Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Guest - . . .-

Отварање ЖРУ подфорума за упознавање и брак

Оцени ову тему

Да ли сте за покретење подфорума за помоћ при упознавању за брак?  

187 члановâ је гласало

1. 1. Да ли сте за покретење подфорума за помоћ при упознавању за брак?

• Да, веома лепа идеја
    • Не, то никако
    • Нисам о томе размишљао/ла
    • Одмах да се покрене, помоћи ће људима

Recommended Posts

Za kratko vreme, dobar efekat! Ima zainteresovanih, ima ...samo se stide :)

Nešto razmišljam, prave akcije i dovode iz Albanije, Ukrajine, Rumunije, a mi da ne možemo da se složimo ovde.
A možda je to veći poduhvat.
Meni lično ne treba (za sad :) ) ali je dobra ideja, samo je potrebna dobra organizacija, jer problem usamljenih postoji!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest - . . .-

ево, мноштво људи се јавило. Посебна прича је што је ово место где се окупљају углавном верујући људи те је велика шансада брак успе управо на тим хришћанским основама.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja sam za i kad se tim podforumom lično poslužit sigurno neću a ni ne mislim, u takvom sam vijeku da ću za još par godina buduću partnerku moći slobodno počet tražiti po staračkim domovima, to bude praktičnije rješenje za mene. Prvi starački dom pa zapucam tamo kad me napadne da se ženim, tamo budu čekat na mene mnogo tih takvih mojih vršnjakinja, slobodnug i spremnih za udaju. Sve na jednom mkestu, izbor veliki i sve uživo i direktno, bez oglasa, dopisivanja i posrednika, dovoljno je samo otić na neku njihovu tancovačku, hahahaha.

1324_womens

na ovakvo nešto:

tamo se mogu naći babe željne udaje

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

PROJEKAT HRIŠĆANSKOG SPAJANJA INTERNET HIT: Sajt za pravoslavno muvanje!

Autor: A. Medaković - N. Gavrilović | 19.11.2013 - 20:11:00h | Komentara: 0

Nekada su se budući bračni partneri upoznavali na seoskim prelima i crkvenim svetkovinama, a danas su ulogu provodadžije preuzeli internet pravoslavni forumi. Tako je forum „Upoznavanje radi hrišćanskog braka“ pravoslavne društvene mreže „Pouke.org“ na stranici „Žive reči utehe“ odlučio da se sa belom kugom obračuna pomoću virtuelnog ašikovanja. Ipak, sajber provodadžisanje rezervisano je isključivo za one koji su ozbiljni u svojim namerama, a nikakve prolazne avanture nisu poželjne, jer je vizija ovih internet pionira: „Daj, Bože, da se Srbi umnože i obože“, pa se prolazna romantična poznanstva ne ohrabruju.

Zanimljivo je da je za dva dana, otkako je tema spajanja srodnih hrišćanskih duša najavljena na forumu, sajt pregledan čak 6.187 puta.

852818-04crkva.jpg

Broj poseta sajtu se sada meri u hiljadama

- Dobro da se zapamti, nikakve švaleracije, gluposti, to je strogo zabranjeno, samo upoznavanje slobodnih ljudi radi braka (crkvenog), evo, ja ću da budem kum - predložio je usamljenim dušama na forumu sveštenik Ivan Cvetković, jedan od inicijatora ovog neobičnog projekta.
Administratori foruma naglašavaju da će parovi imati potpunu privatnost u onlajn udvaranju, te da će se umešati jedino ukoliko, zlu ne trebalo, dođe do nepoželjnog ponašanja ili pretnji.

852826-shutterstock-141833188.jpg

"Nadam se da će i parohije prepoznati potrebu da se ljudi međusobno upoznaju" | Foto: Shutterstock

Otkako je najavljen početak rada ovog podforuma, broj članova ove društvene zajednice umnožava se iz sata u sat.

- Nikad više članova nam nije pristiglo, nego u poslenjih sat vremena, ljudi su veoma zainteresovani za ovu temu. Samo za poslednja tri sata učlanilo se 20 osoba - prokomentarisao je otac Cvetković na forumu, uz poziv „ženite se ljudi, udavajte se devojke“.

Žikica Tucić, verski analitičar, ističe da je ovakva inicijativa više nego dobrodošla, jer postoji velika potreba među ljudima za njom.

