Jump to content
Crveni Baron

Деветнаест на једнога

Recommended Posts

Jel bese on prvi oboren pa iskocio? I jel bio neki snimak o tome? Ako imas tako nesto, posalji ovde linak... :)

Кеша (Небојша Николић) је оборен након само три минута... Полетео је са Батајнице у 20:37, а већ у 20:40 су га у фази пењања на 3000 метара оборили, премда је отприлике у то време и покојни Иљо Аризанов који је полетео из Ниша оборен...

Ево ти један снимак, Причају Иљо, Кеша, Илић...

Hajde ložano,reci nam koji je izborni sistem bio aktuelan za vreme Slobe i po čijem principu i kome su dodeljivani neiskorišđeni glasački listići? .smesko.

Jesam ložana kad tebi odgovaram, ali eto radi opšteg obrazovanja (mada si sve to mogao da pročitaš u prethodnih par poruka):

- na izborima 1990. je bio dvokružni većinski sistem,

- zatim je bio proporcionalni, prvo sa 9 izbornih jedinica, zatim sa 29, a sada imamo samo jednu izbornu jedinicu.

Za "neiskorišćene" listiće ne znam (opet neka nebuloza?)... a ako misliš na glasove date onima koji ne pređu cenzus, koristio se D'Ontov metod... ali opet ne znam kakve to ima veze sa Kosovom na kojem bi albanski poslanici rutinski imali većinu u svakom izbornom sistemu (osim na severu prilikom primene većinskog sistema).

Hoćeš sad pčelice da pokušaš da objasniš zašto si uopšte pominjao izborne sisteme (a naročito proporcionalni), budući da bi u svakom izbornom sistemu Milošević gubio značajan broj poslanika sa Kosova ako bi Albanci izašli na izbore?

Кеша (Небојша Николић) је оборен након само три минута... Полетео је са Батајнице у 20:37, а већ у 20:40 су га у фази пењања на 3000 метара оборили, премда је отприлике у то време и покојни Иљо Аризанов који је полетео из Ниша оборен...

Ево ти један снимак, Причају Иљо, Кеша, Илић...

Na kraju snimka je Dragan Ilić SVE rekao.

Milane , prvi udar je bio na kasarnu Danilovgrad gdje su poginula dvojica vojnika , a posle toga nakon nekih dvadesetak minuta aerodrom Podgorica . Na aerodromu Golubovci nijesu ni znali da je gađan Danilovgrad. Moj brat je  za malo poginuo . To je bilo oko 19 sati. A da ima oficira u našoj vojsci koji bi da budu heroji preko leševa vojnika svjedočim i ja kao ratni veteran a i moj brat. Svako dobro !

Не претендујем да је мој податак тачан. Иначе, тада је у Данилвграду погинуо Стојић Душан из 326. мабр, родом из Београда. Име другог војника не знам. Што се тиче генерала никаква новост. Уосталом нисам овде ни једног бранио... 

Nijesam mislio na tvoj post. Nego kako je rekao taj oficir srušenom pilotu "nisi se morao ni vraćati "

Читава емисија је занимљива, а овоме се прича од 21 минута... Покојни Слободан Буцо Перић....

I? Sve je znaci bila budalastina i glupost.Evo danas nam oduzimaju nezavisnost i teritorije oslobodjene u tim ustancima, prvom svetskom ratu, balkanskim ratovima, drugom svetskom ... samo sled budalastina i nekakvih budala koji su ginuli ... zasto bi se Srbi uopste borili za bilo sta? Zasto bi se na kraju krajeva cimali i oko vere kada bi sve bilo jednostavnije da se poturcimo, pokatolicimo ili nesto drugo ... zasto bi se odricali komoditeta i izlagali neprijatnostoma kada bi sve bilo znatno jednostavnije kada bi se povijali kako vetar duva ...

Не значи то. Само ми реци којом магијом повезујеш борбу за ослобађање од Турака, у тренутку кад се цела Европа будила и многи народи такође тежили националним државама, и борбу против НАТО-а, кад је однос снага био 1 према милион али буквално. А тек не знам какве то везе има са слањем пилота у сигурну смрт. Ово о Балканским ратовима и Првом светском нећу ни да коментаришем. :)

Не значи то. Само ми реци којом магијом повезујеш борбу за ослобађање од Турака, у тренутку кад се цела Европа будила и многи народи такође тежили националним државама, и борбу против НАТО-а, кад је однос снага био 1 према милион али буквално. А тек не знам какве то везе има са слањем пилота у сигурну смрт. Ово о Балканским ратовима и Првом светском нећу ни да коментаришем. :)

Pa ne mozes da komentarises jer slanje u smrt srpskih vojnika u jednom slucaju opravdavas a u drugom ne. U jednom slucaju je ispravno boriti se i umirati a u  drugom nije.

А тек не знам какве то везе има са слањем пилота у сигурну смрт.

A gde su trebali da salju pilote u trenutku napada na zamlju? Na more? Skolovani su za mazanje preparatima za suncanje?

I koliko vidim neki su davali i intervjue i pravili emisije posle rata. To je verovatno javljanje "sa onog sveta" jer su ih slali u "sigurnu smrt".

Da se ne zaboravi da i mi imamo F-117

Из тог периода бомбардовања поред сирена, скривања у подруму, ратних снова и страха од бомби, никада нећу заборавити ни ову песму (нисам нашао оригинални спот).

Увек се насмејем кад је чујем :)