Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest - . . .-

Србија - добре вести

Оцени ову тему

Recommended Posts

само се ти чувај, боље да останеш сам него да направиш погрешан избор... 0110_hahaha

Наравно да је боље,милион пута,ако не због нас самих оно због деце...
Нису сви прозорљиви да унапред знају да је у питању лош избор.
stadaradim

Баш лепа лепа прича али стварно .Ех оче Иване када би било више оваквих ТВ емисија а не "фарме" која се још увек провлачи на "жутој" телевизији Пинк. Ово "жутој" на оно као и "жута" штампа . Писаћу петицију да се укине ТВ "Пинк" 0110_hahaha

Наравно да је боље,милион пута,ако не због нас самих оно због деце...

I agree.

Мислим да кварите лепу тему...и никако се ме слажем са вама двојицом. И сам имам троје деце. Знам пуно добрих људи из разведених бракова, или напуштених од својих родитеља и сл...Зар би било боље да и ти мени драги људи ( и њихове породице) не буду у вечности са мном, без обзира на родитељске животне промашаје? Очекујем шире гледиште од вас као православних...

Мислим да кварите лепу тему...и никако се ме слажем са вама двојицом. И сам имам троје деце. Знам пуно добрих људи из разведених бракова, или напуштених од својих родитеља и сл...Зар би било боље да и ти мени драги људи ( и њихове породице) не буду у вечности са мном, без обзира на родитељске животне промашаје? Очекујем шире гледиште од вас као православних...

Шире гледиште си и добио...

Не знам,одакле ти идеја да ја неком не желим да буде самном у вечности,мада ни за себе не знам ,где ћу бити...

Има још једна ствар која се потенцира на сличним темама,а то је бројност породице,тј деце...

Нигде нисам нашао конкретно ,где и кавог има утицаја бројност деце на наше исповедање вере!?

Још мање на спасење.

Што се тиче деце из разведених бракова,или чак не морају бити ни разведени,довољно је да су лоши,на децу готово без изузетка оставља и те какве трагове и  последице,колико год они нама били драги...

89898989898989 Нисам неки говорник, ал` хајде да пробам да кажем коју а да буде просто, тј да не замрсим...

- Прво, очигледно да се плашите погрешног избора, а страх и нечињење због истог оправдавате пред собом бригом због последица (,,Наравно да је боље,милион пута,ако не због нас самих оно због деце.."). Понављам ти да немаш појма каква ће та деца да испадну, а највише зависи од ТЕБЕ, а не од другог. Па ти се бар не би требао плашити последица, и ваљда би као православан-чак и да се разведеш-остао у вези са својом децом и утицао на њихов развојни пут, молио се за њих...

- Друго, немам појма откуд та прича о много деце... Ваљда су људи закључили из оног:

..27. И створи Бог човјека по обличју својему, по обличју Божијему створи га; мушко и женско створи их. 28. И благослови их Бог, и рече им Бог: рађајте се и множите се, и напуните земљу, и владајте њом, и будите господари од риба морских и од птица небеских и од свега звјериња што се миче по земљи."

Па после повезали са оним да је Бог створио овај свет Духом Светим кроз Христа и за Христа, и да није желео да има САМО ЈЕДНОГ СИНА, већ мнооого синова и кћери који ће му рећи са љубављу: ,,ОЧЕ НАШ...". А тај осећај се заиста даје Духом Светим кад почнеш да учествујеш у тој великој Тајни Стварања рођењем првог детета, па пожелиш још...и сваки пут кад их погледаш осетиш безграничну љубав, и милост Божију која се незаслужено излива на тебе кроз њих...

- Треће, не знам шта би рекао блаженопочивши Патријарх Павле на ово:,,Што се тиче деце из разведених бракова,или чак не морају бити ни разведени,довољно је да су лоши,на децу готово без изузетка оставља и те какве трагове и  последице,колико год они нама били драги..."  Он оца није ни запамтио, јер је отац био у печалби, и вратио се само да умре, и то кад је Гојко имао 3 год. А мајка се преудала и отишла, па убрзо и она умрла...Какво занемаривање деце...Шта ли би могло испасти од њих???

Свако добро од Бога вам желим...

Не треба се плашити јер  70zfof0qsamomolitva  0912_sport. Прочитај моја три правила на ,,како смувати девојку", примени иста зачињена са доста молитве, и сети се да треба да примимо Христов јарам и бреме, а оно је лако,и јарам је благ -ако не творимо ,,своју вољу, но вољу Оца нашега". То ти је много песимистично ,,kad je neko postavljen da bira izmedju zlog i jos goreg?". Зар ниси говорио на многим темама о стицању Христа? Ајд` се стави у његову позицију кад је дошао међу нас и почео да бира апостоле-да ли је имао такву ситуацију? Па је ли одустао или све ,,окренуо на добро". Угледај се на њега и суштински, делом, а не само формално, теоријски... И видећеш да НИКАД не постоји такав избор који помињеш, већ само да не умемо сагледати шта нам је то Господ припремио ако идемо овим или оном путем. А ако то хоћеш да сазнаш, онда  70zfof0qsamomolitva...

