Jump to content
Жељко

Срби по генима ближи Ирцима него Русима

Recommended Posts

У то име!

pint-of-guinnness.jpg

Имао сам прилике да упознам неке Ирце још одавно и стварно имамо сличан менталитет... :)

Да не мислиш како ти вазда опонирам, ово што ћу рећи заиста мислим.

Истина је ово што Новости пишу за та генетическа истраживања, наравно лупетања су у 90% случајева оно што говори Деретић.

Него ја пратим те медијуме и нисам баш нешто благонаклон према писцима и уредницима, јербо знам по прилично добро како то све функционише.

У 90% случајева текстови се поручују. Ево гледам на НСПМ-у један наручени текст који је оплео по владикама а за дивно чудо и сам Вукадиновић је био на том митингу, чак су му скандирали "Ђорђе Србине"...међутим владике су све бациле у засенак па и Ђолета што његова сујета очигледно не може да опрости па је чисто реда ради потегао један текстић противу владика, и коментари су поручени, мислим у првих 5 минута 15 негативних коментара на рачун владика, јасно је да уредништво пише те коментаре.

Но како год да се вратим на ову тему, елем  ова прича већ дуже време се пласира Србљима у смислу нисте ви Словени нити имате шта заједничко са Русима. Прича је ту у служби раздвајања Срба од Руса и осталих Словенских народа Балкана од Русије.

Као што су и они напади на + Качавенду били темпирани пред потписивање споразума у Бриселу да би се ојадила Црква и њен глас маргинализовао по питању Косова, тако и ова прича о генетици, за коју се зна већ више од 10 година сад се пласира Србима да ако им којим случајем падне на памет после свега да ипак потраже неко какво такво уточиште код Руса пре тога прочитају наслов у неким новинама и то научног ранга како нам Руси уствари и нису ништа него су нам ближи Ирци а и ако су нам Руси нешто то је по бабине линије нешто незнатно...

На нашу жалост мислим да би овако нешто и сами Руси финансирали само да нас се ратосиљају, јер реално ми данас никоме не требамо и свима смо баласт и Русима и западу.

Но без обзира перфектна англосаксонска машинерија "злу не требало" ипак иде да се осигура па нам даје овакве текстове да утврдимо градиво о Русима, који су зли, прљави, примитивни, никад нам нису помогли у историји а успут ево сазнајемо нису нам ни браћа, него су то заправо Ирци.

Ајд уздравље !

Брате по пиву Жељко, ја та генетическа "истраживања" никад нисам схватао озбиљно, нити ме интересују. Ко ми је брат ценим по пиву, а не по томе како су му замотани ти генови. Може и да их нема што се мене тиче.

Живели! pivo

Nismo znali vatru da zapalimo a imali metalurgiju?Da nisu kovali gvozdje na suncu mozda? 0110_hahaha

Vreme kada su te grupe o kojima pricas nastale nije postojala metalurgija. Jos se ni kameno doba nije zavrsilo, neardetalci su josh uvek postojalo.

Dinarci su rasa.

Dinarci su pleme, ne rasa. 

Vreme kada su te grupe o kojima pricas nastale nije postojala metalurgija. Jos se ni kameno doba nije zavrsilo, neardetalci su josh uvek postojalo.

Dinarci su pleme, ne rasa. 

Ја сам динарац мада више волим евро

Ма смориле ме све ове теме по форуму, ајд мало да диванимо о вери...

Ма може и о Вери, што да не.. :)

Да не мислиш како ти вазда опонирам, ово што ћу рећи заиста мислим.

Истина је ово што Новости пишу за та генетическа истраживања, наравно лупетања су у 90% случајева оно што говори Деретић.

Него ја пратим те медијуме и нисам баш нешто благонаклон према писцима и уредницима, јербо знам по прилично добро како то све функционише.

