Jump to content

Шта сањате ?

Препоручена порука

Ноћне море долазе од поремећаја рада раздражајног дела душе, тј. од гнева/љутње/мржње. Тако пише на гомили страна у Добротољубљу и другој искуственој аскетској литератури. Лек је, кажу, кротост, саосећање и љубав.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 286
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Dok sam išla u srednju imala sam povremeno blage oblike straha  u toku dana,a posebno kad treba da spavam i kad sam sama u mraku,dolazilo mi je da vrištim,pa sam uspela da izbegavam situacije koje fru

Као што Јован Љествичник рече: сан је покрет нашег ума током спавања!    "Не може се сакрити да је моћ нашег разума сасвим мала, и да смо ми пуни сваког незнања. Јер, као што грло разликује укус хра

Да и то (у већини случајева)на грчком, а не знам грчки. 

Setih se sanjam kako ponovo lezim u bolnici iza resetaka. Budim se u znoju. Obicno se desi kad treba idem u Beograd na kontrolu. 7896634:cmizdrenje:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@,

Бегај бре тамо :bleh: . На психијатрији у КЦС долазим само на контроле.

Пу, пу помер се с места 0110_hahaha

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
@Lara, Бегај бре тамо . На психијатрији у КЦС долазим само на контроле. Пу, пу помер се с места

Drago mi je. :good2:  

Samo da znaš,na psihijatriji je ekipa. 0110_hahaha  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
“Noćne more sugerišu potrebu da se pozabavimo nečim što u nama izaziva strah. One takođe mogu biti način da se oslobodite tih strahova, zavisno o tome kako ćemo reagovati na san.

Ako imam užasnu noćnu moru, i pokušam je zaboraviti čim se probudim, velike su šanse da će se ona opet ponoviti. Noćne more uglavnom nastaju iz prošlih događaja, što znači da one nisu znakovi da će nam se nešto loše desiti u budućnosti.

Noćne more i postoje da bi nas uzdrmale, da bi nas naterale da se suočimo sa strahom u njegovom korenu, da bi se obračunali sa teskobom, ili da jednostavno potražimo pomoć, ukoliko sami ne možemo rešiti problem.

Kao što sam i rekao, noćne more su prirodna reakcija na strah i teskobu. Noćne more su poziv na akciju. Zapitajte se: ‘Čega se bojim’, ‘Šta ovaj san govori o meni u ovom trenutku’ ‘Šta mogu učiniti kako bi saznao/la više o strahu koji mi ova noćna mora otkriva?’”

Jeffrey Sumber

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да ли вам се дешава да сањате особу коју нисте чули ни видели годинама; а да убрзо после тога сазнате нешто о њој?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Да ли вам се дешава да сањате особу коју нисте чули ни видели годинама; а да убрзо после тога сазнате нешто о њој?

Meni se to ne dešava.

Pre nekoliko godina sam zahvaljujući svojoj nepromišljenosti i bezobrazluku izgubila prijatelja.Odmah sam shvatila grešku,ali je bilo prekasno da se bilo šta promeni.Volela bih da vratim vreme,ali ni to ne može.Sada kad se sretnemo na ulici,on me više na poznaje,a je posle sanjam kako pričamo o nekim veoma zanimljivim stvarima.....I kad se probudim,meni bude žao što sam sanjala tako divan san...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 5 months later...

Ево рецимо ја сам јутрос сањао сан на немачком, био у продавницу и тако причао са људима нешто бзвз. Не дешава се често али деси се. А ви? :Д

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Дешава се да човек сања неке поједине речи на неком непознатом језику. Некада је то од Бога а некад није.

Једна жена дошла код нас у Цркву, нема никакву школу, и каже да је почела често да сања на неком језику који не разуме а деси јој се понекад да почне и да говори тим језиком и да има велика духовна искушења, иначе је изгледала као полумртва. Обрати се она једном свештенику а он јој каже да је све то умислила да је то немогуће. Поред стојимо ја и други свештеник, магистар теологије, он саблазни се о свог колегу због неозбиљног приступа проблему и замоли је да му каже неку реч. Она почне да прича и он у томе препозна арамејски језик пошто га је познавао. Тек после дужег времена кроз пост и молитву се ослободила тога, иначе је рекла да се непосредно пре те појаве бавила окултизмом.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да, наравно, углавном на енглеском језику. И то тако добро причам да се сам себи чудим :). А иначе сањам сваки дан и сваки сан је неповезан, чудан и тотално ван икакве логике. И у колору. Кад причам колегама на послу шта сам све сањао, они мисле да измишљам  :.mislise. .

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...