Jump to content

Otac Simeon iz manastira Rukumija ispovedio jeres

Оцени ову тему

Препоручена порука

можеш да мислиш шта ти воља...али мораш да као Хришћанин сушаш свога Епископа... посебно курија..мора да буде послушна...

Одлично. Иди реци то оцу Симеону, јер он има проблем са тим. Он је, без благослова и одобрења свог епископа, ишао тада у Смедерево и држао те трибине где је олајавао друге (митрополите, епископе,...). Он је тај који је бунио народ у Браничевској епархији да не иду на некакве "новотарске литургије", да не примају свештенике у кућу, да одбијају Свете Тајне... Он је тај који, нажалост, није успео да савлада свој секташки дух који је изградио у секти Пентикосталаца којој је некада припадао. Нажалост, ментално је још увек тамо.

Подели на овим сајтовима

• Одговори 318
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Да себи за право да народ "учи исправној Литургији" неко ко каже да је "поредак Литургије" утврдио Васељенски сабор!? Е то је проблем - када незналица глуми свезналицу и учитеља. Није незнање проблем док има смирења. Проблем је када из шупљине незнања пукне комплекс и гордост. Срећа његова што је владика Игнатије дуготрпељив. Давно је он заслужио Црквени суд.

Подели на овим сајтовима

Nazalost,znam primere koji su fanaticno privrzeni tom Simeonu iz Rukumije.Tu postoji neki kult licnosti,a ljudi koji ga slede spremni su cak i da krenu za njim i u vatru (figurativno).Cak sam cuo od tih,da ce se mozda Simeon prikljuciti Artemiju i njegovoj parasinagogi.Pa ce i oni za njim.Ali koliko sam shvatio,da Simeon i Artemije nisu u dobrim odnosima.Ti ljudi su,nazalost,prosli proces ispiranja mozga.Iz razgovora koje sam,doduse,vodio sa takvim ljudima,zakljucio sam koliko tu ima krajnosti i ekstremizma.Takvi su umislili,da su doktori teologije,liturgicari. joooj Ne zelim im suditi.

Подели на овим сајтовима

И на крају - ако сте хтели да се традиционално обратите браћи у Христу, каже се Праштајте. Кад напишете "опраштајте", то значи да изигравате светог Јована Крститеља, те да нас непокајане позивате на покајање... 

Господине ”Теолог”,

”Опраштајте” је реч која је самoобјашњавајућа…њоме нисам тражио од вас никакав опроштај, нити сам ”изигравао” икога, а сигурно не св. Јована Крститеља јер он зваше народ на покајање речима ПОКАЈТЕ СЕ!

Та реч ”Опраштајте” може се само схватити у императиву тј. у контексту текста-ми, који каже ”...чини ми се да поделе ипак постоје”, а најближа је ”опраштању” из Молитве Господње, где се молимо Христовим речима Богу Оцу да нам опрости дугове наше, као што и ми опраштамо... Ако вам то није јасно, упутио бих вас на дела Светих Отаца, особито Св. Кипријана Картагинског и његовог тумачење Молитве Господње. Сигуран сам да би вам и о Симеон из Рукумије могао то пренети онако како су то Свети Оци учили. Било би вам заиста душекорисно.

Али авај, вама је прерогатив омалажавање - то се да видети, и очигледно је из овога што написасте мојој маленкости, а Бога-ми и из ваших осталих пост-ова. Дакле узимајући у обзир то ваше прелешћено схватање шта је теологија-богословље, некако ми се чини да би сте били ближи спасењу не умишљајући неку богословску (теолошку) величину јер видим да вам је жеља да будете ”теолог”, међутим тај узвишени епитет се не постиже начином вашег писанија. Првенствено оно није Богоугодно, а и не приличи етикети културног опхођења и лепог понашања!

Подели на овим сајтовима

@@Piksi94,Brate, molio bi te da bivšeg episkopa oslovljavaš sa monah Artmije a  igumana rukumiskog sa otac Simeon.

