Jump to content
Guest - . . .-

BRITANSKI BBC PRIZNAO: Bombardovali smo vas osiromašenim uranijumom, u Srbiji će od raka umreti još 10.000 ljudi!

Recommended Posts

Проблем са уранијом је гутање или удисање честица, а не зрачење самог метала које ти не може практично ништа. Не бих се кладио да је баш то узрок експлозије умирања од рака у Србији (шта је са стресом, шта је са очајним стањем српске медицине у којем људи и деца умиру од скоро рутински излечивих болести итд.), али дима има. Да ли има ватре, нисам сигуран. Ево прелистај мало:

http://scholar.google.com/scholar?start=0&q=depleted+uranium+and+health&hl=sr&as_sdt=0&as_vis=1

Jeste, samo mi nikako ne pije vodu prica da je od onih 14+ nesto razorenih oklopnjaka na Kosovu dignuta toliko razorna "prasina". Mozda jeste ali slaba mi je ta prica.

Jeste, samo mi nikako ne pije vodu prica da je od onih 14+ nesto razorenih oklopnjaka na Kosovu dignuta toliko razorna "prasina". Mozda jeste ali slaba mi je ta prica.

Немам појма колико су гађали, можда Ракић има тачније податке. Углавном, нису смели да испале ниједан једини такав пројектил јер је то забрањено по међународним конвенцијама (колико ми је познато). Заиста не би требало користити све ово за ширење панике (једина ”истина” је да нико није заиста сигуран какве су последице) и мржње (ствар гађа људе где су најслабији), али би злочинци (конкретни људи са именом и презименом, а не неки имагинарни енглези и американци) у неком праведнијем свету требало да одговарају. То се вероватно неће десити никада.

Проблем са уранијом је гутање или удисање честица, а не зрачење самог метала које ти не може практично ништа. Не бих се кладио да је баш то узрок експлозије умирања од рака у Србији (шта је са стресом, шта је са очајним стањем српске медицине у којем људи и деца умиру од скоро рутински излечивих болести итд.), али дима има. Да ли има ватре, нисам сигуран. Ево прелистај мало:

http://scholar.google.com/scholar?start=0&q=depleted+uranium+and+health&hl=sr&as_sdt=0&as_vis=1

Има и ватре.

Ево сведочим идем по парокији која броји доста људи. Није сеоце. Дакле рак је постао сасвим уобичајена болест. Људи су се практично томе предали. Многи се питају од куд сад толико оболелих од рака. Многи и сами стрепе.

Тачно је да је добрим делом стрес узрок рака, али и тај стрес се могао избећи, и наравно није Слоба главни узрок рака у Србији и код Срба приде није то само код Срба. На Косову је проценат оболелих од рака 10 пута већи него у Србији. Стрес у комбинацији са загађењем , то је најтачнија дефиниција коју сам чуо од доктора . Стрес слаби организам, а радијација и загађење га докрајче. Одлична комбинејшн за једну посткомунистичку земљу.

Имали смо ми и турке 500 година и те какав је то стрес био , али нас нико није гађао осиротелим уранијумом и замисли чуда ракова је било врло мало.

Имали смо и први и други светски рат а рак се почео интензивније појављивати тек тамо после 70-их година 20 века.

Наравно да није само осиротели уранијум , није ни он сиротан за све крив, има ту и индустрије и општег загађења, да не причам шта све ми једемо под фирмом "храна" и ко све меље разне животиње и продаје нам којекакве саламетине.

Но како год стрес с којим се данас човек тешко бори и мање више излази као губитник и загађење су узрок рака.

Знам доста људи који су променили режим исхране па ништа рак их је убио. Знам и неке који су променили средину па су ипак умрли, знам и неке који су почели да се баве медитацијама разнијем за опуштање тела и душе ал јопет џаба ипак су умрли.

Знам и неке "патриоте" који су имали приступ поверљивим информацијама у вези бомбардовања те су свега после два месеца од потписивања кумановског споразума киднули за Русију, мени су лично исти причали како су читали извештаје о бомбардовању које је немам појма ко саставио у врху државе оне Слобине и како ће сад буквално наредних 20 година кренути епидемија рака у Срба. И ето јунаци који су имали ове информације побегоше у Русију, нако јуначки и српски. Неки су се касније повратили па сад опет србују ( туго моја ) ...

