Jump to content
Grizzly Adams

У шта смо претворили хришћанство?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Зато можда тек понегде има хришћана као у првих неколико векова. Ја када бих знао где има таквих, одмах бих се тамо преселио. Говорио бих, ако треба и заборављеним језиком.

пресели се на Косово.

И за остале важи. Ко је спреман на жртву, "Небеску Србију" , правац Косово.Тутањ.

А да ти, благо нама, мало одмориш ?

И за остале важи. Ко је спреман на жртву, "Небеску Србију" , правац Косово.Тутањ.

Цепаница... 

Требало би малко ..бар малкице да промислиш пре него одвалиш неку ''тестостеронску глупост'' .. Јер можда је овде неко са Косова .. или Метохије ..можда је протеран ... можда су му побили фамилију .. можда је још дете ...

Али коме ја причам ..  кад ти просипаш памет из ''доњег стомака'' ... 

Ако могу Јевреји да се масовно насељавају у Палестину можемо и ми Косово.

Све продамо одавде по Београду и тутањ тамо. Није ли то дивна идеја ? Изаћи из удобне фотеље и бавити се

коначно правим стварима ?

Ко каже да ја нисам са Косова ?

Српски - тј. хришћански Јерусалим није Косово, већ је на небесима где је Христос. Срце хришћанина није никаква територија, нити грађевине, већ је срце његово на небесима где је Царство Божије. Земаљске границе су се мењале хиљадама пута у историји, па и границе ове малене Србије. Али се граница Царства Божијег никада није мењала. Где ће бити граница Србије мање је важно. Али пазите да се не нађемо изван граница Царства Христовог, јер тамо ће бити плач и шкргут зуба.

Hm. Znaci, da ne idemo u hramove na liturgiju?

Не знам колико  је ко спреман,али без жртве (крста) хришћанима нема спасења,нити Небеске државе...

Сам израз ,,небеска Србија'' припада етнофилетизму. То подвајање у јеванђељском смислу означава прави пакао.

Албански живаљ на Космету је ту да се приволи Христу, али СПЦ је далеко од тога да некога својим примером привлачи.

Dakle, i izraz "nebeski Jerusalim" i "novi Izrael" pripadaju etnofiletizmu i oznacavaju pravi pakao?

Nema potrebe jer si sve rekao kako jeste, kratko i jasno. :)

Ono sto ja vidim kao najveci problem jeste sto i same crkvene strukture ne kapiraju ovo sto ti govoris, pa smo tako u poslednjim saopstenjima SA Sinoda mogli da citamo da je Kosovo centar naseg crkvenog zivota. Dok god promena ne dodje od samog vrha Crkve, ti mozes ovde da pricas koliko hoces.

Nista, moramo mijenjati Crkvu da bi vama amerikanozovanim hriscanima bila po volji.

Дајте бре модератори ..администартори.. нека овај Мајмун  
@,

скине онај потпис или га банујте  ... ово дно од неукуса о некаквом ''појачању'' .. а мого би и Аутор тог ђубрета да прође исто тако ...

ово је бедно да стоји овако... Ало ајде урадите нешто  ...

A gde mi trrenutno živimo u toj "nebeskoj" Srbiji ili u ovoj zemaljskoj? I za koju od ove dve je sadašnja vlast odgovorna? Za koju je izabrana da bude odgovorna?

Све што чиниш везуј концем за небо.

niko ga nije oteo,kosovo je dato ...

'' Када заслужимо Косово Бог ће да нам га врати. ''

Патријарх Павле

Hm, pa onda nam ni spasenje ne bi trebao dati, nego da ceka da ga zasluzimo. Ali, to bi trebalo da bude dar Bozji. Ne od djela, da se niko ne pohvali.

Ma kako da ne?Da  mi nismo halucnirali bombardovanje i ubijanje nasih civila i vojnika? :291291291:

Kosovo je dato pre bombardovanja!

Jos na pocetku proslog veka.

dozvolili smo da nas truju raznim idejama i idealima, a u osnova svega je bilo  da se zaboravi na Boga, veru... porodicu...

pa se sada pitamo, sta smo to i ko je to pogresio! 

Odrekli smo se nase tradicije i vere davno, davno... a sada zelimo da nam vrate ono sto smo sami odbacili kao dete igracku koje se zasitilo...

e pa moracemo da ponesemo svoj krst...

za jedan trenutak srece hiljadu trenutaka tuge...

Kosovo je dato pre bombardovanja!

Jos na pocetku proslog veka.

dozvolili smo da nas truju raznim idejama i idealima, a u osnova svega je bilo  da se zaboravi na Boga, veru... porodicu...

pa se sada pitamo, sta smo to i ko je to pogresio! 

Odrekli smo se nase tradicije i vere davno, davno... a sada zelimo da nam vrate ono sto smo sami odbacili kao dete igracku koje se zasitilo...

e pa moracemo da ponesemo svoj krst...

za jedan trenutak srece hiljadu trenutaka tuge...

Kosovo je oteto nakon bobradovanja....i cilj bombardovanje je bio odvanje Kosova od Srbije....a da ima nasih gresaka i loseg odnosa prema Kosovu to svakako stoji....

Odrekli smo se mi Boga 45...i dan danas kusamo plodove toga....

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...