Jump to content

Једно питање

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 376
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

???? ?? ?? ?? ??????????? ????? ?????? ????? ??? ??????????? ??????? ????? ?? ??? ? ?????,???? ?? ?? ??? ? ????? ?? ???? ???? ?????????.

uh kakvo pogreshno razmishljanje..
??? ??????? ?? ?? ???? ?????? ? ????.??? "????????" ???????? ???? ???. ????? ????? ?? ????? ?? ????? ?? ???? ????????...
Подели на овим сајтовима

Prvo pravoslavna crkva nije jedina. Sticajem okolnosti si pravoslavac pa tako prichash. Drugo zashto je potrebno posecivati takav objekat ukrashen ikonama, freskama i ostalim stvarima da bi se ti osetio u ovom sluchaju hrishcaninom i da bi verovao?

??????????? ????? ???? ??? - ???? ???????? ??????? - ??????? ?? ?? ?? ?? ?????? ????????? ?? ?????? ????? ???????? ???????? ?? ?????? ? ????????? ?? ???!
Подели на овим сајтовима

• Гости

Drugo zashto je potrebno posecivati takav objekat ukrashen ikonama, freskama i ostalim stvarima da bi se ti osetio u ovom sluchaju hrishcaninom i da bi verovao?

????? ???? ?? ?? ???? ???? ??? ??? ???? ????? ?? ??? ?????? ?????. ???????, ???? ?? ??.?????????, ? ?????, ???? ?? ?????? ???????, ? ????????? ?? ??????? ?????? ????? ??? ???? ?????????, ??? ?????? ??????. ??? ??? ??. ??.??????? ?? ????? ??? ???? ??. ????????, ???? ?? ???? ? ?????????, ?? ?? ???? ? ????????? ?????? ???? ???? ?? ? ????????? ???? ??????????? ??????? ?????. ?? ??? `???? ???`, ?????, ?????? ?? ?? ????????? ?????? ?????? ????=??? ????????? ?????? ? ?????? `???????????`. ?? ????? ?? ?? ?????? ??????? ? ????????? ?????? ? ???? ?? ????? ???????????? ? ??????? ?? ??.?????????.

??????, ????????? ?????????? ?? ????????????( ??? ? ?????????) ? ???? ?? ???? ??????? ??????, ??? ?? ?? ??? ????? ?????...

Подели на овим сајтовима

Prvo pravoslavna crkva nije jedina. Sticajem okolnosti si pravoslavac pa tako prichash. Drugo zashto je potrebno posecivati takav objekat ukrashen ikonama, freskama i ostalim stvarima da bi se ti osetio u ovom sluchaju hrishcaninom i da bi verovao?

??????????? ????? ???? ??? - ???? ???????? ??????? - ??????? ?? ?? ?? ?? ?????? ????????? ?? ?????? ????? ???????? ???????? ?? ?????? ? ????????? ?? ???!
dobro de, nemoj mi ochi sad iskopati jer je za mene objekat za tebe neshto vishe.Ja ako i odem u crkvu, a to je zaista retko, odem iz drugih pobuda. Hvala na objashnjenju Alefshin.Znachi hrishcanin je potpun samo ako ide u crkvu ?Shta se sa njim deshava kada umre, a nije potpun ?
Подели на овим сајтовима

puno je vernih, malo verujućih, ponajmanje pravovernih

dokle god u svojoj gordosti osuđujemo druge...neka se sami prionađemo gde smo..

ovaj narod je predugo bio otuđen i udaljen od crkve, poznajem mnoge koji se redovno pričešćuju, redovno idu na liturgiju ali

...gladnoga en bi nahranili

...žednoga ne bi napojili

...bolesnome lek ne bi dali

što se tiče slava i "žurki" mislim da će sveštenici bolje objasniti, ali mnogo toga se od paganskih običaja održalo, od iznošenja hrane an groblje, do nošenja venaca i pravljenja žurki čak i an sahranama

na groblje se koliko ja znam iznosi med, pogača i vino...mnogo toga su običaji koji su se pretvorili u pomodarstvo...i kada vinston akže da ej crkva objekat, na enki način je u pravu, crkva je ljudska građevina, Crkva je već nešto drugo, i činjenica je da se sabornost može postići samo na Liturgiji, ali kao što otac.Goran kaže, Bogu se možemo moliti svuda, na primer ja čak i kada bih htela da "pobegnem "od Njega, ne bih mogla, On je u meni oduvek, i pre nego što sam se rodila

