Jump to content

Tрогодишњи МУЧЕНИК .. ту међу нама

Препоручена порука

Можда ово моје јесте глупа идеја и ја никада ништа нисам знао да организујем у животу, али људи, ја само што нисам заплакао док сам читао.

Nije glupa ideja i meni je to palo na pamet, u Beogradu sam ali trenutno nisam u mogucnosti da odem tamo pa ako postoji neko ko moze... ili preko neke crkve, svestenika koji je voljan da pomogne... ako nekom padne nesto na pamet neka pise u svakom slucaju valjda moze i postom nesto da se posalje? E pade mi na pamet sad ove kurirske sluzbe kako to funkcionise...?

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 62
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Јагње мало... И колико само има оваквих примера... Ето баш данас читам у блицу како је отац оставио троје деце а једно од њих непокретно а све што им даје је бедна алиментација од пет сома а деца га

Управо сам се чуо са господином Јанијем.   За све који желе, могу уплатити на рачун у Ерсте банци: 340-3212707539   Рачун је остао, јер је пре неколико година радио у Русији и на тај рачун је треб

Ма овде је проблем генерално недостатак добре воље да се нешто уради. Ево када је био сад Беосонг или Ја имам таленат, итд. мало је ко жалио да плаћа гласање преко смс. А када би се рецимо правиле а

Мислим да се мало претерује са оваквим репортажама којих је из дана у дан све више,поготово на нету... По причи моје мајке,и ми смо живели баш бедно у трошној кућици у земун пољу,ишла је брати кукурузе по пољима да ме прехрани,носила угаљ у кеси,да ме огреје ,за чоколаду нисам ни знао да постоји,и данас ми ништа не фали,здрав прав и ок лик... Нека се челиче,нека им то буде животно искуство,које ће им помоћи да постану добри,вредни и поштени људи...од милостиње се не живи

Da i meni je to palo na pamet da je uvek bilo ljudi koji su tako tesko ziveli samo sto danas postoje razni mediji pa mozemo da saznamo za njih, mozda si u pravu donekle ali zasto ne pomoci nekom ako si u mogucnosti? Zar ne bi bilo lepo da ti ljudi osete da nisu sami na svetu... makar malu pomoc da osete, ovajj covek je radio nije ziveo od milostinje koliko sam shvatila a sad cuva to dete od 3 god i nema posao.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

И невероватна је разлика кад дете има само оца према случају када има ''само'' мајку...  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

И где је помагање сиротињи од стране Цркве у овој причи?

Ово питање је подједнако веома жалосно и урнебесно смешно. Тј. не само питање, већ ситуација коју одражава.

Ах, извињавам се, идентитет Цркве није каритативна делатност!

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Очигледно је најбоља могућа помоћ овом човеку понуда за рад, посао. Онда би могао да оставља сина у вртићу, одради своје и покупи га из вртића.

На жалост, било каква друга помоћ је само премошћавање једног кратког периода, док не падну у заборав.

Мени је привукло пажњу то да добијају само две хиљаде динара помоћи дечијег додатка.

Ко је уопште и на основу чега одредио да им је две хиљаде довољно? Пошто су то паре од пореза који плаћам, заиста бих волео да знам ко моје паре ускраћује оваквим људима у невољи?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Видите, примера ради, у Русији рецимо због величине исте .. неки од одговорних Руса су се досетили па су направили Министарство за Ванредне Ситуације јер услед  величине земље тако с еефикасније води борба са ванредним ситуацијама које су на толиком пространству свакодневне..

Нам би више сам него сигуран било преко потребно Министарство за Сиротињу и Незбринуту децу.. 

Јер је србија постала место где је то главна ствар и најучесталији проиблем.. 

Један од оментар на ову вест са ''Фејса'' гласи :

''Ова година је проглашена годином Едикта.. очекујемо Годину Напуштене деце и Сиротиње, безуспешно.. Или ће о сиротој деци и даље бринути Рокери, невладин ресор и ''докони занесењаци'' ..

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Пуна је Србија домаћинстава која се продајуз у бесцење. Мало добре воље и ето куће.

Али онда треба човеку посао, неко да чува дете....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мора хитно да оде код њега неко ... Види у ком је расположењу... и наћи ће му се место .. Па ево већ су кренуле молитве за малог... :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Da U Crkvi nema para ne bi bilo prostora da neko ukrade milion evra....

Ovim ljudima je jedan evro kao milion....

sHa_sarcasticlol  a tek koliko u nekretninama al ne majke Crkve no pojedinaca... E brate Dejane počinješ mi se svidjat kao realan sagovornik, pre sam mislio  da si iz uredničkog pera al ima u tebi itekako tvojega JA!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја могу да приложим нешто новца, али не бих могао да одем. И не волим овакве приче, увек ме испуне осећајем немоћи. Добиће нешто новца и шта онда, за неко време заборавиће сви на њега и биће опет где је. Или, ако нађе некога да му сваког месеца шаље новац, шта онда. Направиће од њега здравог, правог, просјака што је опет понижавање. Најбоље би било, што каже Жискар, када би могао да му се нађе посао да исхрани себе и сина.

• Волим 2
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ово питање је подједнако веома жалосно и урнебесно смешно. Тј. не само питање, већ ситуација коју одражава.

Ах, извињавам се, идентитет Цркве није каритативна делатност!

Ко каже да није, него само неће нико да мисли о томе. Ево и овде је била тема о томе па ником ништа.

https://www.pouke.org/forum/topic/4655-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D1%81%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B5-%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B5/

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ево нађох, ЖР:

"Porodici Ambruš možete pomoći i uplatom na žiro račun na ime Jani Ambruš : 340-3212707539 Erste banka"

grouphug1

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Управо сам се чуо са господином Јанијем.

За све који желе, могу уплатити на рачун у Ерсте банци: 340-3212707539

Рачун је остао, јер је пре неколико година радио у Русији и на тај рачун је требало да му уплате што је зарадио, али нису (имам друга који је исто тако прошао, па верујем).

Иначе, добили су два пакета хране и мали Јанош је почео да плаче од среће. Зову их људи, примили су и позив од неке девојке из Аустралије.

После објављивања вести у новинама, први комшија им је дао продужни кабел да имају струју, али се напио синоћ, па им искључио и предпоставља да ће им опет укључити када се отрезни, тј. када се пробуди.

Добили су позив од неке грађевинске фирме која се понудила да помогне у вези са изградњом нове куће, за коју је Јани већ поставио темеље.

Мали је здрав и са њим сам мало причао и поздравио вас је све.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Контактирао сам човека. Најједноставнији начин да му се упути новчана помоћ је поштанском упутницом на кућну адресу (не постнет, него обична упутница!). Пошта узима провизију 2,5%, што није много.

Адреса:

Амбрур Јани

ул. Другог октобра 2б

26226 Мраморак

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...