- Danas u Srbiji nije lako odlučiti se ni na ženidbu ni na udaju. Iako se kasni sa ovakvom inicijativom, bolje je da se ona desi ikad, nego nikad. Čestitam mladima koji su osmislili sajt i ovu temu, jer pratim njihov rad i mislim da je sadržaj odličan. Raduje me što postoje i nadam se da će i parohije prepoznati potrebu da se ljudi međusobno upoznaju, kroz osnivanje nekih klubova - istakao je Tucić i dodao da se nada da će autori sajta sačuvati svoju ideju i da neće dozvoliti verskim fanaticima da je unište.

Administratori: Žene su otvorenije

Administratori sajta ističu da je ova internet prezentacija „Upoznavanje radi crkvenog braka“ nastala 2009. godine iz ideje da se ljudi koji vole crkvu nađu na jednom mestu na internetu, na kojem će se družiti i razmenjivati utiske...

852842-shutterstock-143266570.jpg

Broj poseta sajtu se sada meri u hiljadama | Foto: Shutterstock

- Očekivali smo ovakav priliv ljudi jer je to način da se ljudi upoznaju, a ako Bog da i sklopi brak. Veoma se pazi kako se komunicira, jer se ne dozvoljava ni najmanja vulgarnost. Iako se prijavljuju i žene i muškarci jednako, imamo utisak da su žene otvorenije. Taj deo sajta je sakriven od javnosti i potrebna je posebna prijava da se do njega dođe. To što radimo nije ništa novo, jer u Rusiji postoji nekoliko takvih sajtova koji spajaju ljude bez posrednika. Mi im omogućavamo da se oslobode. Sam cilj jeste da svi zajedno uđemo u liturgiju koja je jedina istina u crkvi i kroz koju ona dobija svoj identitet - ističu administratori sajta. 

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/internet-hit-sajt-za-pravoslavno-muvanje/37605

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Драго ми је да се покренула ова идеја. Људи ће имати прилику да се "опуштеније представе" и надам се превазиђу виртуелну границу када буду спремни да се искрено погледају у очи. Уколико се и само један брак склопи велико је дело учињено.

Браво  :good2:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Постављам питање свима

Како сам парохијски свештеник често видим да има много људи (и мушких и женских) који се нису поженили или удале. То ме дубоко погађа јер у њима видим жељу да оснују породицу али им не иде због разних разлога (о њима можемо поразговарати овде).

То ме одавно наводи на мисао да овде код нас направимо такав подфорум и да њему могу да приступе (потпуно) само чланови тог подфорума. 

То не би било проводаџисање већ помоћ да се људи упознају и оснују породицу.

Да ли сматрате ово добром идејом?

Da,ovo smatram dobrom idejom.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nijesam za, 

bolje organizovati koji sabor više, i dati ljudi da se upoznaju uživo...

...a tek ovo sa ličnim kartama je sonja biserko

evo me jedan lajk ponuka da se javim povodom ovog, mojeg, posta

i dalje mislim da je izuzetno kurazno sa oIvanove strane sto se osmjelio na ovakav potez,

ali podrzavam projekat kada se vec krenulo u to. Kao sto neko rece, neka makar dvoje ljudi

uspiju u tome, vrijedjece truda.

Hvala osobi koja me napomenula za ovaj moj post ;)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Odlicna je ideja da se preko ovog sajta upoznaju pravoslavni hriscani i vernici radi sklapanja braka!Da samo znate koliko je pravoslavnih brakova sklopljeno u Rusiji preko slicnog sajta!Jos jednom kazem odlicna ideja,svaka cast onom ko je to pokrenuo!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

У сваком случају боље него да нам Палма тражи брачне партнере... Или још гора опција са Албанкама на југу Србије. Само да не дође до неке злоупотребе.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Hvala Vam na prijemu u Vas forum za pronalazenje srodne duse,sto mi je i cilj javljanja na ovaj forum.Zovem se Zoran Biljetina roden 31.01.1971. u Osijeku,Hrvatska.Zavrsio sam srednju hemijsku skolu-hemijski tehnicar,IV stepen.Volio bi da preko Vas pronadem srodnu dusu.Inace zivim u blizini grada Indjija.Ne bi puno da duzim moja svrha je i zelja da to preko Vas uspijem i da pronadem.Ako ima zainteresovanih mislim na zenski svijet mogu se ovdje javiti ili na fecebook.Hvala.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...