Суштински, страх од погрешног избора је страх од сопствене грешности... Но не треба себе прво довести до савршенства (што је-суштински-немогуће) па тек онда правити изборе. Проћи ће ти цео живот а ништа нећеш ућинити. Зар се и у науци човек храбро не упусти у коштац са новом претпоставком,теоријом, молећи Господа да му просветли разум-ум-дух-душу, па ако крене на добро-слава Богу! А ако видиш да си погрешио-извлачиш поуку о себи и настављаш даље. ,,Није страшно пасти, страшно је не устати". 0912_sport Битно је оно ,,молећи Господа". Практична примена оноликих теоријско-догматско-есхатолошко-....-онтолошких и ко зна каквих још разговора.

,,Твоје од твојих, Теби приносећи због свега и за све..." stadaradim

Не треба се плашити јер  70zfof0qsamomolitva  0912_sport. Прочитај моја три правила на ,,како смувати девојку", примени иста зачињена са доста молитве, и сети се да треба да примимо Христов јарам и бреме, а оно је лако,и јарам је благ -ако не творимо ,,своју вољу, но вољу Оца нашега". То ти је много песимистично ,,kad je neko postavljen da bira izmedju zlog i jos goreg?". Зар ниси говорио на многим темама о стицању Христа? Ајд` се стави у његову позицију кад је дошао међу нас и почео да бира апостоле-да ли је имао такву ситуацију? Па је ли одустао или све ,,окренуо на добро". Угледај се на њега и суштински, делом, а не само формално, теоријски... И видећеш да НИКАД не постоји такав избор који помињеш, већ само да не умемо сагледати шта нам је то Господ припремио ако идемо овим или оном путем. А ако то хоћеш да сазнаш, онда  70zfof0qsamomolitva...

Sta je Hristos ono rekao sotoni u pustinji kada ga je ovaj nagovarao da skoci posto ce Gospod nece dozvoliti

da se o kamen spotakne???

Dakle ako smo postavljen pred izbor probijanja betonskog zida glavom -ne treba se moliti da tako nesto uspe.

Na temi kako prici devojci Ivica smatra da je to sto ja smatram SI dobrom metodom previse algoritamski i

robotski. Dobro mozda on to tako dozivljava ali ja onaj tvoj recept dozivljavam kao pravu geodetsko arhitektosku semu i to je nesto sto se izbegava u najsirem mogucem luku. Bar sa mog aspekta shvatanja musko

zenskih odnosa.

Postoje putevi kojim uopste ne treba ici ni sa molitvom ni bez. Treba razluciti lako od teskog i destruktivnog

i onda moze samo molitva pomaze.

Суштински, страх од погрешног избора је страх од сопствене грешности... Но не треба себе прво довести до савршенства (што је-суштински-немогуће) па тек онда правити изборе. Проћи ће ти цео живот а ништа нећеш ућинити. Зар се и у науци човек храбро не упусти у коштац са новом претпоставком,теоријом, молећи Господа да му просветли разум, па ако крене на добро-слава Богу! А ако видиш да си погрешио-извлачиш поуку и настављаш даље. ,,Није страшно пасти, страшно је не устати". 0912_sport Битно је оно ,,молећи Господа". Практична примена оноликих теоријско-догматско-есхатолошко-....-онтолошких и ко зна каквих још разговора.

,,Твоје од твојих, Теби приносећи због свега и за све..." stadaradim

Cuo za onu "Mozda svi putevi vode za Rim ali ne vode svi putevi Bogu."?

E sad kad malo promislis zivot onako iskreno videces da si imao a kako stvari stoje i imaces puno

situacija gde ces stajati pred putem koji definitivno ne vodi Bogu i tu je dilema neke strasljivosti i

hrabrosti, pogresnog i dobrog izbora sasvim suvisna.

Postoje stvari i situacijae koje se jednsotvno izbegavaju bez nekih teatralnih deilema.

Причали смо о избору:,,zasto se ne bi trebalo plasiti loseg izbora narocito

kad je neko postavljen da bira izmedju zlog i jos goreg?"  То о чему ти говориш није избор (Dakle ako smo postavljen pred izbor probijanja betonskog zida glavom -ne treba se moliti da tako nesto uspe), већ неразумност. А ако је твоја вера јака,а Христос у теби нећеш овако сигурно buuuuuuu..., већ ћеш разумети откуд зид пред тобом и шта ти ваља чинити.:pravila:

На путеве који не воде Богу-ако си сигуран да је тако -не крећеш, окренеш се и одеш...како ти рече,,bez nekih teatralnih deilema."