Не знам какво ви остали искуство имате али моје искуство као појца на парохији који је на свакој сарани која се деси у селу је такво да је до сада половина сахрањених умрла од рака. Дође један поп одслужи три године и оде а гробље се за његово време удвостручи. Пази село је ту пре тог попа 50-60 година а он свега три године и гробље нарасте скоро за дупло. Дође други поп сад је ново гробље прешишало старо. То је дакле још две три године. Истина у последње време мање је оних који умиру од рака. Сећам се пре неку годину у мојој улици из сваке четврте куће умро је неко од рака.

Мало ли је ?!!

Па нису баш сви били стресирани, стари, или оболели од неке хроничне болести.

Ево сутра је сахрана једној жени, жена је у јануару седела преко пута мене на једној јовањданској слави код заједничких пријатеља и тад смо разговарали, жалила се да је болесна и да има проблема са камењем у жучи те како мора ићи на операцију. Отишла на операцију , оперисали још жуч и нашли рак. Три месеца и ђења.

А да не причам колико сам за ове васкршње водице видео људи који леже у кући оболели од рака и чекају смрт. Не само старчади , него и младих људи .

Овде људи живе као у неком хорор филму у коме се зна да постоји неко чудовиште ту негде у близини и да ће један за другим сви актери филма убрзо страдати. Људи се и понашају у складу са том "улогом" . А ко је сценариста? А ко режисер ? И нисмо ли већ једном и више пута видели геноцид над собом ? И зар је то нешто ново? Наравно блажени су они који страдају на правди. Али нећу да ћутим о овоме, или да што је још горе, покушавам да оправдам злочинце !

Немам појма колико су гађали, можда Ракић има тачније податке. Углавном, нису смели да испале ниједан једини такав пројектил јер је то забрањено по међународним конвенцијама (колико ми је познато). Заиста не би требало користити све ово за ширење панике (једина ”истина” је да нико није заиста сигуран какве су последице) и мржње (ствар гађа људе где су најслабији), али би злочинци (конкретни људи са именом и презименом, а не неки имагинарни енглези и американци) у неком праведнијем свету требало да одговарају. То се вероватно неће десити никада.

Ne verovatno nego se sigurno nece desiti. Dok je svet ovako ustrojen u tome ne treba ozbiljno ni razmisljati.

Имали смо ми и турке 500 година и те какав је то стрес био , али нас нико није гађао осиротелим уранијумом и замисли чуда ракова је било врло мало.

Ово је стандардна грешка невезана стриктно за ову тему. Рак је генерално болест старости (не нужно дубоке старости). У то доба су људи у просеку живели знатно краће, тако да нису стигли да у већем броју умиру од рака, јер су умирали од других болести. Поред тога, нешто не верујем да је тада дијагностика била на нивоу и да је вођена прецизна статистика, да би ти могао са таквом сигурношћу да испалиш ову тврдњу. :)

Мени не пада напамет да браним НАТО. По убеђењу сам пацифиста и то бомбардовање ми је злочин, па таман бомбе пунили цвећем, а не уранијумом. Само не волим ширење панике (чак ни кад имаш јако чврст темељ за неку тврдњу, а овде и има и нема) и можда машење правог узрока док се бавимо споредним из чисто идеолошких разлога.

Hocu da kazem da ljudi treba da se upoznaju sa cinjenica sta je to DU, zbog cega se on korisit u vojsci a zbog cega u civilnim tehnologijama, koje vrste municije ga sadrze i zbog cega. Ovo sve ostalo je propaganda i ispiranje mozga koja da nije zalosna bila bi smesna.

Poprilično grešiš ovde. Odakle njima osiromašeni uranijum I što su ga 'slali' nama. On im nastaje kao nusprodukt kada prave obogaćeni uranijum. Prestavlja im neželjeni otpad koga treba da se reše, a slučajno pritom ima izvrstne osobine da kroz čelik prolazi kao kroz sir. Tkao su sklopili 'fino sa korisnim' em su ga se rešili tako što ga izručiše kod nas i koje gde još, em je ubojitiji od drugih zrna i projektila.

Ово је стандардна грешка невезана стриктно за ову тему. Рак је генерално болест старости (не нужно дубоке старости). У то доба су људи у просеку живели знатно краће, тако да нису стигли да у већем броју умиру од рака, јер су умирали од других болести. Поред тога, нешто не верујем да је тада дијагностика била на нивоу и да је вођена прецизна статистика, да би ти могао са таквом сигурношћу да испалиш ову тврдњу. :)

Мени не пада напамет да браним НАТО. По убеђењу сам пацифиста и то бомбардовање ми је злочин, па таман бомбе пунили цвећем, а не уранијумом. Само не волим ширење панике (чак ни кад имаш јако чврст темељ за неку тврдњу, а овде и има и нема) и можда машење правог узрока док се бавимо споредним из чисто идеолошких разлога.

