Jump to content

Масовни протест против геј бракова у Паризу

Оцени ову тему

Препоручена порука

pariz-protest-mart-2013.jpg?w=529

У недељу 24. марта, стотине хиљада људи у Паризу учествовало је у финалном протесту против усвајања нацрта закона којим би истополним браковима било дозвољено да се вјенчавају и усвајају дјецу.

Забиљежено је неколико сукоба са полицијом и испаљен је сузавац, када се протест прелио на Јелисејска поља, авенију која пролази поред предсједничке палате.

Министар унутрашњих послова Мануел Валс саопштио је да је било више десетина ухапшених.

Француски Сенат би требало идућег мјесеца да разматра нацрт закона, након што је раније усвојен у Доњем дому парламента.

Социјалистичка партија француског предсједника Франсоа Оланда и њихови савезници доминирају у оба дома парламента.

Према посљедњим резултатима испитивања јавности, већина Француза и даље подржава истополне бракове, али је тај број опао у протеклих неколико седмица.

http://radiosvetigora.wordpress.com/2013/03/25/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%98-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%83-%D0%BF/

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Још има наде за овај свет.

Само је проблем што нико не пита народ. Ти такозвани представници народа знају да донесу законе са којима се већина народа не слаже. Демократија на делу.

"Истополни брак". Кондрадикција у самом називу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Једнако је страшно и избацивање две јако лепе речи из уџбеника: мама и тата.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

"Истополни брак". Кондрадикција у самом називу.

Оксиморон. Као да си рекао дрвено гвожђе или женски мушкарац. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Читам ових дана мало Историју приватног живота, у древном Риму. Данас се многи позивају на податак да је хомосексуалност третирана као нормална појава у тој цивилизацији. Нађох детаље. Наиме, ради се о хомосексуалној педофилији, коју су практиковали антички великаши, угледни грађани (пошто њих, који су чинили неких 20% тадашњег становништва, историја углавном и памти; о животу "обичних смртника" зна се јако мало). Ти љубитељи младића имали су у својим палатама дечаке, који су имали улогу "миљеника". Али, тај "посао" су само обављали до доби када се није могао (споља) разликовати пол. Пуштали су дуге косе, личили на девојчице. Када би им избила брада и бркови, добијали су "отказ". Ето, то су вам "вредности" древног Рима.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да ли је истина да су и Грци имали варијанту да старији мушкарци "уче" млађе о сексуалним односима, тј. да су их упражњавали у "едукативне" сврхе?

То сам више пута чуо од људи који бране геј популацију.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да ли је истина да су и Грци имали варијанту да старији мушкарци "уче" млађе о сексуалним односима, тј. да су их упражњавали у "едукативне" сврхе?

То сам више пута чуо од људи који бране геј популацију.

Да. Платон пише о томе у својим списима.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Уништили су Цркву, нема вере у Бога (мислим на изворне французе) па им је вера накарада , у расулу су што се тиче њиховог постојања и идентитета као људи. Али нису једино, ово ће се и даље ширити, али ће надам се доћи време када ће се све вратити на своје место, као што је и Милојков навео пример Рима где је некада било, па је после нестало. И у средњем веку су рађене разне баханалије, није ово ништа ново ни страшније од онога што је већ било. Наравно, на нама је да се бранимо колико год можемо од таквих ствари.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Требало би да државни органи оштро осуде овакве изливе хомофобије на улицама Париза...рецимо, нотом...Фа...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Наравно, на нама је да се бранимо колико год можемо од таквих ствари.

Да. Тако што ћемо да кажемо  оно што мислимо. То "бранити" не треба схватити као насиље. Ја ћу се против ове пошасти борити речју, гласањем на изборима, мирним протестом. Ништа више. Не пада ми на памет да силом спречавам нешто што неко жели. Ако држава одлучи да буде геј бракова и усвајања деце, нека им. У том случају, моје једино оружје је реч и оловка.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да. Тако што ћемо да кажемо  оно што мислимо. То "бранити" не треба схватити као насиље. Ја ћу се против ове пошасти борити речју, гласањем на изборима, мирним протестом. Ништа више. Не пада ми на памет да силом спречавам нешто што неко жели. Ако држава одлучи да буде геј бракова и усвајања деце, нека им. У том случају, моје једино оружје је реч и оловка.

Наравно, нисам ни помислио на насиље. Само би додао и молитвом.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Требало би да државни органи оштро осуде овакве изливе хомофобије на улицама Париза...рецимо, нотом...Фа...

Тај израз "хомофобија" се јако злоупотребљава. Прво, шта он значи? По етимологији, то је страх од човека (ако ово "хомо" узмемо за латинску реч (човек), а ово "фобија" као грчко "фовос", страх). Или, страх од истог ( у том случају ово "хомо" је грчка реч, а значи исто, на пример израз "омоусиос"= исте суштине). Дакле, етимолошки ова реч никако нема значење некаквог страха од хомосексуалаца. Бесмислица.

Али, хајде и да је прихватимо као "страх од хомосексуалаца". Том стигмом се данас жигоше свако ко се не слаже са новим светоназором, који предвиђа "бракове" и "право" (одакле им?) на усвајање деце. Ја се не бојим хомосексуалаца. Знам неке људе, са којима сам близак, а који имају такве склоности. Знам да их има и верујућих, да се исповедају, причешћују са мном заједно из исте Чаше. Ја их се заиста не бојим, нити ми њихова особина смета да их прихватим као личности, пријатеље, да их поштујем и волим. Зато је јако подмукло називати нас све хомофобима, само зато што се не слажемо са једним светоназором.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Зато је јако подмукло називати нас све хомофобима ...

Искрено ме чуди да ниси приметио дозу сарказма у мојој изјави. Осим ако ниси само продужио на тему, у ком случају се извињавам чашом црног после поста...

Једна од власти које су биле веома опредељене да намећу "европске вредности" је често користила тај назив како би створила лажну слику о "напредним" и "назадним" снагама, о "елити" и о "руљи", о "њима" и "нама". Ваљда никакве друге квалитете такви немају па комплекси прораде.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Искрено ме чуди да ниси приметио дозу сарказма у мојој изјави. Осим ако ниси само продужио на тему, у ком случају се извињавам чашом црног после поста...

Једна од власти које су биле веома опредељене да намећу "европске вредности" је често користила тај назив како би створила лажну слику о "напредним" и "назадним" снагама, о "елити" и о "руљи", о "њима" и "нама". Ваљда никакве друге квалитете такви немају па комплекси прораде.

Знам да је сарказам. Само сам се надовезао на причу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Оксиморон. Као да си рекао дрвено гвожђе или женски мушкарац. 

A, па то се обрати држави. Држава је та која је увела (дебилну) законску институцију брака и многа најосновнија људска права (на пример слободу кретања) везала баш за ту институцију.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...