Jump to content

Ukida se pretplata za RTS

Оцени ову тему

Препоручена порука

Izvor: Beta, Danas

Beograd -- Mesečna pretplata za RTS biće ukinuta, a javni servis će u naredne tri godine preći na finansiranje iz republičkog budžeta, piše dnevni list Danas.

12895578785155fb5f35b65558798921_368x305

Prema saznanjima tog lista, prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić odlučio je da će se javni servis u naredne tri godine finansirati isključivo iz budžeta, pošto je nedavno odbacio predlog da se pretplata za RTS naplaćuje preko poreza na imovinu.

Vučić je, prema istom izvoru, obavestio one koji učestvuju u pisanju zakona o elektronskim medijima da pretplatu treba ukinuti i da ne treba uvoditi nove namete građanima, već da će se javni servis finansirati iz budžeta dok se ne pronađe bolje rešenje.

Ostalo je da se reši pitanje na koji način će biti garantovana nezavisnost uređivačke politike RTS-a i Radio-televizije Vojvodine, dodaje se u tekstu u listu "Danas".

B92

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 51
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Nije sija nego vrat! Pa ko puni budzet nego opet gradjani Srbije tj. poreski obaveznici. Sada i oni koji nisu placali RTS ima da ga placaju ali indirektno...Strava sta sve serviraju ovom narodu i sto

Јок море.. Сад иду корак даље, превазилазе саме себе и законе здравог разума..    Репризирају нове серије!   Прво пуштају циклусе реприза, па тек онда премијера - после 100 реприза.. Да би касније

Значи убеђен сам да ће се у Војводини и даље наплаћитави тв претплата.   Овде сине све има да платиш и шта си потрошио и шта ниси, ми смо још увек у Аустро-Угарској што се тиче функционисања плаћања

Bilo tačno ne bilo, pretplatu im neću platiti, greh je plaćati pretplatu za program RTS.

И овако нисам плаћао!

Takođe.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A што га једноставно не би укинули (ртс)? 

Ko će onda da puštaa bolji život srećne ljude, porodnično blago 

Ja da se pitam mogli bi da ukinu sve stanice i onako nigde ništa pametno ne može da se nađe

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nije sija nego vrat! Pa ko puni budzet nego opet gradjani Srbije tj. poreski obaveznici. Sada i oni koji nisu placali RTS ima da ga placaju ali indirektno...Strava sta sve serviraju ovom narodu i sto je jos strasnije - "prolazi im" :(

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A што га једноставно не би укинули (ртс)? 

Ne treba ga ukinuti nego prosto im nametnuti trziste, pa ako vrede neka opstanu a ako ne, sami ce nestati tj.bankrotirati. RTS treba da se finansira sam a ne da na platnom spisku stoji masa ljudi koji nikada nisu ni krocili u zgradu RTS-a a gradjani preko pretplate da im isplacuju plate. Da ne pricamo da ga placamo 2 puta-jednom preko pretplate a drugi put preko kablovske... Pljacka "par excellence"! 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Kad ce gospodar Vucic da naredi snimanje & emitovanje kvalitetnog skolskog, dokumentarnog, obrazovnog, naucnopopularnog, umetnickog... programa? Ko bi se bunio da se izdvaja novac za kvalitet?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Значи убеђен сам да ће се у Војводини и даље наплаћитави тв претплата.

Овде сине све има да платиш и шта си потрошио и шта ниси, ми смо још увек у Аустро-Угарској што се тиче функционисања плаћања држави, али не и стандарда...но Јелко Кацин ће се већ постарати...

Званично смо ми у истој дежели али незваично код нас не постоје дужници за струју  који дугују више од 20 000 динара. Док рецимо причам са некима из Шумадије који кажу да имају и по 50 000 за струју. Овде би електровојводина конфисковала кућу таквом дужнику да се наплати.

