Jump to content
Церски вук

Нико не може да ме схвати

Recommended Posts

Да ли сте некада били у ситуацији да нисте схваћени од стране своје околине? Мени се то дешава од раног детињства, у последње време све чешће. Ја бих живео неким другачијим животом, али се од мене очекује да живим животом "савременог човека". То више не могу да издржим. Најрадије бих отишао и живео у природи, живот у складу са природом. У садашњем времену је то чудно већини људи, али за мене је то једна обична ствар. Заправо, мене природи вуче то што нема похлепних, завидних, пакосних људи који све чине да другом буде лоше, нажалост али таква је већина људи. Поред свега тога волим људе. Последњи пут када сам причао са братом о овоме, он ми је рекао да ако је то моја одлука и ако ћу се тако осећати испуњено да урадим како ми душа иште. Никада се нисам усудио да то поделим са родитељима, јер се плашим њихове реакције. Можда је монашки живот што мени одговара? Сви савети су ми добродошли. У овом тренутку док вам ово пишем осећам да нећу још дуго моћи да издржим тепмо савременог живота.

Моје искуство је такво да сам упознао пуно необичних људи, не у смислу да су ванредних талената — мада су те ствари неодвојиве, ја просто нисам стигао да их све видим — већ да знам да свет упознају другачије, не баналним и свакодневним речима, не додирима или ма чим (јер "нису довољне речи, само обичне речи да ме врате у живот, није довољан додир, ни да знам да те имам..."). Многи од њих су патили, знам да се већина и сад мучи и да, без обзира да ли су у датом моменту богати или сироти, у њима је била рупа из које је хујало — нико ме не разуме.

Али је ретко ко од њих био Хришћанин.

Дарови су од Бога и само Њиме могу да се појме и разложе, само Њиме да се опуномоће и учине земаљским иако су од сила небесних и зато човек често прибегава унинију, коју многи веома мудри и учени, сматрају као опако и погубно понашање, и осећање. У њему се налази мисао "нико ме не разуме". Нико срећан не помишља да га нико не разуме, само обесхрабрен. Свима се то дешава али је код неких трајније.

Зашто ово пишем? Хришћанин се моли (а Хришћанин није Хришћанин ако то не чини) — немој никада да мене теше, него да ја друге тешим; немој да мене разумеју, него да ја друге разумем; не да мене љубе него да ја друге љубим.

Ово није напамет изречено, ово је бит нашег внутарњег живота, онога који остаје након тела.

И још нешто, мислим да је битно — човек се не предаје монаштву у таквом осећању празнине и несхваћености, већ приступа томе кад је најјачи, заиста то мислим, кад има потребу да се усавршава а не да се склони због (привремене) несхваћености или осећања беспомоћности. Такав тамо — не заволи ли Христа другачије и не осмисли самога себе изнова, да промени угао гледања и осећања — може бити само још више изгубљен и несигуран.

Имао сам велику срећу да упознам човека који је посвршавао све своје земне послове, завршио је веома тежак факултет, сваке ноћи се будио у 4 часа да иде на молитву, ишао у војску и тек онда се замонашио. А верујте, човек је и физички лепши и свакако умнији него већина нас сабраних скупа на овој теми, не шалим се, ни не помишљам. Нека би му Господ дао све оно за шта се моли, дивни, у Христу брат...

Неки од њих иду на утакмице, други су "залуђени" компјутерским игрицама, трећи излазе по клубовима напијају се... Себе проналазим у писању поезије, неких текстова који се тичу мене и то ме опушта и чини ме срећним.

Vidi, ovi sto idu na utakmice - nemaju pojma. A, ti, dok je vreme, ostavi se poezije i opleti kanter ili ge-te-a. Igrice su keva, provereno! :D

Naravno da te niko ne shvata, mislim poezija... :D

Nego, ima tema na forumu gde takvi naopaki clanovi poput tebe mecu svoje pesme... To niko ne cita osim njih, ali mozda ces tu naci nekog sagovornika, ko zna... Mozda ti daju i neki tips&tricks za koji klinke jos nisu cule, pa ti se posreci.

U svakom slucaju, neguj svoje pisanje, to je vrlo vazna stvar, bez zezanja.

A, kantera se cuvaj, moze covek da se navuce. Ako te neko upuca hedshotom kroz zid, sigurno koristi varanja, a to se ne sme! Slobodno licimura odalami na stolici, svi ce da budu na tvojoj strani! :D

Nego, ima tema na forumu gde takvi naopaki clanovi poput tebe mecu svoje pesme... To niko ne cita osim njih, ali mozda ces tu naci nekog sagovornika, ko zna... Mozda ti daju i neki tips&tricks za koji klinke jos nisu cule, pa ti se posreci.

Ево да припомогнем.

