Jump to content
Жељко

Зашто више волим да пишем него да причам

Оцени ову тему

Recommended Posts

jјесам те хвалио и не повлачим ту похвалу :) зар ја неког да препаднем? веруј ми искрено сам те питао, стрепећи чак да ћеш да ме покопаш

вежбам моју искреност :) стиснуо сам петљу да бих тe питао онако како ми беше на уму

Ок брате,навикао сам, да сам добар са тобом,па ми мало прорадила сујета,што ме нападе... :blush:

Ево, профа Милојков на другој теми је лепо објаснио виртуелну комуникацију , па ако ја нисам ауторитет...

Ок брате,навикао сам, да сам добар са тобом,па ми мало прорадила сујета,што ме нападе... :blush:

Ево, профа Милојков на другој теми је лепо објаснио виртуелну комуникацију , па ако ја нисам ауторитет...

Ок брате, размумемо се

И мене тета Сујета воли ко маче, и ја волим да сам добар са тобом и са многима, иѕбегавам да буде нека расправа и утврђујем свој ...касти карактер, и понекад покушам да га променим

јој сад ће ме опомену  :blush:

челичење на форуму, има и тога ;)

Одосмо од анкете, али и ја мислим да се не може рећи да си с неким пријатељ само преко форума. Јер овде вероватно нису сви баш као у реалности, не каже се баш све што се мисли. Како има маска у реалном животу, овде има бар још једна :)

Не знам ти ја то, али знам да људе које сам упознао преко нета исти су таки и уживо, чак шта више избегао сам оне небројене дане проверавања нечије нормалности, јер сам схватио колико су нормални и овде на нету.

И мени је ово добар начин за упознавање људи. Такође знам доста људи који су се зезнули на нету и улазили у виртуелна пријатељства са људима с којима то нису требали чинити.

Можда сам добар психолог па на основу речи процењујем људе каки су и у реалности.

Мислим људи и ван интернета филују и лажу о себи тако да кад укалкулишеш то као неминовно онда мислим не губиш ништа тим реалним упознавањем.

Мени понекад више одговара да пишем а некад више да причам.

Некад просто нисам у стању да говорим ( разлози физички или психички) , а некад ме мрзи да пишем.

Тако да су ми оба вида комуникације добра.

Uh, ja volim da pišem, i na FB i ovde, zato što mogu da pričam o širem broju tema, nego oči u oči. Jednostavno, vrlo rano u životu sam naučila sam da je teme koje zahtevaju intelektualni napor najbolje izbegavati u društvu.

Skoro sam pričala sa dve vrlo bliske prijateljice na temu religioznosti i Boga, na njihovo insistiranje, jer ja obično izbegavam da pričam o tome, pošto im je na logu na FB izašlo da sam lajkovala neke Mocijeve postere, i obe su bile u fazonu da sam se usektašila... I bile su neprijatne prema meni, ustvari, jedna me vređala da sam glupa, a druga je bila u fazonu, pomisliće ljudi da nisi normalna, pošto sam pokušala da im objasnim neke osnove hrišćanstva. Doduše, isto tako je reagovala moja majka kad sam joj objašnjavala osnove psihoanalize :D

Možda ne umem dobro da objašnjavam.  Obe moje drugarice se deklarišu kao pravoslavke, ali im je potpuno neverovatno da neko uopšte razmišlja o tematici. 

Uh, ja volim da pišem, i na FB i ovde, zato što mogu da pričam o širem broju tema, nego oči u oči. Jednostavno, vrlo rano u životu sam naučila sam da je teme koje zahtevaju intelektualni napor najbolje izbegavati u društvu.

