Jump to content
Jefimija

Шта сањате ?

Recommended Posts

Кад професор буде поново гост, постави му питање и напомени тај отачки став. Оци су то говорили, колико је мени познато, да људи (монаси) не би упали у прелест (духовну обману), тумачећи снове. (То ти је оно кад утрипујеш да ти се у сваком сну јавља Бог).

Кад професор буде поново гост, постави му питање и напомени тај отачки став. Оци су то говорили, колико је мени познато, да људи (монаси) не би упали у прелест (духовну обману), тумачећи снове. (То ти је оно кад утрипујеш да ти се у сваком сну јавља Бог).

Ili kad imas "mokre snove" pa tripujes da je to demon ili sam Djavo

Ili kad imas "mokre snove" pa tripujes da je to demon ili sam Djavo

И то. Мада су Оци такве снове као последицу везивали за преједање (стомакоугађање).

Какве су то чудне категоризације? Ни монаси, ни лаици не требају да обраћају пажњу на снове. Просто да не обраћају пажњу. Какви црни снови. Зар се то не подразумева?

Мислим снови. У најмању руку ће да те збуне и слуде, узнемире. А прелест? Па ко се данас подвизава да би могао да упадне у прелест?

pročitah negde kako sveti oci kažu da snovi ne zavise od naše slobodne volje... to mi je dovoljno

како ти то схваташ?...

иначе Јеротић јесте рекао да снови имају значаја...ја сам се некад доста интересовала око те тематике, јер много сањам и интересовала ме је психологија,...

знам да свети оци углавном кажу да не треба обраћати пажњу на снове...

Какве су то чудне категоризације? Ни монаси, ни лаици не требају да обраћају пажњу на снове. Просто да не обраћају пажњу. Какви црни снови. Зар се то не подразумева?

Мислим снови. У најмању руку ће да те збуне и слуде, узнемире. А прелест? Па ко се данас подвизава да би могао да упадне у прелест?

vrhunac zatucanosti, respect! :lol:

a mozda je u pitanju samo neznanje tj slaba praksa, danas svi nesto vole da teoretisu... ili slepo slusaju...

pročitah negde kako sveti oci kažu da snovi ne zavise od naše slobodne volje... to mi je dovoljno

Углавном , међутим све се може ставити под контролу па и снови.

Чврста рука све решава!

Када се каже да не треба обраћати пажњу на снове, мисли се, као што Александар рече, на то да не треба умишљати да нам се Бог или неки светитељ тим путем јавља, као ни да их не треба тумачити као некакве поруке од Бога, или директна упутства која се тичу нашег духовног живота.

С друге стране, неки од снова - они најупечатљивији и они који на нас оставе јак утисак, могу нам указати на неке од психолошких проблема који нас муче, и могу се протумачити као поруке које нам шаље наша подсвест.

Наравно, снови се не тумаче помоћу бапских сановника, већ уз помоћ некога ко се у ту проблематику разуме - на пример, психолога...

vrhunac zatucanosti, respect! :lol:

a mozda je u pitanju samo neznanje tj slaba praksa, danas svi nesto vole da teoretisu... ili slepo slusaju...

E Ratko izvini pretero sam, lupam iako ne bas, nego nema tu sta, treba svako da shvati za sebe

snovi su isto samo fragmenti stanja

"Each day brings its own problems, its own challenges and each moment brings its own questions. And if you have ready-made answers in your head you will not be able even to listen to the question.

You will be so full of your answer,

you will be incapable of listening.

You will not be available."

Osho sektas :lol:

Углавном , међутим све се може ставити под контролу па и снови.

Чврста рука све решава!

E, ali pazi kada je moguce. Meni se dogodilo nekoliko puta, dok sam jos bio dete, da u snu ukapiram da sanjam. Ne znam da li su i drugi imali slicno iskustvo. Sanjao sam da me juri nekakva karakondzula, i ono, frka pamika, bezanija, i samo u jednom trenutku ja ukapiram da sanjam... i okenjem ja nju da jurim.

E, ali pazi kada je moguce. Meni se dogodilo nekoliko puta, dok sam jos bio dete, da u snu ukapiram da sanjam. Ne znam da li su i drugi imali slicno iskustvo. Sanjao sam da me juri nekakva karakondzula, i ono, frka pamika, bezanija, i samo u jednom trenutku ja ukapiram da sanjam... i okenjem ja nju da jurim.

Junak si bio od malena. Sredio si karakondzulu kao Sv Djordje azdaju smej.gif smej.gif smej.gif

Ubise me ovi sitni sati 0102_laugh

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...