О овоме је брат Дрвце говорио :0104cheesy: https://www.pouke.org/forum/topic/1376-песнички-покушаји-форумаша-ће-и-ја-песму-напише/page-24

Ту ми наопаки пискарамо :0104cheesy:

А има и ово :0104cheesy: https://www.pouke.org/forum/topic/23785-a-sada-ne%C5%A1to-potpuno-druga%C4%8Dije/page-21

Е, ја у твојим годинама негде после средње маштала да упишем теолошки! Замисли ти то, преценим способности и оћу ти ја у бг што саље од куће. Сви до једног смо прошли кроз то.Окрени се око себе и уживај у малим стварима.

volim da pričam sa neshvaćenim dušama, one su izuzetno interesantne, samo im treba pronaći domen...ako želiš tu sam uvek..tu je odmah i neka kafa i neki razgovor :)

I ja sam neshvacen, sto da meni ne potrazimo domen... imam vise postova nego Cerski Vuk! Nije fer da on prodje bolje samo zato sto je odmah formulisao svoj problem...

Лакше бих се снашао са вуковима него са људима. Можда и јесам вук у човечијем телу. Сами Бог зна.

Pa jeste neki svetitelji su se lako sprijateljili sa divljim zivotinjama .

Ako mozes da odes malo na Svetu goru u Hilandar i obidjes manastire

svako ko nije ukalupljen ,je neshvaćen

raduj se što se nisi ukalupio

znam da je teško živeti u ovom svetu tako

ali ako imaš neku želju ,duboko u srcu i duši

Bog će ti je ispuniti :)

samo želi i moli 

i ne brini 

:)

Није ме тако давно напустио тај осећај и фаза у којој се налазиш. И знам шта значи имати 17. година у 21. веку!
Свака промена је тешка, једним делом и болна. Као што већ рекох, не тако давно борила сам се са готово истим мислима и осећањима. Никако нисам могла да пронађем своје место, била сам несхваћена од својих вршњака, често и старијих људи..... такође сам помишљала да би живот у неком манастиру био решење за све. Молила сам се дуго, дуго.... Чак сам имала утисак да је дошао још гори период и на једном БУМ!
Схватила сам да мој разред и није тако лош. И данас се трудим добро да будем са свима њима. Никада нисам учествовала у оговарањима и тинејџерским глупостима, на почетку се ме осуђивали и одбацивали. Још када су сазнали да редовно идем у цркву, постим и свим срцем верујем да наш Бог постоји ја сам постала "лудак", "калуђерица" и тд.... Временом моје место је постало некако посебно. Често долазе сви и причају самном од најобичнијих ствари до поверавања својих тајни, пар њих се и заинтересовало за веру, почело по мало да пости, истражује.
Поента је у томе да мораш издржати!  Не одбацуј оно што имаш сада и у томе тражи себе. Сигурно постоји нешто што волиш да радиш ..... уметност, наука, спорт...... У томе ћеш упознати неке људе сличне теби и нећеш бити сам!
Нигде не жури. Заврши школу. Касније ћеш видети који пут пред тобом Бог отвара!
Што се манастира тиче морам ти рећи једно! Што се више пењеш, више дува и носи! 
Размисли! 
Све ти причам из свог искуства! 
Поздравчић!  .smesko.

Мене нико не разуме

Често људи говоре да никако не наилазе на разумевање. То је посебан тип клијената, који долазе и почињу управао том фразом: «мене нико не разуме». Они се веома боје да ће се и психолог, такође, показати као некомпетентан и неће их моћи «разумети». Када им почињеш задавати питања, Управо се са тим и сусрећеш. Сазнајеш, да ниси у праву, да ништа ниси схватио, да си као и сви остали, да не схваташ ствари зато што задајеш не та питања, а требао би…

Стоп! Ако не радиш то што ја хоћу, онда ниси у праву. Управо тај принцип руководи сличним људима. Шта се онда добија? Људи који тако много страдају од несхваћености – просто не желе да схвате друге! За њих постоји само један пут развоја догађаја – онај који они хође.

Немојте журити да осудите такве људе. На самом делу они су, најчешће, дубоко истраумирани. Дечије увреде, недостатак љубави и осећање унутарње опустошености постојано требују компензацију. Такви људи погрешно претпостављају да, ако се са њима буду у свему слагали и трпели све њихове испаде (а они ће се постарати да буду сасвим неподношљиви), тада ће то доказати са су они нужни и важни. Значи, није све тако лоше.

Њиховим ближњим уопште није лако, зато што су подвргнути постојаним манипулацијама и провокацијама. Које их с временом измотавају до таквог степена да пропада свака жеља за било какво саосећање, састрадавање, а тим пре за разумевање.

Њима самима «несхваћенима» је неопходно схватити и признати себи у чему је ствар на самом делу. Ма колико топлоте, љубави, бриге, подршке Вам давали људи – сва та енергија одлази у никуда и тако ће бити све док не разрешите свеоје унутарње увреде (конфликте). И нико није обавезан да то решава за Вас. Зато не доводите ситуацију до критичне тачке, обратите се за помоћ специјалисту, који ће вам помоћи отпустити и простити прошло, да би се на крају почели наслађивати садашњим. Постаните срећни Овде и Сада.

Знајте да, ако желите да вас разумеју, и вама самима је потребно научити се разумети и уважавати друге.

https://poznajsebe.wordpress.com/2016/03/02/mene-niko-ne-razume/