Грацки превоз никад није био фри. Београђанлије ми кукају како сад имају тај бус-шлус... и контролоре. Ма иди јаки контролори уђу на предња врата и док дођу до задњих врата сви који се шверцују изађу из буса и сачекају други. Овде сине тога нема. Контролори кад уђу у бус, само се предња врата отварају таман да је неко тог момента добио инфаркт...само предња.

- Мајсторе баба умире, отвор задња да је изнесемо на воздух!

- А јел има карту?!

- Од куд знамо, занемела је!

- Прво је претресите да видите дал има карту, па ако има донесите је до предњих врата !

А цене су нам такође као у некој другој држави.

Ја за исте паре купим исте ципелке у Београду двоје пари у Новом Саду једва један пар.

Приде најгори тв програм има РТВ, а ни радион није ништа бољи.

Сем оне смешне серије "државни посо" све остало је нешто у паорском фазону.

И сад у Новом Саду живи око пола милиона људи у осталим градовима Воше још толико људи, дакле паора реално имамо мање нег Шумандија. Ал сине све су нам вести и све инфо о кукурузима.

- Добар дан.

- Добар дан.

- Ево смо у селу Сиригу , гледате нову серију "Петказање" једну од многих паорских документараца. Баба Милева јел родио кукуруз ове године?

- Јесте.

- Оћел бити дебелих свиња.

- Биће.

- А јел имате мангулице.

- Немамо. Ми Херцеговци никад нисмо држали мангулице, који ће нам то. Ал кукуруз је солидан, да извинеш волки ( и одмерава баба рукама)  ...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Значи убеђен сам да ће се у Војводини и даље наплаћитави тв претплата.

Овде сине све има да платиш и шта си потрошио и шта ниси, ми смо још увек у Аустро-Угарској што се тиче функционисања плаћања држави, али не и стандарда...но Јелко Кацин ће се већ постарати...

Званично смо ми у истој дежели али незваично код нас не постоје дужници за струју рецимо који дугују више од 20 000 динара. Док рецимо причам са некима из Шумадије који кажу да имају и по 50 000 за струју. Овде би електровојводина конфисковала кућу таквом дужнику да се наплати.

Грацки превоз никд није био фри. Београђанлије ми кукају како сад имају тај бус-шлус... и контролоре. Ма иди јаки контролори уђу на предња врата и док дођу до задњих врата сви који се шверцују изађу из буса и сачекају други. Овде сине тога нема. Контролори кад уђу у бус, само се предња врата отварају таман да је неко тог момента добио инфаркт...само предња.

- Мајсторе баба умире, отвор задња да је изнесемо на воздух!

- А јел има карту?!

- Од куд знамо, занемела је!

- Прво је претресите да видите дал има карту, па ако има донесите је до предњих врата !

A dobri su jednom je vozač ja mislim 3 minuta čeko na stajalištu da oni prođu ceo bus da pretresu. Mada nema ih često idem svakim busom minimalno dva puta i nisam ih evo već mesec i po - dva video.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A dobri su jednom je vozač ja mislim 3 minuta čeko na stajalištu da oni prođu ceo bus da pretresu. Mada nema ih često idem svakim busom minimalno dva puta i nisam ih evo već mesec i po - dva video.

Да, ал зато шофер отвара само предња врата ( говорим у Новом Саду) и ко год уђе мора да покаже карту.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да, ал зато шофер отвара само предња врата ( говорим у Новом Саду) и ко год уђе мора да покаже карту.

Ma de otvara, nađe se neko, možda jedan u 15. uglavnom otvaraju sve u isto vreme. Ili eventualno ono kao prvo otvore prednja pa 2-3 sekundi kasnije ostala, a ti ako se švercuješ sačekaj da se otvore pa uđi, retko ko će da te smara. Nego video sam par puta careve ne da neće da pusta nego ono kad ovaj pokuša da uće ovaj zatvori vrata onako ispred nosa.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...