Jump to content
Guest свештеник Иван

Offtopic до миле воље

Оцени ову тему

Recommended Posts

https://wgntv.com/2019/09/07/sony-releases-a-walkman-for-its-40th-anniversary/?fbclid=IwAR2-mz3PNn6Ca5pGvRCLYLTo5HLDxRNZkwbiFYD8ZBC13YgahSzNn98E7ws

Sony releases a Walkman for its 40th anniversary

The Sony Walkman is back.

The electronics maker will release a new version of its revolutionary portable music player, it announced Friday at IFA 2019, a leading annual consumer electronics trade show in Berlin.

First released in 1979, the Sony TPS-L2 Walkman was the first truly portable personal cassette player and changed the way we listen to music. Sony has since released various iterations of its Walkman, but it’s gone the extra mile with this special 40th anniversary edition.

The Sony NW-A100TPS Walkman has a 40th anniversary logo printed on the back, and it comes with a specially designed case and package that pay homage to the original TPS-L2 Walkman. It also has a unique cassette tape interface for those who want to take a trip down memory lane.

There will also be a cheaper version without any 40th anniversary branding called the Sony NW-A105 Walkman, the company said.

Powered by Android, the new Sony Walkman comes with a slew of features for audiophiles. It has an S-Master HX digital amplifier to deliver high-resolution audio and reduce distortion, a DSEE HX processor to upscale compressed audio and even a vinyl processor to give digital tracks the character of vinyl.

It also has up to 26 hours of battery life, which is more than most smartphones can provide. And it is built for the future, with a USB-C port for connections. Its cost and release date haven’t officially been announced.

And while smartphones have largely replaced the need for dedicated music players such as the Sony Walkman, the product still has its fair share of dedicated users.

gettyimages-1160853495.jpg?quality=85&st

Darling don't you understand I feel so ill at ease The room is full of silence and it's getting hard to breathe Take this gilded cage of pain and set me free Take this overcoat of shame It never did belong to me It never did belong to me I need to go outside I need to leave the smoke 'cause I can't go on living in this same sick joke It seems our lives have taken on a different kind of twist....

Ovi fenomenalni odgovori klinaca na pitanja o njihovim mamama će vam uljepšati dan.

Zašto je Bog stvorio mamu:

1. Ona jedina zna gde se nalazi selotejp.
  2. Uglavnom da čisti našu kuću.
  3. Da nam pomogne da izađemo od tamo gde smo se rađali.

Kako je Bog stvorio mamu?

1. Koristio je prašinu, baš kao svi mi.
  2. Magijom plus super snagom i sa puno mešanja.
  3. Bog je stvorio moju mamu sasvim jednako kao mene. Samo je koristio veće delove.

Različita iskustva i mišljenja o majčinstvu i šta činiti kada vam postane teško pročitajte ovde.

Od kojih sastojaka su napravljene mame?

1. Bog je napravio mame od oblaka i anđeoske kose i svega lepog na svetu, sa samo mrvicom zloće.
  2. One su morale početi od kostiju muškarca.

Zašto ti je Bog dao baš tvoju mamu, a ne neku drugu?

1. Jer smo u rodu.
  2. Bog je znao da me ona jako voli, više nego što bi me druga mama volela.

Kakva je tvoja mama bila kao devojčica?

1. Moja mama je uvek bila moja mama i ništa drugo.
  2. Ne znam, jer nisam bila tamo, ali rekla bih da je bila prava šefica.
  3. Rekli su da je nekada bila jako dobra.

Šta je mama morala da zna o tati pre nego što su se venčali?

1. Njegovo prezime.
  2. Morala je da zna njegovu prošlost. Kao, da li je lopov? Da li se napije od piva?
  3. Kolika mu je plata, da li se drogira i da li hoće da joj pomogne u kućnim poslovima?

Zašto se tvoja mama udala za tvoga tatu?

1. Moj tata pravi najbolje špagete na svetu. A mama voli puno da jede.
  2. Postala je prestara da bi uradila bilo šta drugo sa njim.
  3. Moja baka kaže da tada mama nije puno razmišljala.

Ko je šef u tvojoj kući?

1. Mama ne želi da bude šef, ali mora, jer je tata tako blesav.
  2. Mama. Možeš to da zaključiš po inspekciji sobe. Ona vidi stvari ispod kreveta.
  3. Mislim da je mama, ali samo zato što ona mora da uradi mnogo toga više nego tata.

Koja je razlika između mame i tate?

1. Mame rade i na poslu i kod kuće, a tate rade samo na poslu.
  2. Mame znaju kako da razgovaraju sa učiteljicom, a da je ne isprepadaju.
  3. Tate su visoki i jaki, ali mame imaju pravu snagu, jer nju moraš da pitaš ako želiš da prespavaš kod drugarice.
  4. Mame imaju magiju, one čine da se osećaš bolje bez lekova.

Šta tvoja mama radi u slobodno vreme?

1. Mame nemaju slobodno vreme.
  2. Kad to čuje, onda plaća račune ceo dan.

Kad bi mogli da promenite jednu stvar na svojoj mami, šta bi to bilo?

1. Ima neku čudnu ideju da stalno treba da spremam svoju sobu. Rešio bih se toga.
  2. Učinila bih moju mamu pametnijom. Tada bi znala da je sve skrivila moja seka, a ne ja.
  3. Volela bih da se reši onih nevidljivih očiju za koje kaže da ih ima na leđim

www.leutar.net

Slusam juce neki arapski pravoslavni radio (uglavnom zbog lepog pojanja, jer nista ne razumem naravno) i cujem: "šejh Jusuf Vatopedi" što bi verovatno bilo starac Josif Vatopedski :). Da nisu dodali Vatopedi, bio bih siguran da se radi o nekom muslimanskom šejhu.

пре 33 минута, Vladan :::. рече

Од чега ли су им направљене оне дугачке гаће када им се не поцепају по оном кршу...

WWW.STORROR.COM

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      “Мали повод дај да примиш сјајни опроштај. Јер једно произилази од Бога, а друго морамо ми да придодајемо – и Он своју милост јавља. И премда је Бог оно што је до њега – као сунце и месец – одавно дао – и као што је утврдио разна сазвежђа звезда, ваздух пролио, земљу простро, мора опасао копном, горе, долине, брежуљке, изворе, језера, реке, и дрвеће и траве безбројних врста и све остало изнео – потребно је да се и ти постараш, да ти се небеска блага не учине недоступним“.   Свети Јован Златоусти, Беседа трећа (о покајању)    
      Извор: Ризница литургијског богословља и живота   Поука о садејству воље Божије и воље човечије
      BRANISLAVILIC.BLOGSPOT.COM “Мали повод дај да примиш сјајни опроштај. Јер једно произилази од Бога, а друго морамо ми да придодајемо – и Он своју милост јавља. И...

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...