Jump to content

Kako pomoći nevjerujućem članu porodice koji prolazi kroz iskušenje?!

Препоручена порука

Svi smo mi vrlo različiti,ovo su uvek teška pitanja.

Svakako da taj čovek treba da oseti da je voljen....

Управо.

А да се осети тако само може ако му се покаже разумевање.

Најбољи начин да натерамо људе да ураде нешто, јесте да они то сами пожеле да ураде. Да виде кроз нас зашто је то добро за њих.

Подели на овим сајтовима

Полако, моли се свом душом да то прође, можеш да наложиш на себе неки подвиг у његово име. Покажите му више пажње, љубави, да поврати самопоуздање за почетак.

Подели на овим сајтовима

• 3 weeks later...

Свет је огледало нас самих. Па тако муж у жени има огледало своје Душе а жена у мужу огледало свог разума. Док је отац мушкарцу огледалоразума а мушкарац у свом сину може видети огледало свог ума. То су мало компликовани односи и нисам извидео ствар до краја. јер Бог човеку открива оно сто он тог тренутка може да разуме, Тако мени није открио шта би кћи била и многи други наши рођаци као и комшије. Ево испричаћу вам моје искуство које би требало мало боље да осветли шта покушавам да кажем. Пре неких 20-так год. Мој отац се разболео од поремећаја мишљења. Он не чује од 6-е год. и из потребе да разуме шта људу говоре он је комбиновао оно што може да прочита са усана са својим искуствима и тако стварао претпоставке шта други хоће да кажу. Стварајући погрешне претпоставке почео је сасвим погрешно да схвата људе у то је водило у лудило. Живот поред њега постајао је немогућ. Годинама сам покушавао да му објасним да није св онако како он то види и да људи немају разлога да га мрзе па ни ми укућани, али то није давало резултата него је бивало све горе. Сваки покушај разговора се завршавао свађом. Једног дана сам сео на камен испред капије и исплакао се. Можда сам се и молио Богу мада тад нисамчитао Св. Писмо и нисам знао за Бога на овај начин. И донео сам одлуку, више нећу да покушавам да му објасним да није у праву па нек буде шта буде. Ја живи живот и нећу да више обраћам пажњу на његове лудости. Помирио сам се са судбином. Петнаест минута касније отац долази и каже да хоће да иде код лекара. Добио је терапију која га је сасвим променила. Касније кад сам почео да читам Св. Писмо разумео сам да проблем решило то што сам се ја променио тада када сам се исплакао и донео те одлуке. И да када променимо себе променимо и свет у коме живимо. Ми смо синови творца, а син творца и сам твори, само што не схватамо како то радимо. Испитујући себе, свој живот,искуства, читајући Реч Божју,ми можемо мало по мало да хватамо нит и да увиђамо како ми то утичемо на свет око нас, као и то како да мењајући себе створимо живот достојан човека.

Подели на овим сајтовима

Највећа помоћ за наше неверујуће ближње јесте МОЛИТВА. Моли се искрено од срца за њега, а било би добро и ако хоћеш да се мало жртвујеш и неколико дана да отпостиш за њега, да му Господ помогне. 

Подели на овим сајтовима

• 10 months later...

A kako pomoci clanovima porodice?Moja familija je mozemo reci velika..Ne kazem da oni ne postuju Boga,svece...Crkvu...ali ne daju tome znacaja i vere koliko bi trebalo..jedino stric i ja smo malo vise utvrdjeniji u veri..i kada pocnem da im pricam..O Bogu,Isusu,Svetom duhu..o  molitvama..o carstvu nebeskom..mene svi sem strica gledaju kao da sam pao sa marsa...i samo mi prebacuju kako sam ja toliko pobozan..Tesko mi je kada ostanem sam medju vise ljudi koji nisu utvrdili veru..a na poslu ista prica..tamo jos gore jos me prozivaju...kao da im zelim nesto lose..Ali Hvala Bogu ima nas troje istomisljenika i kada smo zajedno u smeni..razumemo se i uspemo da odbranimo nasu veru koliko god njih bilo protiv nas...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...