У 90% случајева текстови се поручују. Ево гледам на НСПМ-у један наручени текст који је оплео по владикама а за дивно чудо и сам Вукадиновић је био на том митингу, чак су му скандирали "Ђорђе Србине"...међутим владике су све бациле у засенак па и Ђолета што његова сујета очигледно не може да опрости па је чисто реда ради потегао један текстић противу владика, и коментари су поручени, мислим у првих 5 минута 15 негативних коментара на рачун владика, јасно је да уредништво пише те коментаре.

Но како год да се вратим на ову тему, елем  ова прича већ дуже време се пласира Србљима у смислу нисте ви Словени нити имате шта заједничко са Русима. Прича је ту у служби раздвајања Срба од Руса и осталих Словенских народа Балкана од Русије.

Као што су и они напади на + Качавенду били темпирани пред потписивање споразума у Бриселу да би се ојадила Црква и њен глас маргинализовао по питању Косова, тако и ова прича о генетици, за коју се зна већ више од 10 година сад се пласира Србима да ако им којим случајем падне на памет после свега да ипак потраже неко какво такво уточиште код Руса пре тога прочитају наслов у неким новинама и то научног ранга како нам Руси уствари и нису ништа него су нам ближи Ирци а и ако су нам Руси нешто то је по бабине линије нешто незнатно...

На нашу жалост мислим да би овако нешто и сами Руси финансирали само да нас се ратосиљају, јер реално ми данас никоме не требамо и свима смо баласт и Русима и западу.

Но без обзира перфектна англосаксонска машинерија "злу не требало" ипак иде да се осигура па нам даје овакве текстове да утврдимо градиво о Русима, који су зли, прљави, примитивни, никад нам нису помогли у историји а успут ево сазнајемо нису нам ни браћа, него су то заправо Ирци.

Ајд уздравље !

Баш волим да читам оне који знају да читају!  :0104cheesy:

Svi narodi stare Evrope bi trebalo da imaju veliki procenat Keltskih gena jer su oni bili najveći narod u antičkoj Evropi.

Kod nas npr,postoji dosta toponima keltskog porekla od kojih je meni najupečatljivije ime za planinu Taru,jer Irci takođe imaju planinu-brdo Taru sa njihovim kraljevima,koja e na neki način i sveto mesto..

Нисам прочитао све коментаре али са сигуроношћу вам говорим (као врстан познавалац историје):
Келти су били најраспрострањенији народ за вријеме Римског царства, већину познатих Варвара су чинили Келти, када сам био у Чешкој, једном приликом сам начуо од професорице Чешке историје и ликовне умјетности да Чеси имају знатан проценат заједничких гена са Келтима, и да данас постоји нека болест коју имају само Ирци и Чеси, какве сад то све има везе, па има, пошто и ми Срби имамо неке сличности са Келтима, што генетске тако и културне.
Тако да не дајте се заварати сви ми Европљани имамо сличну генетику, сви дјелом потичемо од тих староевропских народа, али и још један занимљив детаљ, нико од нас није "чистокрван", А под "чистокрван" мислим да нико нема 100% чисте гене. Познато је да су средњовјековни владари и великаши нпр Стефан Првовјенчани (дајем његов примјер а има их на стотине) женили стране принцезе, Стефан је оженио Византиску принцезу, тако да Немањићи имају велики постотак страних гена у крви, Угарске, Византијске, Бугарске и многих других народа. Да се разумије, не мрзим ја Немањиће нити икога, чак што више, дивим се Немањићима и нашој средњовјековној Србији, али само дајем примјер да смо сви ми повезани.
Али ствари које нас дијеле (и по мени узвишују) наспрам осталих народа су наша вјера, култура и обичаји. Док су остали народи писвојили кукавство, јад и бједу, ми смо остали храбри, часни и поштени! Не дајте се Срби, МИ смо бољи од ЊИХ! (Америке, ЕУ и осталих новосвјетских гована)
Поздрав!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...