Jump to content

Crne rupe, informacije, holografski pricip, firewalls itd.

Оцени ову тему

Препоручена порука

Научници су некад веровали да није могуће направити летелицу која би могла да савлада земљину гравитацију и да одлети у свемир. Чак су имали и математичке прорачуне који су такво нешто доказивали.

Највеће ограничењенауке су мерни иструменти, Тако да увек постоји хоризонт догађаја преко којег нису у стању да виде. 

Верници таквих ограничења немају, они у својој мисли, поучени о Божјој бесконачности, могу да погледају и преко хоризонта догађаја којима је наука ограничена. 

Човек прво треба да смисли шта би то могло да буде иза хоризонта па тек онда да направи инструмент да то и измери. 

Ево научници су измерили нешто што зову  Хигсов бозон.Ни сами не знају шта су измерили јер је то за њих хоризонт догађаја. тако је и са Црном рупом. Али ако ко би неко маштовит или ко поучен Богом и његовом бесконачношћу завирио у тај Бозон видео би да је тај Бозон свет за себе, као кад гледаш Галаксију издалека, па видимо да има у себи језгро које чини црна рупа и гомилу материјала око те црне рупе који чине звезде. Или ако погледамо Сунчев систем ми видимо језгоро и планете које круже около. Исти је случај и са атомом. Можда то Космичко јаје  из којег је настао свемир још увек постоји и зрачи у свемир. Можда је то космичко јаје попут црне рупе која нема свој хоризонт догађаја па испарава у свемир чинећи да изгледа као да је свемир настао у Великом праску и да тај Велики прасак још увек траје.

Ето, мало маште и видици постају много шири и дубљи.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 145
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Paradoks gubitka informacija i holografski princip Holografski princip je pokušaj razrešenja sukoba osnovnih postulata kvantne mehanika (princip unitarnosti i očuvanja informacija) i teorija relativi

Evo kratke pricice od pre neki dan na tu temu:  

Ево научници су измерили нешто што зову  Хигсов бозон.Ни сами не знају шта су измерили јер је то за њих хоризонт догађаја.
E vidiš ovo je netačno nisu ga izmerili, a da ne znaju šta su izmerili. Nego su još odavno predvideli njegovo postojanje i onda su ga sad našli i potvrdili njegovo postojanje.
Космичко јаје  из којег је настао свемир још увек постоји и зрачи у свемир.
Pa sad zapravo ovo može da bude tačno, stim što ne postoji nikakvo kosmičko jaje, ali zračenje (toga što ti zoveš kosmičko jaje)  i dalje postoji. Ustvari to jaje postoji a mi smo njegov deo, tj sve što vidiš je deo tog "jajeta".

Mada ne vidim kako išta što si napisao ima veze sa temom.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

E vidiš ovo je netačno nisu ga izmerili, a da ne znaju šta su izmerili. Nego su još odavno predvideli njegovo postojanje i onda su ga sad našli i potvrdili njegovo postojanje.

Чуј предвидели...Па и ја сам предвидео да је тај бозон састављен из још ситнијих честица,једног дана ће се и то доказати. Шта сад? моје предвиђање ће неки атеиста будућности узети као доказ за оно што су измерили нешто што има приближне вредности. 

кад си открили Америку мислили су да је то Индија. По предвиђању пошто је земља округла ако буду ишли на запад доћи ће у Индију. испоставило се да тамо негде постоји копно које није Индија иако предвиђања тако нешто нису имала у виду. Тако ни Бозон није доказ да материја постоји само што ти то не желиш да видиш. Ти си атеиста и желиш да видиш доказ да Бог не постоји. Твоја жеља је узрок твог слепила.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Чуј предвидели...Па и ја сам предвидео да је тај бозон састављен из још ситнијих честица,једног дана ће се и то доказати. Шта сад? моје предвиђање ће неки атеиста будућности узети као доказ за оно што су измерили нешто што има приближне вредности. 

кад си открили Америку мислили су да је то Индија. По предвиђању пошто је земља округла ако буду ишли на запад доћи ће у Индију. испоставило се да тамо негде постоји копно које није Индија иако предвиђања тако нешто нису имала у виду. Тако ни Бозон није доказ да материја постоји само што ти то не желиш да видиш. Ти си атеиста и желиш да видиш доказ да Бог не постоји. Твоја жеља је узрок твог слепила.

Znaš kako postoji razlika između tvog predviđanja koji kaže da nešto postoji i naučnog predviđanja koji sem što kaže da nešto postoji takođe opiše karakteristike toga i opiše ponašanje čestice, pa se dosta kasnije pronađe upravo takva čestica.

Mada da budem iskren od čoveka koji smatra da je ateizam traženje dokaza da Bog ne postoji i ne očekujem da shvati kako nauka funkcioniše.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Па и ја сам предвидео да је тај бозон састављен из још ситнијих честица,једног дана ће се и то доказати. Шта сад?

Marty-McFly-What.gif

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Претерујеш. :)

Има пуно истине у овоме што сам рекао да су они ограничили своју мисао, само што је то скривено од њиховог погледа,

Познато је да наш ум одређује каквим ћемо видети свет око себе и какав ће бити наш доживљај тод света. Наше знање, искуства, уверења жеље утичу на то какав ће бити тај филтер кроз који наш ум филтрира стварност, тако да ми никада не видимо право стање ствари већ увек затамњено тим нашим филтером. Тај филтер који користи наш ум је ограничење нашој мисли. Не само њиховој мисли већ и мојој и твојој.  Одабравши да буду атеисти они су тај свој филтер само још мало затамнили.

надам се да  видиш да нисам баш много претерао  :.mislise.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Дал је могуће да сте толико ораничили своју мисао да не можете да појмите шта покушавам да вам кажем. joooj

rainbow-cat-trip.gif

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Crne rupe, informacije, holografski pricip, firewalls itd.

Од свега наведеног једино ме "црне рупе" интересују!

П.С.

Нисам гинеколог, ал' ипак би да погледам. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 5 months later...

@@GeniusAtWork,

Možda će ti biti zanimljiv ovaj film :)

The Zero Theorem (2013)

http://www.imdb.com/title/tt2333804/

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...