Jump to content

Kњиге на поклон (образ светачки, молитвеници, монашка литература....)

Оцени ову тему

Препоручена порука

Hvala oce.

Kako god uspijete da organizujete. Ako nema uslova za citaonu, koja zahtjeva prostor i posebno lice koje ce nadzirati da ne bi neko drpio nesto :), mozda moze da se postave neke police u prirpati crkve gdje se prodaju svece, i da se stavi obavjestenje da imaju knjige koje se izdaju na citanje. Posto tu svakako vec neko radi, oni bi uzimao broj telefona onoga ko iznajmljuje knjigu, kako bi se mogao kontaktirati ako zaboravi da je pozajmio i prodje dosta vremena.

Nazalost, takvo nepovjerenje u nasem narodu imam, makar se radilo i vjerujucim, da bi smo bili skloni podrpati te knjige za sebe, ako ne bi bilo nekod nadzora. A otac Ivan je po ovom pitanju ostar, siguran sam da ne bi dozvolio da se neko bahato ponasa i da pozajmi knigu pa da je ne vrati. 

Cilj je da sto vise ljudi moze da ih procita i ima koristi od njih. 

Подели на овим сајтовима

• Одговори 32
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kako si plemenit :) Svidja mi se ideja i oko pravoslavne biblioteke, to bi bilo predivno da se sprovede i u ostalim eparhijama. Medjutim postoji i mnogo stiva u bibliotekama, ali parohijska biblioteka bi imala striktno pravoslavno stivo i onda covek ne bi pogresio sta da uzme da cita. Mada mi se najvise svidja ova ideja oko sabiranja vernika za razgovor i druzenje nakon sluzbe, u parohijskom domu. To bi zaista bilo korisno za sve.

Подели на овим сајтовима

• 1 year later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...