Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Sign in to follow this  
Odahviing

Vegetarijanstvo, i vegetarijanstvo i Hrišćanstvo

Recommended Posts

Sad čuh da je Hristos bio vegetarijanac, pa me zanima koliko je to blizu/daleko od istine.

A i zanimaju me vaša mišljenja o ovakvoj vrsti prehrane, nevezano sa pravoslavlje

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Sad čuh da je Hristos bio vegetarijanac, pa me zanima koliko je to blizu/daleko od istine.

Исус није био вегетеријанац. Јео је јагњетину и рибу и пио је вино

A i zanimaju me vaša mišljenja o ovakvoj vrsti prehrane, nevezano sa pravoslavlje

По мени је то најбољи начин исхране ако се примењује како треба. Како год треба јести што мање меса и рафинисаних масти и шећера, што мање прерађевина, грицкалица, слаткиша, газираних пића... Једном речју најбоље је оно што је најближе изворном саставу и облику. Воће и поврће да буде свеже колико је могуће и без хемикалија, а месо кувано или печено без (или са мало) масноћа.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
што мање прерађевина, грицкалица, слаткиша, газираних пића.
Evo upravo jedem domaćinski čips i pijem Ilumitansko piće :D
Једном речју најбоље је оно што је најближе изворном саставу и облику. Воће и поврће да буде свеже колико је могуће и без хемикалија, а месо кувано или печено без (или са мало) масноћа.

I ja se slažem sa tim, voće nešto ne preferiram previše, povrće volim, a meso isključivo da nije masno. Mada mislim da je meso veoma dugo bilo i da će veoma dugo biti jedno od glavne hrane što se ljudi tiče. Ipak smo se kao vrsta hiljadama, pa i desetinama hiljada godina hranili mesom, ne znam da li je i skroz zdravo da se odjednom prekine sa njegovim konzumiranjem, jer nam se telo naviklo da nam to bude jedan od glavnih izvora energije. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ko ti pricao to?Miki Petrovic?On je stracnjak za demonologiju a nutricionizam mu nije jaca strana.... greengrin

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Хришћанство нема забране према било којој врсти исхране,било животињског или биљног порекла, једино што упућује на умереност ,тј да се не товариш без потребе ... .smesko.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Evo upravo jedem domaćinski čips i pijem Ilumitansko piće :D

I ja se slažem sa tim, voće nešto ne preferiram previše, povrće volim, a meso isključivo da nije masno. Mada mislim da je meso veoma dugo bilo i da će veoma dugo biti jedno od glavne hrane što se ljudi tiče. Ipak smo se kao vrsta hiljadama, pa i desetinama hiljada godina hranili mesom, ne znam da li je i skroz zdravo da se odjednom prekine sa njegovim konzumiranjem, jer nam se telo naviklo da nam to bude jedan od glavnih izvora energije. 

i ja sam jak mesozder....i necu to da menjam... greengrin

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Evo upravo jedem domaćinski čips i pijem Ilumitansko piće

Ја данас печен кромир "у капуту" са домаћим кечапом и масонски Пепси.   

Mada mislim da je meso veoma dugo bilo i da će veoma dugo biti jedno od glavne hrane što se ljudi tiče. Ipak smo se kao vrsta hiljadama, pa i desetinama hiljada godina hranili mesom

Нисам ја против меса. Није месо штетно само по себи ако се конзумира умерено и на здрав начин. Мада, човечанство можда иде ка некој врсти вегетеријанства. Не знам... можда.

ne znam da li je i skroz zdravo da se odjednom prekine sa njegovim konzumiranjem, jer nam se telo naviklo da nam to bude jedan od glavnih izvora energije. 

Док сам био залуђени креациониста "др" Мирољуб ми је рекао да могу одмах да прекинем са месом. Тако сам и урадио и ништа ми није било једно три месеца док се опет нисам вратио на месо. 

Не знам да ли је здраво нагло прекинути. Мени није сметало иако сам редовно конзумирао месо пре тога. Не знам како би било другоме. Најбоље је попричати са докторима. Битан је циљ сваке важне одлуке у животу. Ако би прекинуо на силу и против себе то може изазвати негативне последице.

Има људи који заиста не воле месо и не уживају у њему. А има оних који кажу да без меса не могу да замисле оброк. Све зависи од човека и организма, метаболизма, навика... 

Не треба себе силити на свашта.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ko ti pricao to?Miki Petrovic?On je strucnjak za demonologiju a nutricionizam mu nije jaca strana.... greengrin

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ја данас печен кромир "у капуту" са домаћим кечапом и масонски Пепси.   

A to za masone isi smeo da kažeš, da li ti znaš koje snage ovde preovlađuju masonske ili iluminatske? 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
A to za masone isi smeo da kažeš, da li ti znaš koje snage ovde preovlađuju masonske ili iluminatske? 

Излетео сам се. Шта ћеш погреши човек.

Овде преовлађују Илуминати. Њихов предводник на форуму је Akuilius Cratus. Потајно раде и ЗвонкоМ и Ребетис. Задужени су и за рекламирање Кока Коле. Ја у инат њима пијем израелски Пепси. :D

Шала на страну. Најбољи сок је домаћи који направиш. Моја мајка кад направи домаћи од јабуке и шаргарепе, без икаквих хемикалија, нема боље. Само не може дуго да траје, а и нема времена да се поквари :) Још је бољи онај када исцедиш чисто воће (може и са блендером) без додатка шећера.

Цеђену поморанџу да и не спомињем :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Шала на страну. Најбољи сок је домаћи који направиш.

I još ako je materijal takođe domaći neman išta bolje, znam, znam.

MIslim da čak i znam to sa jabukom, moji deda i baba je pravio neki gust sok od jabuke mislim da je i šargarepa išla u to, onako svi su se začudili kad su čuli gist sok od jabuke, ali je ukus fenomenalan 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
MIslim da čak i znam to sa jabukom, moji deda i baba je pravio neki gust sok od jabuke mislim da je i šargarepa išla u to, onako svi su se začudili kad su čuli gist sok od jabuke, ali je ukus fenomenalan 

Највероватније да је тај у питању. Испадне густ а освежава екстра. Тера те да пијеш што више.

Има комбинацаја са свежим воћем, и са куваним. Мени се заиста свиђају такви сокови. Само има посла око њих и хоће да се покваре ако стоје дуже, поготову ако је врућина. Ко има могућност да толику количину држи у замрзивачу решен проблем.

Добри су они где иду киви, банане, јагоде... али коштају мало више од поменутог. Живим на селу тако да јабука и шаргарепе има довољно (кад је сезона) а за шећер се нађу паре.

Сада може да се направи онај од коприва. А ускоро и од брезе, зове...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...