Jump to content
gresni

Прешао из православља у протестантску деноминацију

Recommended Posts

sHa_sarcasticlol

шо...

јесу сада и англиканци постала "браћа" Хришћани?

вазда касним са овим иновацијама...

јел има неки сајт..да редовнои каче апдејт и печеве..

као оно ...верзија ...православац 0.1.. па сада већ... верзија православац 2.2 итд..hr.

овако досадно да вазда само ја искачем из дешавања!

Ти као да живиш у џунгли. Ми смо браћа и немамо никога ближег по Христу Господу од католика и англиканаца. Oni su mi mnogo blizi od "nasih " super-ultra pracoslavaca koji u svojim zivotima neguju i uzgajaju farisejski, licemerni i samozadovoljni kvasac.

Ти као да живиш у џунгли. Ми смо браћа и немамо никога ближег по Христу Господу од католика и англиканаца. Oni su mi mnogo blizi od "nasih " super-ultra pracoslavaca koji u svojim zivotima neguju i uzgajaju farisejski, licemerni i samozadovoljni kvasac.

По Христу су нам још ближи дохалкидонци и асирци, само што на њих заборављамо често јер су на оријенту.

Bila bi puno sretnija da nisam ovo pročitala. Kleknuo jadniče, jadna mu majka, da ga onaj kanarinac pokrštava.

Ovo je strašno.

A sad jedno konkretno pitanje, kad završi Bogoslovski faklultet u čijoj će Crkvi služiti???

Sad je uzeo vizitku od jeretika.

Potpuno besmislena i anticrkvena recenica...

Чуо сам за овај догађај скоро. Мислим да је овај момак упознао англиканствог свештеника у болници и да су се спријатељили. Тако нешто. Потом је овај изразио жељу да пређе у англиканце.

Шта знам, свако има право да буде шта жели и слободу да одлучује о својој судбини. Но, треба поставити и питање смисла преласка у другу хришћанску деноминацију. Зашто? Шта то није спознао у Православљу као истинито а тамо јесте? Мислим да је све ово ствар неког емотивног набоја.

Но, свакако да треба увек да се запитамо када оде неки наш брат. Не можемо гледати тако: шта има везе, један ко ниједан... верујем да постоји неки разлог и најбоље је да тај разлог изнесе сам тај студент.

Слажем се!

"Тада им каза ову причу:Који од вас, кад има сто оваца, па изгуби једну од њих, неће оставити деведесет и девет у пустињи и ићи за изгубљеном док је не нађе? И кад је нађе, узеће је на раме своје радујући се, и кад дође кући, сазваће приајтеље и суседе и казаће им: Радујте се са мном, јер нађох своју изгубљену овцу. Кажем вам: Тако ће на небу бити већа радост за једног грешника који се каје, него ли за деведесет и девет праведника којима не треба покајање. ли која жена, кад има десет драхми, па изгуби једну драхму, неће запалити жишка, почистити куће и тражити добро док је не нађе? И кад је нађе, сазваће пријатељице и суседе и рећи ће: Радујте се са мном, јер нађох драхму што сам је изгубила. Тако се, кажем вам, радују анђели Божји кад се један грешик покаје." Лк.15,3-10 301

Guest - . . .-

Да, искрено треба да жалимо што је отишао и наглашавам МОРА да постоји веома јак разлог за тако нешто. Ипак није то тек тако. Шта се десило ја заиста не знам. Жао ми је због тога.

Јусто, није ми јасно то како дохалкидонци могу да нам буду ближи од римокатолика. Јер када погледамо којим редом су се дешавали расколи, прво су се дохалкидонци удаљили од православља а тек после римокатолици.

Разумеш? Док смо још били у заједници са Римом, монофизити су правили расколничке заједнице. Хоћу да кажем како мислим да су нам римокатолици много ближи од било које друге хришћанске заједнице.

Што се теме тиче, можда је Завиша у праву. Можда тај брат има интимне проблеме које хоће да ''легализује''. А можда је пронашао њему праву и искрену заједницу, јер ни код православних често нема да се нађе парохија где је живот хришћана у јеванђељској заједници.

какав си ти промашен православац

ето теби њих...мене мани

Јусто, није ми јасно то како дохалкидонци могу да нам буду ближи од римокатолика. Јер када погледамо којим редом су се дешавали расколи, прво су се дохалкидонци удаљили од православља а тек после римокатолици.

Разумеш? Док смо још били у заједници са Римом, монофизити су правили расколничке заједнице. Хоћу да кажем како мислим да су нам римокатолици много ближи од било које друге хришћанске заједнице.

Што се теме тиче, можда је Завиша у праву. Можда тај брат има интимне проблеме које хоће да ''легализује''. А можда је пронашао њему праву и искрену заједницу, јер ни код православних често нема да се нађе парохија где је живот хришћана у јеванђељској заједници.

Како дође до тога?

Прво ...никада теолошки није доказано да су они монофизти...већ је пре прича политичког карактера..јер нису хтели да буду Ромејци...

Када смо ратовали са њима?

НИКАДА

А латини су нас поклали позамшан број...

и папа им глуми Бога...

мислим да је римска јерес много већа

Potpuno besmislena i anticrkvena recenica...

Када би пробао мало критички (и искрено) да созерцаваш о Цркви и у животу, видео би да има смисла то што сам написао.

Али контам, да и ти идеалистички , као и "брат" Лео и Магнус, размишљаш о Цркви, Србији,историји, "мухамеданцима" и осталима који ће вечно горети у паклу ...

Како дође до тога?

Прво ...никада теолошки није доказано да су они монофизти...већ је пре прича политичког карактера..јер нису хтели да буду Ромејци...

Када смо ратовали са њима?

НИКАДА

А латини су нас поклали позамшан број...

и папа им глуми Бога...

мислим да је римска јерес много већа

Ствар је много сложенија него што је на први поглед.

Пази, ако ћеш ми веровати, да бисмо остварили опште јединство хришћана, укључујући и дохалкидонце, треба да почнемо од римокатолика. А уколико ту не успемо да дођемо до јединства, тешки су изгледи да ћемо остварити то са неким другим.

Кажем, то је много компликовано. Јер једна чињеница представља суштину ствари, а то је да треба да постоји увек Једна Католичанска Црква, као што је испрва било, а тема о томе је читава прича.

Када би пробао мало критички (и искрено) да созерцаваш о Цркви и у животу, видео би да има смисла то што сам написао.

Али контам, да и ти идеалистички , као и "брат" Лео и Магнус, размишљаш о Цркви, Србији,историји, "мухамеданцима" и осталима који ће вечно горети у паклу ...

и ти теолог?

где радиш?

Ајде мало искулирајте са тешким речима...

У праву си оче, али изнервирао ме овај фарисеизам типа "англиканци нису хришћани".

Не него такви као он су баш узорни "хришћани" !!!

Ко је он да просућује да ли је неко хришћанин ?! Јел он можда "Васељенски сабор", па тако нешто може да просуђује ?! Јел он можда Бог ?!

Такви су само брука и срамота за православље !