Jump to content
Благовесник

Ekstremna mrznja prema SPC, Srbiji i Veronauci

Оцени ову тему

Recommended Posts

Pokušavao sam da izjavu  nadjem na nekom snimku na netu ali je nema. Ali to je bila njegova izjava, upamtio sam je veoma dobro,

čak nije rekao da mu trnu prsti od veroučitelja nego je rekao baš tim rečima od katihete. Možda je išao na veronauku pri crkvi. Ona je ukinuta u školi 1951, ali nije bila zabranjena u parohijskom domu.

Шта мислите о враћању веронауке?

Кркобабић: ”Сећам се добро оних времена када су живели и проповедали апостоли. Тада нису држали веронауку у школи, па зашто би онда данас?”

Možda je išao na veronauku pri crkvi. Ona je ukinuta u školi 1951, ali nije bila zabranjena u parohijskom domu.

Просто не могу да замислим бајчетинског проту који малог Томицу прозива да одговара, нпр. Символ вере, овај погреши, а прота пацку, а овај опет погреши, а прота га ћушне по глави... К`о Ћопићев учитељ Паприка... 

Vuk Draskovic lol, on mi je primer da o coveku ne treba suditi po spoljasnjosti, jer izgleda prilicno ozbiljno i naocito, a ustvari ne zna ni sam sta lupeta, tragikomicna pojava

Шта да се ради кад је еволуциониста.

vuk-draskovic.jpg

0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha  smej.gif  smej.gif  smej.gif  smej.gif  smej.gif  smej.gif  smej.gif  smej.gif  smej.gif  smej.gif  smej.gif

А то у Бајчетини од 1959-1967 била веронаука? Каква безочна лаж...

Били су часови. Одржавали су се у школама. Мислим да се тадашња веронаука звала Марксизам.

А било је и за напредније ученике у просторијама бајчетинске КПЈ.

,,... pa joj se većom (lukavijom?) aktivnošću mora i suprotstaviti!"

DYNABLASTER, moze da ti izgleda da lupeta i ne zna sta govori, ali samo ako mislis da je dotični bio iskren tokom devedesetih.

Medjutim, ono sto je radio tokom tih deset godina  je bilo najgore moguce licemerstvo u cilju najlukavijeg sprovodjenja

onoga sto je nekada savetovao - moramo im se većom aktivnošću suprostaviti

( a kome: Svetom Savi i Srbima, kako kaže: nekakvoj velikoj Srbiji, te posprdno - uskoj Srbiji, SPC i sl... )

Проблем са нашим политичарима је што су они толико заостали да мисле да су тековине Француске револуције и даље нешто најбоље и најнапредније.

Из тих ставова произилази њихова патолошка нетрпељивост према Цркви.

@ Velja daleko od toga da branim Vuka Draskovica; stavise on koliko znam svoju komunisticku proslost ne krije; samo imam alergiju kada neko citira to smece od novina.

Za razliku od Vuka; Seselj naprimer zestoko krije svoju komunisticku istoriju. U Beograd je svojevremeno dosao kao kadar DB; a svima je poznato da je postao doktor tako sto je napisao hvalospev disertaciju o Titu i komunizmu i onda plasio clanove komisije da ako im se ne svidja njegova disertacija to znaci da su protiv Tita i komunizma.

Komunisti su inace bili i Nikolic, Radovan Karadzic , Dodik... Koliko znam jedina antikomunistkinja od svih srpskih politicara ikada je bila Biljana Plavsic. neka me neko ispravi ako gresim.

Tvoj Kostunica nije bio nikada clan partije pa ti ni on ne valja. Bolji ti je Draskovic ...

DYNABLASTER, moze da ti izgleda da lupeta i ne zna sta govori, ali samo ako mislis da je dotični bio iskren tokom devedesetih.

Medjutim, ono sto je radio tokom tih deset godina  je bilo najgore moguce licemerstvo u cilju najlukavijeg sprovodjenja

onoga sto je nekada savetovao - moramo im se većom aktivnošću suprostaviti

( a kome: Svetom Savi i Srbima, kako kaže: nekakvoj velikoj Srbiji, te posprdno - uskoj Srbiji, SPC i sl... )

Када сам први пут чуо од његових блиских сарадника зашто је онако мршав, престао сам да размишљам о конзистентности његових политичких изјава... 

Уосталом, уметничке душе тешко преживљавају велике унутрашње ломове (а куд ћеш већег лома у Србији него да од партизана постанеш четник, то је горе него од звездаша партизановац и обрнуто ;) ), и зато је већина њих редовни посетилац мушких сигурних кућа (читај кафана), али неки требају и нешто јаче...

Прочитај свој пост који сам цитирао, па размисли који тип проблема треба да има човек да би га овако зелено описао... 

И можда размишљање о његовој и Чединој компатибилности добије другачију конотацију осим политичке...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...