Nije stvar ni u panici, ljudi vole masovno da panice iz koje god zemlje da su. Takva im narav. Stvar je u neproveravanju bilo cega sto se cuje ili procita. Masa ljudi zamislja da je cela prica oko DU u tome da su padale bombe i kad one puknu sirotan "isprava" i ubija nas na tenane posto eto nije bogatuna da nas ubije za par nedelja. Radijacija ko radijacija mozda je NATO koristio neku desetu ubitacniju tehnologiju "zracenja" ako ima toga u toj meri. Stvar je u medijima i u ljudima koji cim cuju nesto tetralno odmah to sve poveruju bez provere i sire budalastine i tako u krug. Od raka se mozda i iscupamo kako god ali od budalastina tesko da cemo skoro.

Poprilično grešiš ovde. Odakle njima osiromašeni uranijum I što su ga 'slali' nama. On im nastaje kao nusprodukt kada prave obogaćeni uranijum. Prestavlja im neželjeni otpad koga treba da se reše, a slučajno pritom ima izvrstne osobine da kroz čelik prolazi kao kroz sir. Tkao su sklopili 'fino sa korisnim' em su ga se rešili tako što ga izručiše kod nas i koje gde još, em je ubojitiji od drugih zrna i projektila.

Ako mozes ovo da srocis malo drugacije posto nista ne razumem o cemu pricas.

Odakle njima osiromašeni uranijum I što su ga 'slali' nama. 

Од пара њихових пореских обвезника (било директно од пореза, било индиректно, преко штампања новца).

što se tiče zračenja tu je problem možda od najneprodornijih zraka npr. alfa zraka koji ne mogu da probiju ni aluminijum od čokolade. ali kada čovek udiše prašinu ili tako što što zrači ti slabi zraci raskidaju npr slabe veze (npr. h-veze) tik u svojoj okolini i tako prave problem. jači zraci npr. gama oni probijaju pola metra olova i oni prave problem čoveku ali ipak manje tj. jednosavno projure. pitanje je i vreme raspada i koliko koji zraci postoje ne kontaminiranom terenu ... sve u svemu daleko su od nevinosti, a priča sa uranijumom nije samo propaganda.

Osiromaseni uranijum ima smisla, u vojne svrhe, koristiti u municijama koje treba da razaraju oklopna vozila. A to su uglavnom topovi na A-10 Thundebolt letelici. Isto tako osiromaseni uranijum koriste gotovo sve vojske kao ojacanje oklopnih vozila iz istog razloga, velika gustina, kao i zbog cega ga stavljaju u miniciju. Mos misliti onda koliko on "ubija" radijacijom.

Ako je to tacno i ako jeto radio NATO onda su to radili nekom sasvim desetom tehnologijom koja sa DU nema nikakve veze. Kazem ti DU se koristi kao zastita od radijacije prilikom zracenja u medicini i transportu radiokativnog materijala. Nidje veze je prica da DU izaziva rak i to zracenje. Toksicnoscu, mozda ali to deluje na sasvim drugi nacin.

Municija sa obogacenim uranijumom je prvenstveno stetna za one koji je koriste jer prilikom ispaljivanja se udisu oni dimovi od baruta i slicno. U italiji je nakon Kosmeta i zlocinacke agresije na srpsku drzavu, narod i Crtkvu, oko 1000 italijanskih vojnika obolelo a nekih tridesetak i umrlo kao posledica upotrebe osiromasenbog uranijuma.

Municija sa obogacenim uranijumom je prvenstveno stetna za one koji je koriste jer prilikom ispaljivanja se udisu oni dimovi od baruta i slicno. U italiji je nakon Kosmeta i zlocinacke agresije na srpsku drzavu, narod i Crtkvu, oko 1000 italijanskih vojnika obolelo a nekih tridesetak i umrlo kao posledica upotrebe osiromasenbog uranijuma.

Pa kad ti kazes onda mora da je tako.

Super si ovo pomenuo...

Seti se ovog broja unistenih oklopnih vozila kada budes bistrio ko je koga porazio na Kosmetu, Nato Srbiju ili je Srbija ponizila Nato ....

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...