasto bi neko onda bio clan xD

ja sam slusao neke adventiste i cini mi se da nema mnogo razlike osim sto oni uce da dusa spava posle smrti...to im je kao glavno....i to da se slavi subota al to nije ni vredno komentara....ima li jos nesto sto ih bitno razlikuje?

Ja koliko znam oni uzimaju 10% zarade svih clanova, u humanitarne, edukativne i ostale svrhe tog znacaja, adventisti su poznati po svojim privatnim bolnicama, fakultetima i ostalim znamenitostima.

Pored jeretickih ucenja o dusi nakon smrti i subote kao sedmog dana, imaju i ucenja koja su dosta suptilnija, a ticu se tumacenja celog sv. pisma(u 28.lekcija). Takodjekod njih nema svetaca, ne priznaju Bogorodicu kao devu nakon rodjenja Gospoda. Veruju u hiljadugodisnje Hristovo carstvo na zemlji(kod nasih otaca ono se tumaci u duhovnom smislu, odnosno Hristovo carstvo na nebu), takodje zastupaju prvostepenu ishranu ili samo vegansku ishranu. I to je to sto ja znam.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...