Jump to content

Otac Simeon iz manastira Rukumija ispovedio jeres

Оцени ову тему

Препоручена порука

Kakve to ima veze gde su bili, manastiri su otvoreni za svakoga.

Значи..ја могу отићи у било који манастир и вршити инаугурацију у моју тајну организацију РРР клан..

Подели на овим сајтовима

• Одговори 318
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Сећам се када сам био у кругу зилотствујућих. То је било време попут времена Кнелета и Гишке.

Увукла се нека еуфорија као код навијача. Као да никада нисмо удисали ваздух, никада доживели слободу.

Такви смо били подложни невероватним манипулацијама. Веровали смо свему за наше порекло, нашу улогу Богом дану.

Подели на овим сајтовима

Видим да вама господине Дејане Бићанићу  познавање српског није баш јача страна. Знаци навода нису коришћени са таквом намером каквом ви приписасте мојој маленкости - то се да видети из контекста мојег одговора. На жалост, уместо да користите своје звање ”САЈТ АДМИНИСТРАТОРА" у неке узвишеније сврхе, бавите се аргументацијама (као и велики број ваших истомишљеника) које не приличе једном интелектуалцу (ако то уопште и јесте). То се да видети вашим ситничарењем и нелогичној, злонамерној сегментацији пост-ова служећи се свим нечасним средствима да би се дискредитовали ваши неистомишљеници. Такав начин полемике не води ничему, те према томе немам намеру да се више препирем, барем не на такав начин, са армијом сајбер псевдо-теолога који се чак стиде да пишу својим писмом. Да, назвао сам вас псевдо-теолози не користећи знаке навода, јер баш то хтедох да кажем, и усудих се јер RES IPSA LOQUITUR 

U nepoznatim ljudim reflektujemo sami sebe.

ako se nešto stavi pod navodnike, jasno je kakva je poruka.

Подели на овим сајтовима

Није проблем ако неко није вичан теологији, попут оца Симеона. Проблем је када као такав нема смирења и послушања према свом епископу па да себи за право да изађе, заводи и буни народ против свог епископа и против других учитеља Цркве. А отац Симеон је управо то радио. И у том раду исповедио, ни мање ни више, него Савелијеву јерес. Тиме је Господ посрамио његово несмирење.

Као прво, да разјасним: У своме опажању нисам мислио на оца Симеона када сам алудирао на људе којима теологије није баш најјача страна, већ на неколицину који су пробали да стану у његову одбрану. А што се вас поштовани Александре Милојков тиче, ваше хришћанство и ”шлиф” сте показали етикетирајући јеромонаха оца Симеона разним дерогаторним епитетима дајући му онаматопејске присвојности са ”олајавао”, те секташ, јеретик итд. Особито је заанимљиво да позивајући се на (не) смирење оца Симеона, ви осудисте сами себе…Не требате ви мене да вам указујем на вашу контрадикторност - ви то добро чините без ичије помоћи…А што се тиче ваших одговора мојој маленкости, у њима се види исти такав дух као и вашег ко-администратора. Хоћу рећи да не прочитавши оно што написах, ви из мени непознатих разлога узимате мој коментар ван сваког његовог контекста, сегментирајући га (ваљда да ме дискредитујете). Нажалост, изгледа ми, да је логика вама стран појам. Са опужитељима вашег калибра, отац Симеон за сигурно нема разлога за бригу...

Подели на овим сајтовима

@@Доментиан,

Добро, безгрешни, свети човече.... 

Подели на овим сајтовима

ovo je tragikomično joooj:)):)) :))

Да, ми њега дискредитујемо а још ни један пост на овој теми није написао о самој теми. Сви његови постови своде се на коментарисање учесника на теми како су овакви, онакви, са наводницима, без наводника... а, иначе ми њега дискредитујемо. :) 

Подели на овим сајтовима

Да, ми њега дискредитујемо а још ни један пост на овој теми није написао о самој теми. Сви његови постови своде се на коментарисање учесника на теми како су овакви, онакви, са наводницима, без наводника... а, иначе ми њега дискредитујемо. :)

Управо у томе и јесте поента…Подсећате ме на јевреје са каменицама у рукама - али они испустише те каменице када Господ узе писати по прашини, докле вама је срце окорело...

Подели на овим сајтовима

Управо у томе и јесте поента…Подсећате ме на јевреје са каменицама у рукама - али они испустише те каменице када Господ узе писати по прашини, докле вама је срце окорело...

Ово си лепо рекао..

поједини на овом форуму се знају и приватно..па се понашају секташки...као неки хај скул генг..

Подели на овим сајтовима

А зашто тако мислиш? По теби не смемо да критикујемо нешто што је очито за критику? Не смемо да кажемо да је неко исповедио јерес, иако је очито да то јесте савелијанска јерес? Не смемо да кажемо да није добро што је неко непослушан своме епископу, иако је очито да је он непослушан? И ти још ништа ниси написао о томе, већ све време коментаришеш нас овде. Ми те подсећамо на Јевреје са каменицама, али те отац Симеон не подсећа. Иако је он, на правди Бога, оклеветао многе и у том незнавеном клеветању, правећи се мудар, исповедио јерес осуђену од Цркве (савелијанство). 

Подели на овим сајтовима

поједини на овом форуму се знају и приватно..па се понашају секташки...као неки хај скул генг..

Опомена. 

Подели на овим сајтовима

А зашто тако мислиш? По теби не смемо да критикујемо нешто што је очито за критику? Не смемо да кажемо да је неко исповедио јерес, иако је очито да то јесте савелијанска јерес? Не смемо да кажемо да није добро што је неко непослушан своме епископу, иако је очито да је он непослушан? И ти још ништа ниси написао о томе, већ све време коментаришеш нас овде. Ми те подсећамо на Јевреје са каменицама, али те отац Симеон не подсећа. Иако је он, на правди Бога, оклеветао многе и у том незнавеном клеветању, правећи се мудар, исповедио јерес осуђену од Цркве (савелијанство). 

Па то је и о Симеон мислио када је алудирао на нека предавања свога епископа на Богословском Факултету. Исто тако је он мислио, може се рећи и оправдано, да велики број јерархије заступа којекакве јереси на пр. екуменизам, признавање постојања Цркава (контрадикторно једној Цркви из Символа), јерес учења смртности душе итд. Њему се исто тако чинило ”ОЧИТО" да су они непослушни Светим Оцима Весељенских Сабора и учењима Цркве Христове…која је онда разлика између вас надри теолога и оца Симеона по том питању! Узвичник је, јер ми не треба  одговор - питање је реторичко…У осталом ”Идите с милим Богом!” што рече еп. Атанасије. Научите се дијалогу, размени мишљења Богопријатним начином, јер овако како радите не води ничему, чак ни скупљању поена код својега епископа који за сигурно, и ако можда дели ваша мишљења неби се сложио са вашом методиком...

Подели на овим сајтовима

Ово си лепо рекао..

Friend, one can see that from afar…

Подели на овим сајтовима

која је онда разлика између вас надри теолога

Ајде мало научи се лепом понашању па онда дођи.

Банован на 20 дана. 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...