Jump to content

Prodaja rucno radjenih brojanica

Оцени ову тему

Препоручена порука

Интересантно. Волео бих да видим ту машину, има ли да се нађе каква фотографија или још боље видео снимак исте?

Ne znam. To su mi kazale sestre iz jenog manastira kada su me učile da pravim brojanice...

Па добро, јел се та машина моли током израде?

Da li se mole tokom izrade oni koji ih prave bez blagoslova Crkve, i prodaju po pijacama? 

Подели на овим сајтовима

Е па немојте се сад на овој теми споречкавати.

Без везе имал машине ил нема...

Мени је рецимо један инжињер рекао да машина за тај чвор може да се пројектује као и за све остало , али би сам пројекат и израда само једне машине ( а бесмислено је почети нешто производити због само једног производа, што уједно значи и многоструко скупље) била толико скупа да се тренутно никоме не исплати толико новаца да уложи у њу.

Е сад ако се нашао неки авантуриста толико амбициозан да направи машину...оке свака му част , али је највероватније сам радио машину и склапао делове или је од већ неке машине за хеклање само променио неке радне делове и уклопио их у њу ( што опет не може без пројекта, који је такође много скуп) па на тај начин добио такву машину.

Ствари стоје отприлике тако.

Видео сам на неком кинеском сајту и ове наше плетене бројанице па ме не би чудило да су "луди" Кинези начинили једну такву махину или пар таквих. Само је потпуно бесмислено радити нешто где је тржиште ограничено и бројем потрошача и временом , јербо једну или десет бројаница можеш некоме појединцу продати једном, али не и више пута, то није хлеб, а такође она траје дуго времена па ће у једном моменту тржиште бити обезбеђено тим производом и просто неће више бити потражње за њега наредних 200 година( под условом да свет толико потраје) ...

Значи није уопште економично направити једну такву машину а камоли њих више.

Али знам ја једну машину која ради као сингерица, а то су бабе и села Кијева које све ђутуре плету бројанице и њима нико не може конкурисати... е сад да ли се бабе моле док плету... ко зна можда се једна моли а остале гледају великог брата....хахахахаха!!!

Подели на овим сајтовима

@@Gandalf Sivi,

Pijacari koji gledaju da zarade sto je vise moguce sigurno se ne mole. Onda dajte mi smisao brojanici koja sluzi kao modni ukras u danasnje vreme. Ja ne nosim nit mi pada na pamet. .smesko.

Подели на овим сајтовима

• 3 years later...

Onaj ko izradjuje/plete brojanice bi trebalo da se moli dok ih radi kao sto bi trebalo da se trudi i drugim stvarima svojstvenim pravoslavnog( ne samo na papiru).

Ne mozemo govoriti o tome da li se neko moli dok ih radi ili ne.To Bog samo zna pa takreci dq se neko sigurno ne moli ne stoji.

U razgovoru sa onima koji ih pletu cesto se vidi gde smo otprilike.

Masina za brojanice postoji po recima drugih.

Posto se trudimo kao sto malo pre rekoh da budemo pravoslavni u pravom smislu reci onda masinu ne treba ni pominjati jer je protivna blagoslovu.

Inace brojanice radjene na masini nisu previse zategnute (labave su).

Neznam zasto je nekome potrebna masina osim ako razmislja o masovnoj proizvodnji sto je po meni apsolutno pogresno.

Sent from my SM-G7102 using Pouke.org mobile app

Подели на овим сајтовима

Takodje ako ih neko nosi kao ukras to ne znaci da ih svi nose kao ukras.

Nositi ih na ruci bi trebalo da znaci postavio sam je tu da me lakse podseti da se prihvatim nje cesce tokom dana.

Takodje drugi videvsi kod nas na ruci mogu da kazu da ih nosimo iz pomodarstva, kao ukras i slicno ali bitno je da je mi nosimo da bi je koristili. Uostalom onaj ko je koristi nije mu bitno da li ljudi misle pogresno oko njega vec se i za njih moli pa cini dobro i sebi i njima.

Sent from my SM-G7102 using Pouke.org mobile app

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...