Skoro sam pričala sa dve vrlo bliske prijateljice na temu religioznosti i Boga, na njihovo insistiranje, jer ja obično izbegavam da pričam o tome, pošto im je na logu na FB izašlo da sam lajkovala neke Mocijeve postere, i obe su bile u fazonu da sam se usektašila... I bile su neprijatne prema meni, ustvari, jedna me vređala da sam glupa, a druga je bila u fazonu, pomisliće ljudi da nisi normalna, pošto sam pokušala da im objasnim neke osnove hrišćanstva. Doduše, isto tako je reagovala moja majka kad sam joj objašnjavala osnove psihoanalize :D

Možda ne umem dobro da objašnjavam.  Obe moje drugarice se deklarišu kao pravoslavke, ali im je potpuno neverovatno da neko uopšte razmišlja o tematici. 

http://youtu.be/vMU9AgGHE7o

Пре неки месец сам донео одлуку да ћу се виђати само са људима који мене позову, тако да ми је остало само 10% пријатеља од свих оних које сам ја звао и са којима сам се виђао. Самим тим, буџет ми се знатно повећао, јер више не трошим паре на све и свакога. То је исто један од разлога зашто толико времена проводим овде.

Селећи разлог мог форумашења, а и онај главни, је што овде стварно могу да научим оно што ме занима, јер има много добрих тема које су везане за сам назив форума.

Добро ми је и што овде физички ћутим (добро, пар пута сам ухватио себе да сричем док куцам, не знам зашто сам то радио?) и стекао сам утисак да ме је овде више људи боље упознало кроз то ћутање, него оних 90% из прве реченице ове поруке.

Да сам се "везао" за неке људе, јесам и уопште ми није жао што сам дошао. Планирам да останем још дуго овде, па ви гледајте шта ћете .smesko.

И, да додам још нешто. Овде ме нико није осућивао због неких мени веома битних ствари.

Код мене је ситуација таква да сам жељна ћутања. По читав дан вербална комуникација је на максимуму. И онда ми је некако опуштајуће да се укључим и онако мирно ћутке читам о оном што само мене интересује. 

Прво сам тражила неку стручну литературу и стварно ми је то много значило јер сама помисао на пут до Бг-а, затим јурцање по библиотекама и превртање регистара ме  ужасава. 

Касније сам увидела да разноврсност тема и коментарисање истих у мени будила радозналост а у већини случајева ме и орасположи, помогне да поједине догађаје из свакодневног живота лакше претурим преко главе. 

Ту сам увидела да овај форум са правом носи назив  zru

На страну остављам моје тотално атеистичко окружење где се једино прича о хедонизму и политици. Било би можда и прихватљиво да су то атеисти који су бар образовани па ако нема шта де се прича о религији онда бар о уметности, култури и сл., Не, овде су сви тзв. православци који се никад у животу нису причестили и максимум њихове духовности су пијанке и крканлуци на славама. 

Зато ми је овде пријатно без обзира како проводила време на форуму и зато хвала вам што постојите. grouphug1

vISE VOLIM DA PISEM NEGO DA GOVORIM ZBOG TOGA STO MI JE MUKA KAD U RAZGOVORU GLEDAM ONE SUMNJICAVE FACE! "_+

e bravo! 

kada pocnu da mi vrckaju,svrckaju, bulje, zmirkaju.....

uf, uf.... 

7896634

овде стварно могу да научим оно што ме занима, јер има много добрих тема које су везане за сам назив форума.

Добро ми је и што овде физички ћутим

и стекао сам утисак да ме је овде више људи боље упознало кроз то ћутање,

Да сам се "везао" за неке људе, јесам и уопште ми није жао што сам дошао. Планирам да останем још дуго овде, па ви гледајте шта ћете .smesko.

.mense.

Код мене је ситуација таква да сам жељна ћутања. По читав дан вербална комуникација је на максимуму. И онда ми је некако опуштајуће да се укључим и онако мирно ћутке читам о оном што само мене интересује.

Касније сам увидела да разноврсност тема и коментарисање истих у мени будила радозналост а у већини случајева ме и орасположи, помогне да поједине догађаје из свакодневног живота лакше претурим преко главе.

Зато ми је овде пријатно без обзира како проводила време на форуму и зато хвала вам што постојите. grouphug1

.mense.

Мени понекад више одговара да пишем а некад више да причам. Некад просто нисам у стању да говорим ( разлози физички или психички) , а некад ме мрзи да пишем. Тако да су ми оба вида комуникације добра.

facenew22222222

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...