Jump to content

Кантаутор Миладин Шобић у тешком здравственом стању, оперисан у Подгорици

Оцени ову тему

Препоручена порука

Kantautor Miladin Šobić u teškom zdravstvenom stanju, operisan u Podgorici VIDEO

Vijesti     | 31. 01. 2013. - 11:56h Komentara: 0

Crnogorski kantautor Miladin Šobić u teškom je zdravstvenom stanju i smešten je na odeljenje Intenzivne nege Kliničkog centra Crne Gore, gde je sinoć hitno operisan, pišu podgoričke "Vijesti".

309785_sobic-01_ff.jpg?ver=1359629618
Miladin Šobić

Šobić je juče prvo primljen u nikšićku hitnu službu zbog sumnji u krvarenje na mozgu, pišu "Vijesti".

Nakon ukazane pomoći hitno je prebačen na kliniku za neurohirurgiju u Klinički centar Crne Gore.

Šobić je u studentskim danima napisao svoje najpoznatije pesme.

Godine 1975. snimio je svoj prvi singl "To sam ja"/"Zazvoni zvono".

Pesma „To sam ja“ ili „Sonata“ je postala nezvanična studentska himna u Dubrovniku 1975. godine.

U saradnji sa klavijaturistom Gaborom Lenđelom i studijskim muzičarima, izdao je dva albuma, „Ožiljak“ (Diskoton 1981) i „Umjesto gluposti“ (Diskoton 1982).

Takođe je snimio i treći album, „Barutana ljubavi“ koji nikad nije objavljen. Nakon smrti svoje sestre, Šobić je prestao da se bavi muzikom i povukao se iz javnog života.

http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/365426/Kantautor-Miladin-Sobic-u-teskom-zdravstvenom-stanju-operisan-u-Podgorici

Да му Бог да снаге и воље да се избори са овим.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Диван песник и уметник! 

Нека му је Бог у помоћи као и свим тешким болесницима који су у овом тренутку по болницама и живот им виси о концу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Bože usliši i pomiluj.

Obožavam njegovu muziku.

http://www.youtube.com/watch?v=8GxoSfhEx7o

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Џемпер за виноград...даће Бог.

Баш сам малоприје слушао ту пјесму...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Један  о мојих омиљених уметника. Да га Господ укрепи.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Веровали или не, али тек прексиноћ сам одлучио да се боље упознам са његовим опусом и биографијом. Био сам врло пријатно изненађен, али ми је и посебну пажњу привукла та чињеница да се изненада повукао. И у овим моментима када сам конструисао своје виђење разлога због чега се повукао - ова вест. Волео бих да се извуче и бар некад да се појави у јавности, ако не са песмом и музиком, оно бар неким разговором. Претпостављам да то многи, многи очекују. Иначе, текстови кидају, као и интерпретација.

http://www.facebook.com/miladin.sobic

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...