Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

JESSY

Не осврћи се никад......

Оцени ову тему

Recommended Posts

… не осврћи се никад и не мисли о некој давно пређеној стази. Отвори прозор у лепши свет.
Још сам мала да бих тако причала, али живот је кратак. Треба
кршити правила, опраштати брзо, волети искрено и смејати се блесаво.
Увек оно отворено треба затворити; упаљено, угасити; откључано,
закључати; позајмљено, вратити. Ако направиш неред, почисти. Ако
помераш, врати на место. Ако не можеш нешто поправити, потражи неког ко
може. Ако сломиш нешто, признај.
Све што је било, више неће бити. Све је ту само у пролазу. Чак и ми.
Не чепркај много по својој прошлости и не купи мрве среће. Биће
их још. Не можеш ни замислити колико. А то што умислиш да себе не видиш
у свету среће, много се вараш. Срећа је увек ту! Део си ње. И када јој
се ни не надаш, чекаће те баш ту…корак од тебе, иза ћошка. Она само чека
прави тренутак.
Никада не осуђуј живот. Ако га волиш, не проклињи снове. Ти тек
треба да сањаш. Сви ми. Тек треба да летимо, а крила нам још увек нису
сломљена.
Не мисли никад да не може боље, јер може! Не мисли да не може
лепше, да не може више. Ти си још увек на почетку књиге, коју овај живот
отвара и пише.
Не гледај далеко. Не тражи звезду што се негде сјаји високо на
небу, јер звезде су лепе, али су далеко. А она најлепша и најближа теби
је баш она која сија у твом оку.
И овај тренутак, једном ће бити прошлост. Нико од нас не зна шта га сутра чека.
Запамти. Сви смо ми људи, али ретко ко је човек. Зато, ако желиш бити човек, воли живот и користи га максимално. Кратак је.

Не заборави ни то да је свако биће поклон свету; да си
јединствена и да твој живот може бити онакав каквим га замислиш. Не
заборави да треба бројати благослове, а не невоље и грешке. Веруј у себе
и успећеш, шта год да се деси. Не заборави да се у теби крије пуно
одговора, зато немој себе ограничавати. Увек покушавај да досегнеш до
циља. Толико их је које треба остварити. Одлуке су исувише битне да их
само препустиш случају. Све бриге почињу проблемима. Зато, не схватај
све превише озбиљно. Што дуже носиш проблем, постаје све теже.
Зато, ако волиш живот, живи га смирено. Схвати да никад није
касно. Схвати да је пријатељство твоја плава звезда. Схвати да мало
љубави далеко догура и да је животно богатство оно што јесмо. Људи.
Схвати…
Ради обичне ствари на необичан, и само свој, начин. И никад не заборави. Треба волети живот, јер те он чини посебним.

footprints-in-sand.jpg

Ne osvrći se nikad i ne misli često

na neku davno pređenu stazu

jer sve što je bilo više biti neće

i svi smo mi ovde samo u prolazu.

Ne plači za igračkom što je slomljena,

jer svi smo mi igračke u nečijoj ruci,

sudbina je ona koja konce vuče

i kada smo srećni, i kad smo na muci.

Ne, ne misli nikad da je moglo drukčije

ne tuguj za cvetom što u tebi vene,

jer sve tvoje tuge, kad proleti vreme

biće jednog dana samo uspomene.

img_247.jpg

© 2013 Mudre misli. All Rights Reserved.

..колико се ви бавите прошлошћу? да ли она и на који начин утиче на вашу садашњост....?

....сви ми наравно имамо прошлост и сви ми , хтели то или не, се повремено враћамо њој у различитом интензитету, у различитим етапама нашег живота, у различитим областима....ја сам се раније много више бавила прошлошћу....тј. поново сам је ''живела'' у неким сегментима свог живота...и било је то јако болно.....мучење...вртиш се у зачараном кругу....стално преиспитивање.....зашто, како, чему......а одговор наравно никад не налазиш....и тај мој прошли живот је итекако имао утицаја на мој тренутни...

...хвала драгом Господу, па то више није тако...схватила сам да све  везано за прошлост ми не можемо изменити....то се догодило.....и нема никакве везе са нама самима...није нам се догодило зато што смо ми то заслужили јер смо лоши....нисмо могли да утичемо на њу .....нисмо је такву желели....нисмо могли ништа да учинимо да буде другачија...не тражим више одговоре кривећи саму себе....и сад је са Господом много лакше....сад сам ослобођена...не кажем да ми се повремено не јавља, али више се не ''бавим'' њом....апсолвирала сам неке ствари, све ставила на своје место и трудим се да живим ''овде'' и ''сада'' , обскрбивши се вером и надом, главом стално подигнутом горе, ка небу, ка Господу, ка Царству Небеском...одлучна да идем напред и само напред...признајем , понекад застанем али се више не осврћем...

Nemati prošlosti je ostati bez budućnosti. Ali ako tamo ostanemo, ako se
tamo zaglibimo, budućnost zbog koje smo se u nju vratili postaće
nedostižna. Proći će pre nego što shvatimo da je sve – sadašnjost. Da je
sve uvek u istoj ravni. Da je nerazumevanje onoga što je bilo juče
jemstvo da ćemo još manje razumeti ono što nas čeka, a najmanje ovo što
danas radimo.“

Treba gledati pravo. Jer da se htelo gledati iza sebe, dobili bismo oči
na potiljku. Treba ljubiti zemlju dece svoje, a ne dedova svojih. Jer
čast neće zavisiti od toga odakle dolazimo nego kuda idemo.“

Пут ка добру иде уз брдо, а врло је тежак у почетку за онога ко је
научио ићи по равници или низ брдо. Ко пође путем добра, па се врати,
тај се не може задржати на месту одакле је најпре пошао уз брдо, него се
сурвава далеко ниже у таму и пропаст. Зато Господ и говори, да није
приправан за царство Божје ниједан ко метне руку на плуг па се обзире натраг (Лк. 9, 62).