Дакле, ја сам говорио о оним дилемама у вези ,,ситних" ствари које живот значе, а једна од њих је и избор партнера, тј брачног друга-што је био почетак, тј узрок мог негодовања на Максову и твоју констатацију...

И да,мислим и ја да превише компликујеш и покушаваш да науку ставиш онде где је место срцу, јер и смех може бити лажан, и речи лажне, и музика да направи атмосферу која не одговара реалном стању...а све то откриваш срцем, онолико добро ћеш ,,видети" колико ти је срце чисто (Блажени чисти срцем, јер ће Бога видети-па и она друга особа је створена по лику Божијем, и ако Га тамо у њој-њему има, осетићеш Га)...Без обзира на све маске около...

А моја правила су шаљив осврт на озбиљну тему...мада има ту нечега...али само ако их не употребиш алгоритамски, већ као ,,водич ка сусрету две душе у универзуму-знаци поред пута"  :229229229:  :291291291: 89898989898989 4chsmu1

Причали смо о избору:,,zasto se ne bi trebalo plasiti loseg izbora narocito

kad je neko postavljen da bira izmedju zlog i jos goreg?"  То о чему ти говориш није избор (Dakle ako smo postavljen pred izbor probijanja betonskog zida glavom -ne treba se moliti da tako nesto uspe), већ неразумност. А ако је твоја вера јака,а Христос у теби нећеш овако сигурно buuuuuuu..., већ ћеш разумети откуд зид пред тобом и шта ти ваља чинити.buuuuuuu

Samo sto to ne znaci da se zaista necu naci pred takvim izborom.

На путеве који не воде Богу-ако си сигуран да је тако -не крећеш, окренеш се и одеш...како ти рече,,bez nekih teatralnih deilema."

Eto vidis sad si i sam potvrdio ono sto ja naglasavam.

Дакле, ја сам говорио о оним дилемама у вези ,,ситних" ствари које живот значе, а једна од њих је и избор партнера, тј брачног друга-што је био почетак, тј узрок мог негодовања на Максову и твоју констатацију...

Kad je izbor/odluka bracnog partnera u pitanju ne postoje sitne stvari.

И да,мислим и ја да превише компликујеш и покушаваш да науку ставиш онде где је место срцу, јер и смех може бити лажан, и речи лажне, и музика да направи атмосферу која не одговара реалном стању...а све то откриваш срцем, онолико добро ћеш ,,видети" колико ти је срце чисто (Блажени чисти срцем, јер ће Бога видети-па и она друга особа је створена по лику Божијем, и ако Га тамо у њој-њему има, осетићеш Га)...Без обзира на све маске около...

Nema ovo veze sa naukom.

Po mom iskustvu, dopustam da je tvoje drugacije pa i zaključci, medjusljudski odnosi su toliko fini i slozeni

da samo srce ili sam razum nisu dovoljni. Potrebna je sinergija a nju je najteze postici, zapravo to je stanje

od koje ljudi veoma cesto beze jer je u pocetku preterano konfuzno.

Samo  razumom ili samo srcem ne ide, dead end. Prvi svetli ali ne greje drugi greje ali ne svetli ako razumes sta

hocu da kazem.

А моја правила су шаљив осврт на озбиљну тему...мада има ту нечега...али само ако их не употребиш алгоритамски, већ као ,,водич ка сусрету две душе у универзуму-знаци поред пута"   :pravila:  :229229229: 89898989898989 4chsmu1

Nije sija nego vrat. ;) :291291291:

,,Samo sto to ne znaci da se zaista necu naci pred takvim izborom." Са Христом у себи,Оним који је прошао кроз затворена врата... верујем у тебе и твој избор  4chsmu1

,,Eto vidis sad si i sam potvrdio ono sto ja naglasavam." Па то је јединство различитости, све време говоримо исто на различит начин.  :291291291: :229229229:

,,Kad je izbor/odluka bracnog partnera u pitanju ne postoje sitne stvari" Ниси видео или ниси хтео да видиш наводнике? Свакако да је та одлука као брег спреман да га ,,бациш у море" својом вером...  :pravila: buuuuuuu buuuuuuu

,,...samo srce ili sam razum nisu dovoljni. Potrebna je sinergija a nju je najteze postici, zapravo to je stanje

od koje ljudi veoma cesto beze jer je u pocetku preterano konfuzno. Samo  razumom ili samo srcem ne ide, dead end. Prvi svetli ali ne greje drugi greje ali ne svetli ako razumes sta hocu da kazem." Читао си Старца Силуана? Очигледан пример како чистим срцем и кад немаш ,,разума" стичеш Христов ум, самим тим и разум. ДА, само разумом се не може, али НЕ, само срцем (али чистим срцем, а то је већ наука за себе...) се итекако може (још једном напомена, да не буде грешке -видиш да се слажем за синергију, али не одсецам неке путеве које ти сматраш непроходним...) . ;)  А како, то је нови топик...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...