...podigni kameen i pronaćićeš me, zaseci drvo i biću tu...sveprisutni

Подели на овим сајтовима

• Гости

????????? ?? ??? ???????? ???????? ??????? ?? ?????... ???, ???? ??????. ???? ?? ????? ?? ? ??? ?? ??????. ???????, ? ??? ?????? ?????? ?? ????????? ????.

puno je vernih, malo veruju?ih, ponajmanje pravovernihdokle god u svojoj gordosti osu?ujemo druge...neka se sami priona?emo gde smo..ovaj narod je predugo bio otu?en i udaljen od crkve, poznajem mnoge koji se redovno pri?eš?uju, redovno idu na liturgiju ali...gladnoga en bi nahranili...žednoga ne bi napojili...bolesnome lek ne bi dali

?? ????... ?? ???? ?? ???? ?????? ???????? ? ??? ?? ?? ?? ?? ? ???? ???? ??? ???? ?????? ????????? ???????.....??????? ?? ??? ????? ??????? ???????????, ?? ??? ??????????... ? ??? ?? ??????? ?????? ????? ??????, ??? ???? ??? ???? ???? ?? ???????...??,?????. ???? ?? ?? ?????. ? ???? ?? ????? ????, ?? ??? ?????? ???? ,??? ???? ???? ????... ? ??? ?????? ???? ????, ???? ?????? ?? ?????.????? ?? ??? ?????? ?? ???? ????,?? ???? ?? ?? ???? ?????????, ?? ?????????????... ????? ?? ? ???? ??? ?? ???? ?????? ????? ????, ???? ????.? ???? ??? ?? ? ?? ????? ?????.(??????? ?????? ????,???????..)
Подели на овим сајтовима

?? ???? ?????????

??? ?????? ?? ??????????? ???? ???????? ?? ?? ?? ????? ??? ???? ??????????? ?????????????? ????????? ??? ?? ?? ????? ???? ?? ????? ?????? ????? ?? ??????????? ??? ?? ??? ?? ?? ?? ????.?????????????? ???????? ??????????? ``????? ???????``???? ??????? ???? ??? ?? ? ????? ???????? ??????????? ? ??????????? ????????????? ?????????,???????,??? ??? ?? ??????? ?????:``???? ?? ????? ??? ????? ??????? ? ???? ??? ?? ??? ??.``
Подели на овим сајтовима

Нисам ни ја веровала кад су ми говорили,

полако - осетићеш да постоји Бог.

Треба Винстону да дамо времена,

њега све занима и то је добро  :(

Подели на овим сајтовима

• Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

????? ?? ?? ???????? ??? ?? ?? ????????,?????? - ???????? ?? ??????? ???.????? ???????? ?? ???? ???????,???? ??? ?????? ? ?? ?? ?????   :(

???? ?? ??????, ? ??? ????? ??????? ???? ? ????? ?????? ????????.
Подели на овим сајтовима

?? ???? ?????????

??? ?????? ?? ??????????? ???? ???????? ?? ?? ?? ????? ??? ???? ??????????? ?????????????? ????????? ??? ?? ?? ????? ???? ?? ????? ?????? ????? ?? ??????????? ??? ?? ??? ?? ?? ?? ????.?????????????? ???????? ??????????? ``????? ???????``???? ??????? ???? ??? ?? ? ????? ???????? ??????????? ? ??????????? ????????????? ?????????,???????,??? ??? ?? ??????? ?????:``???? ?? ????? ??? ????? ??????? ? ???? ??? ?? ??? ??.``
Nisi razumeo, govorio sam konkretno o crkvi, a postoje i druge crkve gde idu ljudi drugachije veroispovesti. A drugo, vidi se da si pravoslavac, nije to titula, vec verska pripadnost :(Uvek mi je bila interesantna religija.Usputno ja razmishljam :(
Подели на овим сајтовима

Читај мало Свето Писмо па ћеш да видиш да ниси у праву.Црква је једна а то што јр тамо неко оформио некакву ``Цркву``то не може бити Црква.

А гдје се то види да сам ``Православац``?Не знам ко ти је то рекао.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...