To je pravilo na sajtu kako oslovljavamo klirike i važi za sve članove :)

Кад се о неком свештенику - или монаху - повела расрпава као таквом, није потребно ословљавати га тако сваки пут. То је правило у радовима и разговорима. :)

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Господине ”Теолог”,

Pojedini sveti oci su imali i oštrije izražavanje i gadniju narav, pa niko sebi nije dao za pravo da im stavlja titulu teologa sa navodnicima niti im priča o prelesti :)

Ili možda jeste ... 

Подели на овим сајтовима

Кад се о неком свештенику - или монаху - повела расрпава као таквом, није потребно ословљавати га тако сваки пут. То је правило у радовима и разговорима. 

Nemoj ti mene da učiš pravilima :D

ja bre valjda znam kakva su pravila, jas am ih i donosio ovde :D :D

dobro, treba ih uvek oslovljavati sa titulom, poželjno je uvek

Подели на овим сајтовима

Ово је невиђена замена теза. Ова тема је настала као реакција на омаловажавање многих теолога и црквених великодостојника од стране оца Симеона. И сад, када је са правом искритикована његова несмирена неукост, неко овде долази да нам продаје маглу о тобожњем нашем подцењивању и понижавању оца Симеона и његове незнавености. Па што тo, драга господо, прво ЊЕМУ не кажете? Он је митрополите, епископе, свештенике и теологе, на правди Бога, називао јеретицима.

Подели на овим сајтовима

Pojedini sveti oci su imali i oštrije izražavanje i gadniju narav, pa niko sebi nije dao za pravo da im stavlja titulu teologa sa navodnicima niti im priča o prelesti :)

Ili možda jeste ... 

Видим да вама господине Дејане Бићанићу  познавање српског није баш јача страна. Знаци навода нису коришћени са таквом намером каквом ви приписасте мојој маленкости - то се да видети из контекста мојег одговора. На жалост, уместо да користите своје звање ”САЈТ АДМИНИСТРАТОРА" у неке узвишеније сврхе, бавите се аргументацијама (као и велики број ваших истомишљеника) које не приличе једном интелектуалцу (ако то уопште и јесте). То се да видети вашим ситничарењем и нелогичној, злонамерној сегментацији пост-ова служећи се свим нечасним средствима да би се дискредитовали ваши неистомишљеници. Такав начин полемике не води ничему, те према томе немам намеру да се више препирем, барем не на такав начин, са армијом сајбер псевдо-теолога који се чак стиде да пишу својим писмом. Да, назвао сам вас псевдо-теолози не користећи знаке навода, јер баш то хтедох да кажем, и усудих се јер RES IPSA LOQUITUR 

Подели на овим сајтовима

Да ли има икаквих назнака како ће се решити то између + Игнатија и оца Симеона?

Смирио се, углавном, отац Симеон, јер је видео да му прети Суд. Ови догађаји о којима се говорило на теми су стари неколико година.

Подели на овим сајтовима

Овај један саговорник мора да је победник беседа Зорану у част... Ко да читам Нушића... :)

Подели на овим сајтовима

Одлично. Иди реци то оцу Симеону, јер он има проблем са тим. Он је, без благослова и одобрења свог епископа, ишао тада у Смедерево и држао те трибине где је олајавао друге (митрополите, епископе,...). Он је тај који је бунио народ у Браничевској епархији да не иду на некакве "новотарске литургије", да не примају свештенике у кућу, да одбијају Свете Тајне... Он је тај који, нажалост, није успео да савлада свој секташки дух који је изградио у секти Пентикосталаца којој је некада припадао. Нажалост, ментално је још увек тамо.

Многи су за време Патријарха Павла и Лутургијске кризе..се понашали као Он и горе..

Нисам ја његов адвокат..али правила или важе за све..или не...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...