Jump to content
Guest - . . .-

BRITANSKI BBC PRIZNAO: Bombardovali smo vas osiromašenim uranijumom, u Srbiji će od raka umreti još 10.000 ljudi!

Recommended Posts

Super si ovo pomenuo...

Seti se ovog broja unistenih oklopnih vozila kada budes bistrio ko je koga porazio na Kosmetu, Nato Srbiju ili je Srbija ponizila Nato ....

Vidim i tebe je nesto zesce ozracilo.

Ово је стандардна грешка невезана стриктно за ову тему. Рак је генерално болест старости (не нужно дубоке старости). У то доба су људи у просеку живели знатно краће, тако да нису стигли да у већем броју умиру од рака, јер су умирали од других болести. Поред тога, нешто не верујем да је тада дијагностика била на нивоу и да је вођена прецизна статистика, да би ти могао са таквом сигурношћу да испалиш ову тврдњу. :)

rak nije prvenstveno bolest starosti: uzrok su mu tri vrste agenasa: fizički, hemijski ili biološki koji dovode do mutacija, (malignih transformacija) a koje potom organizam ne uspe da ispravi, u starosti moć ispravljanja organizma je sve manja i manja a i mutacije ('bez očiglednog uzroka') jesu češći. kako god glavni uzroci su pomenuta tri faktora; najčešći su prva dva; drugi sve češći u novije vreme ovaj prvi nešto ranije, a svih u 'tursko vreme' gotovo da nije ni bilo; to je dar ind. revolucije. 

али нас нико није гађао осиротелим уранијумом

Vr'  0102_laugh 

Vrlo mali broj vojnih sredstava u američkoj armiji koristi DU kao municiju,i to uglavnom relativno malog kalibra-30mm.

DU se koristi kao municija za višecevni top GAU 8  na A-10 i na topovima 25mm za Harrier ali samo US Marines.To je što se tiče vazduhoplovstva.

Što se tiče kompnene vojske,tu se DU korisio kao oklop za tenk M1 Abrams koji je koristio umetnute DU ploče u strukturu kupole radi povećanja zaštite.Zatim koristi se kao protiv oklopna SABOT municija tj.APFSDS,tj potkalibarni projektil za topve 105mm i 120mm.

Od svega gorenavedenog,mi smo za vreme rata bili izloženi samo granatama od 30mm sa A-10,i to verovatno 99% samo na Kosovu.

DU ima štetan uticaj zbog radio zračenja i hemijskog zagađenja.Prilikom uništenja cilja,radioaktivne DU čestice su takve prirode da one ostaju samo u unutrašnjosti uništenog vozila i u neposrednoj blizini oko njega,sve dok te čestice ne raznese vetar i na taj način one dospeju do izvora vode,stočnih farmi,dečijih vrtića itd,ili ih neko direktno ne udahne.

Posebna opasnost jeste i to što te granate od 30mm ostaju u zemlji i usled vremenskih uslova one se raspadaju i hemijski zagađuju zemlju pa čak i vodene tokove a samim tim i našu hranu,i hranu kojom se hrana hrani.

E sad,neke posebne avio bombe od DU ne postoje,bar prema zvaničnim podacima,i ne znamo da li su amerikanci punili konvencionalne bombe sa nekim radioaktivnim ili toksičnim agensima.a da su mogli,mogli su.

Pa koliko su unistili? Napisao si 14 .... da vidimo koliko je efikasna NATO avijacija ... ili su prdnuli u cabar, sto bi neki rekli ...

Uozbilji se malo. Nije tesko, veruj mi.

Prvo, ja nikad nigde nisam "bistrio" bilo sta o NATO "pobedi".

Drugo, ako ti zaista ozbilJino mislis da se "pobeda" ili uspesnost te i takvih intervencija ocenjuje prema tome koliko   su tenkova unistili na nekim livadama onda ne moramo ni da nastavljamo ovja trol.

Trece, mene licno smara sva prica o detaljima sa tih ratova ali me uzasno nervira isprianje mozga i stvaranje paranoje na glupostima kao sto je primer sa DU pricom.

Ako sam razumeo dobro znas italijanski. Evo ti pa citaj ....

http://www.esercitoitalianoblog.it/category/uranio-impoverito/

Evo prica o jednoj od italijanskih zrtava ... osiromasenog uranijuma ... na Kosmetu ...

Pricam ti blogersku pricu.

Ne znam da li i kolikoi puta treba jos da ponovim.

Ja ne sporim da je radijacija povecana. Takodje ne sporim da su se vojnici KFOR razboljevali od raka i zracenja samo sporim da to ima direktne veze sa upotrebom DU. Samo toliko tvrdim, nista vise.

Uozbilji se malo. Nije tesko, veruj mi.

Prvo, ja nikad nigde nisam "bistrio" bilo sta o NATO "pobedi".