''NE OKREĆI SE SINE''.

Sve ono što je loše u našim životima trebamo ostavljati za sobom. Sve ono
čime smo bili na bilo koji način povrijeđeni trebamo ostaviti za sobom.
Sve one uvrede i ljude koji su nas povrijedili, sve one odnose mržnje,
neopraštanja, srditosti, trebamo ostavljati za sobom. ALI NE TAKO DA SE VUKU ZA NAMA. NE. TREBAMO IH PREDATI GOSPODU. TREBAMO REĆI: ''GOSPODE, UZMI TO OD MENE. UZMI MOJE GRIJEHE, UZMI MOJU MRŽNJU, UZMI MOJU SRDITOST, MOJU OHOLOST, MOJE LICEMJERJE, MOJE LAŽI. OČISTI ME GOSPODINE SVOJOM PROLIVENOM KRVLJU.''

ja prošlost živim u sadašnjosti 

zato mi se onaj prvi tekst uopšte ne svidja 

a ni ovi ostali 

nekada ne možeš da živiš bez prošlosti

ko razume 

shvatiće

То је већ твој проблем, тј проблем из прошлости који ниси решила,па ти сад и будућност смета...

Ко живи у прошлости,тамо ће и остати...

То је већ твој проблем, тј проблем из прошлости који ниси решила,па ти сад и будућност смета... Ко живи у прошлости,тамо ће и остати...

са нагласком на  ко разуме схватиће !

ти очигледно ниси од тих !

"Sadašnjost je vodenica u kojoj se melje budućnost i postaje prošlost."

Ava Justin Popović

Jedino je sadasnjost ono na sta mozemo uticati snagom svojih pozitivnih misli i onim sto nosimo u srcu.Naravno da je tesko pomiriti se,prihvatiti i oprostiti sebi i drugima,oprostiti zivotu neke bolne stvari iz proslosti...ali kad znas da vracanje u proslost vodi u ocajanje i dilemu gdje vlada strah i neizvjesnost onda se trgnes nekako iz tog stanja,molis se Bogu da ti da snage da ti oci i srce bude uprto u ono sto jos raste,a to si ti i ljudi koje volis...Nema nista jace,ljepse i blagodatnije od zahvalnosti za sadasnji trenutak,da zivis,dises,pijes vodu,hranis se,da ti srce kuca i da budes zahvalan za sve to.A covjek je tako nezahvalan za dosta toga..svi trcimo negdje,jurcamo,utrkujemo se jedni preko drugih...pogordimo se kada dobijemo nesto sto drugi nije uspio...ali cemu sve to,kada ce se svako od nas vratiti tamo odakle je dosao...Gospodu.

..колико се ви бавите прошлошћу? да ли она и на који начин утиче на вашу садашњост....?

....сви ми наравно имамо прошлост и сви ми , хтели то или не, се повремено враћамо њој у различитом интензитету, у различитим етапама нашег живота, у различитим областима....ја сам се раније много више бавила прошлошћу....тј. поново сам је ''живела'' у неким сегментима свог живота...и било је то јако болно.....мучење...вртиш се у зачараном кругу....стално преиспитивање.....зашто, како, чему......а одговор наравно никад не налазиш....и тај мој прошли живот је итекако имао утицаја на мој тренутни...

...хвала драгом Господу, па то више није тако...схватила сам да све  везано за прошлост ми не можемо изменити....то се догодило.....и нема никакве везе са нама самима...није нам се догодило зато што смо ми то заслужили јер смо лоши....нисмо могли да утичемо на њу .....нисмо је такву желели....нисмо могли ништа да учинимо да буде другачија...не тражим више одговоре кривећи саму себе....и сад је са Господом много лакше....сад сам ослобођена...не кажем да ми се повремено не јавља, али више се не ''бавим'' њом....апсолвирала сам неке ствари, све ставила на своје место и трудим се да живим ''овде'' и ''сада'' , обскрбивши се вером и надом, главом стално подигнутом горе, ка небу, ка Господу, ка Царству Небеском...одлучна да идем напред и само напред...признајем , понекад застанем али се више не осврћем...

шта је било било је

тако сам добио једну лепу поуку јуче, баш као што сам и прижељкивао

тешко је одлепити се прошлости и њених узда

али сутра је нови дан и све може да буде другачије

некако сам добио и поуку ових дана да човек мора да планира будућност, да сад гледа како ће даље

кад су питали генерала Патона о плановима за дан Д у Нормандији он је рекао "планови су били потуно бескорисни али је планирање било неопходно"

Teшко је ићи напред и заборавити шта остављаш иза себе... тешко је ићи напред и трудити се да не направиш ништа ружно из себе да би ти било лакше ићи напред, и тако у недоглед.... Истина је једна... ми смо саткани од оног што је иза нас, оног што смо сада и што ћемо бити сутра. То је суштина нашег бивања у овом формату и на овом свету. 

Све је ово математичка сува анализа али где је ту емоција, душа???? Ту анализу, дубоки поглед уназад ниједан програм не би могао да издржи. Премало је словних места :(

Ako imaš prošlost kojom nisi zadovoljan, sad je trenutak da je zaboraviš.
Zamisli neku novu priču o svom životu, i povjeruj u nju. Usredsredi se
samo na trenutke u kojima si uspijevao ono što si želio – i ta snaga će
ti pomoći da postigneš sve što hoćeš.

Koeljo

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...