Jump to content

Меша Селимовић - свашта по мало....

Оцени ову тему

Препоручена порука

“... ono što se ne može objasniti samome sebi, treba govoriti drugome. Sebe možes obmanuti nekim dijelom slike koji se nametne, teško izrecivim osjećanjem, jer se skriva pred mukom saznavanja i bježi u omaglicu, u opijenost koja ne traži smisao. Drugome je neophodna tačna riječ, zato je i tražiš, osjećaš da je negde u tebi, i loviš je, nju ili njenu sjenku, prepoznaješ je na tuđem licu, u tuđem pogledu, kad počne da shvata.”

Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...

...Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim...

"Derviš i smrt"

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

...Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim...

"Derviš i smrt"

хвала ти Сара што учествујеш у овој теми....:)

Подели на овим сајтовима

"Znam,mogao bih da kazem,kao i svaka budala;da se nije desilo to sto se desilo,moj zivot bi bio drugaciji.

Da nisam otisao na vojnu,da nisam pobegao od nje...Smijesno.Sta bi onda bio zivot?Da je nisam ostavio,

da mi nije izgladalo lakse pobjeci nego prkositi cijelom svijetu,mozda ne bi bilo ove noci,ali bih tu zenu sigurno

zamrzio,misleci da je stala na put mojoj sreci,omela me da ne uspijem u zivotu.Jer ne bih znao ovo sto sad znam.

Covjek je proklet,i zali za svim putevima kojima nije prosao.A ko zna sta bi me i na drugima cekalo".

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

"Znam,mogao bih da kazem,kao i svaka budala;da se nije desilo to sto se desilo,moj zivot bi bio drugaciji. Da nisam otisao na vojnu,da nisam pobegao od nje...Smijesno.Sta bi onda bio zivot?Da je nisam ostavio, da mi nije izgladalo lakse pobjeci nego prkositi cijelom svijetu,mozda ne bi bilo ove noci,ali bih tu zenu sigurno zamrzio,misleci da je stala na put mojoj sreci,omela me da ne uspijem u zivotu.Jer ne bih znao ovo sto sad znam. Covjek je proklet,i zali za svim putevima kojima nije prosao.A ko zna sta bi me i na drugima cekalo".

и теби Теофанија...:)
Подели на овим сајтовима

Ne znam kakva je sad, ja je pamtim po ljepoti. I po izrazu patnje na licu kakvo više nikad nisam vidio, niti sam dugo mogao da zaboravim, jer sam ja tu patnju prouzrokovao. Zbog te žene, zbog nje izgubljene, otete, postao sam tvrđi i zatvoreniji prema svakome, osjećao sam se poharano i nisam davao drugima što nisam mogao dati njoj. Možda sam se svetio sebi i ljudima, nehotice, i ne znajući… Boljela me je i odsutna!

Подели на овим сајтовима

Kako si lijepa kad se probudis!
- I nikad vise! Samo kad se probudim?
- I nikad vise. Samo kad se probudis. Hocu da te naljutim, zar ne vidis?
- Neces uspjeti.
- Onda cu reci istinu, za inat. Lijepa si uvijek, i uvijek to znam, ali necu da kazem. Sad moram, osjecam to svakim damarom.

Подели на овим сајтовима

Trebalo bi ubijati prošlost sa svakim danom što se ugasi. Izbrisati je, da ne boli. Lakše bi se podnosio dan što traje, ne bi se mjerio onim što više ne postoji. Ovako se miješaju utvare i život, pa nema ni čistog sjećanja ni čistog života. Dave se i osporavaju,neprestano.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...