Drugo, ako ti zaista ozbilino mislis da se "pobeda" ili uspesnost te i takvih intervencija ocenjuje prema tome koliko su tenkova unistili

na nekim livadama onda ne moramo ni da nastavljamo ovja trol.

Trece, mene licno smara sva prica o detaljima sa tih ratova ali me uzasno nervira isprianje mozga i stvaranje paranoje na glupostima kao sto je primer sa DU pricom.

Morao sam samo da primetim da su unistili 14 oklopnih vozila na Kosmetu za tri meseca bombardovabnja sa 1000 i vise letova dnevno ....

Treba to da bude poznato vecem broju ljudi ...

;)

Pricam ti blogersku pricu.

Ne znam da li i kolikoi puta treba jos da ponovim.

Ja ne sporim da je radijacija povecana. Takodje ne sporim da su se vojnici KFOR razboljevali od raka i zracenja samo sporim da to ima direktne veze sa upotrebom DU. Samo toliko tvrdim, nista vise.

Da se razumemo, ja se slazem sa tobom oko osiromasenog uranijuma i posledica po nas. To su preterivanja koja nemaju veze sa stvarnoscu. Osiromaseni uranijum je opasan prvenstveno za vojnika koji koristi tu municiju... i za one u oklopnim vozilima ( onih 14 ;)) koje ta municija busu jer je tvrda i teska ...

Da se razumemo, ja se slazem sa tobom oko osiromasenog uranijuma i posledica po nas. To su preterivanja koja nemaju veze sa stvarnoscu. Osiromaseni uranijum je opasan prvenstveno za vojnika koji koristi tu municiju ... i za one u oklopnim vozilima ( onih 14 ;) ) koje ta municija busu jer je tvrda i teska ...

Eto kako se lako i lepo mozemo razumeti samo kad pricamo o onome sto je tema ili onome o cemu sagovornik zaista govori.

Da se razumemo, ja se slazem sa tobom oko osiromasenog uranijuma i posledica po nas. To su preterivanja koja nemaju veze sa stvarnoscu. Osiromaseni uranijum je opasan prvenstveno za vojnika koji koristi tu municiju ... i za one u oklopnim vozilima ( onih 14 ;) ) koje ta municija busu jer je tvrda i teska ...

Veliko je pitanje da li se i koliko preteruje.

DU ima štetan uticaj zbog radio zračenja i hemijskog zagađenja.Prilikom uništenja cilja,radioaktivne DU čestice su takve prirode da one ostaju samo u unutrašnjosti uništenog vozila i u neposrednoj blizini oko njega,sve dok te čestice ne raznese vetar i na taj način one dospeju do izvora vode,stočnih farmi,dečijih vrtića itd,ili ih neko direktno ne udahne.

Posebna opasnost jeste i to što te granate od 30mm ostaju u zemlji i usled vremenskih uslova one se raspadaju i hemijski zagađuju zemlju pa čak i vodene tokove a samim tim i našu hranu,i hranu kojom se hrana hrani.

rak nije prvenstveno bolest starosti: uzrok su mu tri vrste agenasa: fizički, hemijski ili biološki koji dovode do mutacija, (malignih transformacija) a koje potom organizam ne uspe da ispravi, u starosti moć ispravljanja organizma je sve manja i manja a i mutacije ('bez očiglednog uzroka') jesu češći. kako god glavni uzroci su pomenuta tri faktora; najčešći su prva dva; drugi sve češći u novije vreme ovaj prvi nešto ranije, a svih u 'tursko vreme' gotovo da nije ni bilo; to je dar ind. revolucije. 

Хајде ми покажи извештаје из турског времена, баш бих волео да их видим. :)

А за ово остало не знам шта да ти кажем, слика говори више од 1000 речи.

cancer_by-age.png

Зашто је то тачно тако, није сасвим јасно. Постоји традиционална школа мишљења која се врти око гомилања мутација са годинама, а постоје и овакве идеје.

da uglavnom manji kalibar zrna tih avionskih topova, ali npr. ako ne pogodi metal zariva se duboko u zemlju, stene šta već i tako tarjno (ili dugo) čini zemlju 'poganom' >> vodeni tokovi podzemne vode >> može doći do organizama...

ali naravno nisu samo amerikanci krivi za povećanje kancera danas, jesu u vezi izručenog osirumašenog uranijuma kod nas, ali danas smo preplavljeni hemikalijama i zračenjima (hemijski i fizički agensi). npr. kod lekova se pre nego neka supstanca postane lek proverava i kancerogenost (teratogenost, mutagenost,...) i dr. i to se radi verujem prilično pedantno, kod hrane korište se takođe 'milion' hemikalija, i tu se rade ispitivanja, ali su zahtevi niži npr. farmaceutskih proizvođača je bilo manje moguća kontrola veća i manja je 'masa/masivnost' proizvoda, kod hrane je sve to teže pa je 'proboja' loših hemikalija više, bez da iko ima zlu nameru; jednostavno to je novo doba sa dobrim i zlim što nosi..

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...