Jump to content

Једно питање

Оцени ову тему

Препоручена порука

???????,??? ?? ??????? ?? ?? ??????????? ?????? ????? ????? ?? ?? ???? ?? ????.

??? ?????? ???? ??? ?????,?? ?? ????????,??? ????????? ?? ?????????,???? ?? ??????? ?????.

Isto i katolici misle:)

A ja mislim da ima divnih ljuda svuda, ali sada i ovde pishemo o hriscanstvu.

Neces verovati, ali i medju katolicima i protestantima ima divnih ljudi.

Sajt se zove Sv.Jakov. Najveca svetinja je crkva Santiago de Compostela na zapadu Spanije

gde se nalaze i moshti Sv.Jakova. Ja cu ovih dana napisati jednu reportazu o hodocasnicima

i putevima hodocasca( Nemacka,Francuska,Spanija) koji vode kroz predivne predele,

velelepne manastire u Francuskoj i Spaniji.

Подели на овим сајтовима

• Одговори 376
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

• Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

Драга сестро, баш се радујем том тексту. Ако желите, он може бити постављен и на насловну страну сајта СветиЈаков.орг

Подели на овим сајтовима

??? ?????? ???? ??? ?????,?? ?? ????????,??? ????????? ?? ?????????,???? ?? ??????? ?????.

Sajt se zove Sv.Jakov. Najveca svetinja je crkva Santiago de Compostela na zapadu Spanije

gde se nalaze i moshti Sv.Jakova. Ja cu ovih dana napisati jednu reportazu o hodocasnicima

i putevima hodocasca( Nemacka,Francuska,Spanija) koji vode kroz predivne predele,

i te kako divnih...a ono što nas povezuje je Ljubav u Hristu

kad pomenusmo katolike, prošle godine sam bila u Opatiji i posetila crkvu Bogorodice Trsatske, tu mi je moja prijateljica kupila krunicu kao znak ljubavi prema meni i kao podsetnik da je stalno u svojim molitvama i mislima sa mnom...to je žena u ?ijem srcu ima ljubavi za ceo svet i tu krunicu stalno nosim sa sobom..zbog nje..zbog njene ljubavi..zbog njene vere u Hrista...krštena je kao dete u pravoslavnoj crkvi ali odrasla uz katoli?ku veru...danas prve korake u?i o pravoslavlju...nije ni znala do skora da je krštena u pravoslavnoj veri, suprug joj je kršten kao katolik, deca kao katolici...slomila se jer se u jednom trenutku osetila da en pripada nigde...

T...., rekoh joj ti pripadaš Hristu i dokle god ?iniš to što ?iniš u ime Hrista nemoj se optere?ivati time ko je u pravu...pusti da te srce povede...odgovor je u tvom srcu.....pre par meseci ej po?eka da pose?uje pravoslavnu crkvu u Rijeci..srce ju je odvelo korenima i pravoslavlju...ali niti je više volim zato što je sada po?ela da ?ini prve korake u pravoslavlju, niti bih je manje volela da je ostala u katoli?anstvu...

to je poznanstvo sa neta...?itala je dugo moje postove pre nego što mi se javila..i to je preraslo u divno prijateljstvo...ništa se ne doga?a bez Božje promisli i Božje blagodati...morale smo se sresti...neverovatno zvu?i ali mi smo dva tela jedna misao..kako ona ?esto kaže:

U tebi sam pronašla sestru koju sam oduvek želela i sestru u Hristu

Ljubav prema Hristu nas je spojila

Подели на овим сајтовима

[i te kako divnih...a ono što nas povezuje je Ljubav u HristuT...., rekoh joj ti pripadaš Hristu i dokle god ?iniš to što ?iniš u ime Hrista nemoj se optere?ivati time ko je u pravu...pusti da te srce povede...odgovor je u tvom srcu.....pre par meseci ej po?eka da pose?uje pravoslavnu crkvu u Rijeci..srce ju je odvelo korenima i pravoslavlju...ali niti je više volim zato što je sada po?ela da ?ini prve korake u pravoslavlju, niti bih je manje volela da je ostala u katoli?anstvu...to je poznanstvo sa neta...?itala je dugo moje postove pre nego što mi se javila..i to je preraslo u divno prijateljstvo...ništa se ne doga?a bez Božje promisli i Božje blagodati...morale smo se sresti...neverovatno zvu?i ali mi smo dva tela jedna misao..kako ona ?esto kaže:U tebi sam pronašla sestru koju sam oduvek želela i sestru u HristuLjubav prema Hristu nas je spojila

Moguce je da ta odbojnost i nerazumevanje katolika potiche od nepoznavanja ljudi.Mada mislim da je glavni razlog istorija, ali i uloga nepogreshivih Papa. Osim togai oni imaju cudan i neobjasnjiv odboj prema nama. A za tebe i tvoju sestru u Hristu ;D
Подели на овим сајтовима

Super i hvala za taj text!!;D) ?itao sam,prije odre?enog vremena, jedan roman od Paola Koelja,gdje je opisivo hodo?aš?e do crkve Santiago de Compostela.. Baš je zanimljivo i lijepo... Sem ako pisac sebi nije dao previše spisateljske slobode... ;)
Подели на овим сајтовима

Karađorđe, po meni, pitanje je na mjestu.

Ipak, mislim, da se svi ovdje, a prvi među nama- Božiji sveštenici, slažu u jednom:punina Istine je u našoj Svetoj Crkvi,Pravoslavnoj, ali mi Duha ne možemo ograničavati, jer On, ''veje gdje hoće'', a Bog poznaje svačije srce i ''hrišćanstvo.'' ;D

Prema tome, mi naš jedini i pravi put imamo i znamo - Svetu,Sabornu i Apostolsku Crkvu, i neka nam to bude dovoljno... jer ko zna Pomisli Božije?

Pozdrav

Подели на овим сајтовима

Знам ја да је Православна Црква једина Црква али Хришћанином сматрам онога ко иде у Цркву,онај ко не иде у Цркву не може бити Хришћанин.

Подели на овим сајтовима

[

Super i hvala za taj text!!;D) ?itao sam,prije odre?enog vremena, jedan roman od Paola Koelja,gdje je opisivo hodo?aš?e do crkve Santiago de Compostela.. Baš je zanimljivo i lijepo... Sem ako pisac sebi nije dao previše spisateljske slobode... ;)

Da, bash si se fajn setio Koelja. On je bio fasciniran  tim hodocascem i stvarno je peshice preshao

taj ceo put. Na hodocasce se ide tako sto se u hram S.Jakova stize na sam Uskrs.

I dan danas ljudi idu na to hodocasce. Neki i biciklama.

Подели на овим сајтовима

Па добро,само није на нама да ми идентификујемо ко ја тај последњи а ко први.

Ми смо дужни да држимо оно што је у Цркви и да то једино признајемо за истинито.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...