Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest свештеник Иван

Offtopic до миле воље

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 10 минута, obi-wan рече

U Shveckoj najpopularniji Shvecki, jok tamo neki stranjski... :smeh1:

Све швеђанин до швеђанина :((

7oilppti70d01.jpg

@АлександраВ није тако страшно како нама делује. Они су то све јако лепо уредили, да што мање осете досељенике. 

Рецимо, у Стокхолму, тачно се знају квартови у којима живе дошљаци, што даље од центра града, то мање слободног кретања по крају.

Швеђани готово да немају контакта са њима/нама.

пре 10 минута, Milica Bajic рече

Они су то све јако лепо уредили, да што мање осете досељенике. 

Не знам, све оно што сам читала и гледала и што опет читам и гледам говори ми да није баш тако, и да их "осећају" поприлично. Нису то ни бајате вести, гледала сам свашта до пре пар месеци, а онда сам прекинула да излазим на нет уопште, повукла сам се мало да се посветим приватним проблемима и самоизоловала сам се са интернета. Ево ме опет, од пре пар недеља и морам признати, превише ми је, опет, свих ових белосветских и домаћих вести, на сав овај мој живот.

Одох у оф :blush: Ах да, ово је офтопик до миле воље :smeh1:

пре 31 минута, Milica Bajic рече

@АлександраВ није тако страшно како нама делује. Они су то све јако лепо уредили, да што мање осете досељенике. 

Рецимо, у Стокхолму, тачно се знају квартови у којима живе дошљаци, што даље од центра града, то мање слободног кретања по крају.

Швеђани готово да немају контакта са њима/нама.

Me`s cini da je to bas mnogo gore - navodna izolacija omogucava pridoslima da se dobro zgusnu, a domacima da ih temeljnije omrznu. I eto belaja.

Normalno bi bilo da se prime samo provereni ljudi, tj. oni koji su bezuslovno spremni da prihvate kulturu domacina; nikako drukcije.
Sve osim toga, narocito tako subotarski isparcelisano, moze da napravi samo velike nevolje svima.

пре 8 часа, obi-wan рече

Me`s cini da je to bas mnogo gore - navodna izolacija omogucava pridoslima da se dobro zgusnu, a domacima da ih temeljnije omrznu. I eto belaja.

пре 9 часа, АлександраВ рече

Не знам, све оно што сам читала и гледала и што опет читам и гледам говори ми да није баш тако, и да их "осећају" поприлично. 

На глобалном плану, осећају их дефинитивно, много. У свим сферама и то је, за мене, равно Новом Светском Поретку. 

Само, верујте, опет је боља опција ако ниси баш свакодневно упућен на њих. Видела сам то и у Шведској како изгледа, а ево гледам и сад у региону Париза. Почев од оног да те у саобраћају никад неће пропустити, преко оног да ће опуштено да дува и продаје гудру испред твоје куће иако зна да ту пролазиш са децом...итд....итд ...

пре 9 часа, obi-wan рече

Normalno bi bilo da se prime samo provereni ljudi, tj. oni koji su bezuslovno spremni da prihvate kulturu domacina; nikako drukcije.

Sve osim toga, narocito tako subotarski isparcelisano, moze da napravi samo velike nevolje svima.

И мени је једино тако логично поставити ствари на земљи, док смо ту. Свако слободно да се креће и безусловно поштује културу у коју је дошао. То не значи да ће изгубити идентитет, већ само постати богатији. Све друго води у девијацију. 

пре 9 часа, АлександраВ рече

Нису то ни бајате вести

Додуше, нисам ти ни ја нешто фреш са информацијама са вести...више причам што видим овако у ходу и случајно ухватим...

Једном сам се умало разболела покушавајући да испратим све, од тад само лагано. Најважније вести су ми оне из наше куће :) 

А ово је иначе офтопик, не сме нико да ме дира, има да пишем шта хоћу :laugh1:

ne razumijem:

- ljude koji kupuju zelene banane,

- ljude koji imaju primjedu na ovo ili ono, nisu zadovoljni uslugom, 

- one koji vracaju jelo u restoranu zbog sitnica,

- generalno uglavnom odmah navode mane bilo cega,

- kojima puno treba,

- koji na osmijeh ne uzvrate osmijehom,

- nikad ni za sta nisu krivi,

- agresivno po automatizmu krive drugoga kad nesto iskrsne,

- ne pozdravljaju,

- idu skroooz do pjesackog da bi presli,

- transformisu se u sekundi pred fotoaparatom...

ima toga jos, sjeticu se....

.

- vozače za koje su svi koji voze sporije od njih nesposobni debili, a oni koji voze brže su neiživljeni manijaci,

- one koji inače pljuju po poznatima, imućnima, pretpostavljenima I sl., a kada se nadju u njihovoj blizini imaju neodoljivu potrebu da sa njima razmene svoja razmišljanja,

- osobe koje ne podnose stvorenja kakve su mačke,

- osobe kojima svaka, ili svaka druga rečenica počinje ili sadrži reč 'ja'.

.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...