Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest свештеник Иван

Offtopic до миле воље

Оцени ову тему

Recommended Posts

- Ало! Хитна! Еј, касније некад, док једем, хитно ми треба превоз до посла.
- Хтцгрнзстдчж...
- Ма мрш и ти и ко те запосли у хитну!

Пре неки дан позвао сам у свој кабинет гувернанту моје деце, Јулију Васиљевну. Требало је да јој платим.

— Седите, Јулија Васиљевна! — рекох јој. — Дајте да се обрачунамо. Вама је новац, сигурно, потребан, а ви сте тако фини па нећете сами да тражите …Договорили смо се по тридесет рубаља месечно…

— По четрдесет …

— Не, по тридесет!… Имам записано … Увек сам гувернантама плаћао по тридесет… Kод нас сте провели два месеца …

— Два месеца и пет дана …

— Тачно два месеца… Тако код мене пише. Значи, следује вам шездесет рубаља… Одузме се девет недеља.. . недељом нисте с Kољом учили, него само шетали … И три празника…

Јулија Васиљевна поцрвене и поче да чулка карнер, али … ни речи! . . .

— Три празника. .. Према томе, мање дванаест рубаља… Четири дана је Kоља био болестан и није било часова… Радили сте само са Варјом. Три дана су вас болели зуби и моја жена вам је дозволила да не држите часове поподне… Дванаест и седам су деветнаест. Одузмемо … остаје … хм .. . четрдесет једна рубља. Тачно?

Лево око Јулије Владимировне поцрвене и овлажи се. Задрхта јој брада. Она се нервозно закашља, зашмркта, али — ни речи! …

— Уочи Нове године разбили сте шољу за чај са тањирићем. Мање две рубље .. . Шоља је скупља, породична је … али, Бог с вама! Шта нам све није пропало! Затим се због ваше немарности Kоља попео на дрво и исцепао капутић … Десет мање. Због ваше непажње је и собарица украла Варјине ципеле. Ви морате о свему да водите рачуна. Зато примате плату. Према томе, дакле, још пет мање … Десетог јануара од мене сте узели десет рубаља

— Нисам узимала! — прошапта Јулија Васиљевна.

— Али имам записано!

— Па, нека … добро.

— Kад се од четрдесет један одузме двадесет седам, остаје четрнаест …

Оба ока се напунише сузама… На дугом лепом носићу појави се зној. Јадна девојчица!

— Узела сам само једном — рече она дрхтавим гласом. — Од ваше супруге сам узела три рубље… Више нисам узимала …

— Је л’? Пази, молим те, то код мене није записано! Четрнаест мање три, остаје једанаест … Ево вам ваш новац, драга! Три … три, три… један и један. Изволите!

И ја јој дадох једанаест рубаља . .. Она их узе и дрхтавим прстићима гурну их у џеп.

— Мерси! — прошапта.

Скочих и почех да шетам по соби. Обузео ме бес.

— На чему мерси!? — упитах.

— На новцу …

— Па ја сам вас покрао, до ђавола, опљачкао! Ама, украо сам вам! На чему онда мерси?

— На другим местима ми уопште нису ни плаћали …

— Нису плаћали? Паметно! Нашалио сам се с вама, дао сам вам сурову лекцију … Даћу вам свих ваших осамдесет! Ево у коверти су спремљене за вас. Али зар се може бити такав пекмез? Зашто се не буните? Зашто ћутите? Зар се на овоме свету може живети да се не покажу зуби? Зар се може бити такав мекушац?

Она се кисело осмехну и ја на њеном лицу прочитах: „Може!”

Замолио сам је за опроштај због сурове лекције и дао јој, на њено велико чуђење, свих осамдесет. Бојажљиво се захвалила и изашла… Погледах за њом и помислих: лако ли је бити силан у овоме свету!

Антон Павлович Чехов

On 8.12.2009. at 17:24, Тавита рече

i treba imati neki mnogo jak kisobran  0104_cheesy

evo par prijedloga sta to nositi ove sezone..  :)

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

(zadnji mi je poseban, ulala! )

ovo definitivno ni jedan nije za mene, previše su lepi i verovatno koštaju jer ja obavezno, ako krenem od kuće sa kišobranom i u međuvremenu se razvedri, najverovatnije da ću doći kući bez kišobrana :stadaradim:...obavezno ga negde zaboravim...dobro je, ako se setim gde pa da dođem do njega, ali ako idem iz  nekog mesta u neko drugo mesto, grad ili sl. onda teško :scratch_head:...dakle, kišobran i ja, dva pojma 7896634

1 hour ago, ines рече

ovo definitivno ni jedan nije za mene, previše su lepi i verovatno koštaju jer ja obavezno, ako krenem od kuće sa kišobranom i u međuvremenu se razvedri, najverovatnije da ću doći kući bez kišobrana :stadaradim:...obavezno ga negde zaboravim...dobro je, ako se setim gde pa da dođem do njega, ali ako idem iz  nekog mesta u neko drugo mesto, grad ili sl. onda teško :scratch_head:...dakle, kišobran i ja, dva pojma 7896634

Јој... А ја бих овај други по реду, цветић, свуда носила са собом. Само када бих нашла такав 😍

пре 13 минута, Сања Т. рече

Јој... А ја бих овај други по реду, цветић, свуда носила са собом. Само када бих нашла такав 😍

Ти цветић, а ја она паунова перца :1319_womens:

И кренемо нас две тако (као башта) негде на кафу :sunce:

Ево и за @obi-wan

6159AM6010C02_1000_1280px.jpg

пре 15 минута, obi-wan рече

0703_read

:smeh1:

Да, ево сада сам изгуглала, на оно сам случајно налетела (тражила црни кишобран :))))

0003-901702_press03-001.jpg

пре 12 минута, obi-wan рече

@АлександраВ 

Inace, onaj kisobran sto sam ja postavio je u stvari iz filma Blade Runner, ali nisam mog`o da odolim da ga ne postavim. Jer to je to. :smeh1:

Па да, даш ми домаћи у по ноћи да гуглам кишобране :smeh1:

Мада, @ines је прва почела :i6d1r8:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      “Мали повод дај да примиш сјајни опроштај. Јер једно произилази од Бога, а друго морамо ми да придодајемо – и Он своју милост јавља. И премда је Бог оно што је до њега – као сунце и месец – одавно дао – и као што је утврдио разна сазвежђа звезда, ваздух пролио, земљу простро, мора опасао копном, горе, долине, брежуљке, изворе, језера, реке, и дрвеће и траве безбројних врста и све остало изнео – потребно је да се и ти постараш, да ти се небеска блага не учине недоступним“.   Свети Јован Златоусти, Беседа трећа (о покајању)    
      Извор: Ризница литургијског богословља и живота   Поука о садејству воље Божије и воље човечије
      BRANISLAVILIC.BLOGSPOT.COM “Мали повод дај да примиш сјајни опроштај. Јер једно произилази од Бога, а друго морамо ми да придодајемо – и Он своју милост јавља. И...

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...