Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

zlata

A sada nešto potpuno drugačije... :)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Понекад, из љубави, мислимо да су деца наш посед и да са њима можемо да чинимо све што желимо. Тако наша деца постају створења неспособна да живе живот било као брачна било као безбрачна. (Архимандрит Емилијан Светогорац)

Волели сте их, али сте их притискали а да при том нисте имали потребну светост како бисте их задржали у близини Христовој. Док су деца била мала, задржавали сте их уза се; кад су одрасла, изгубили сте их. Не треба да се борите против своје деце, већ против сатане, који се бори против ваше деце. Треба да им се обраћате са мало речи, а са више молитве. (Старац Порфирије)

Нама, родитељима, није дато да знамо како ће се одвијати духовни живот наше деце, али ако она у живот уђу имајући за собом реално искуство свакодневног обраћања Богу, то ће у њима остати као вредност која се ни са чим не може упоредити, шта год да се с њима догоди. (Софија Куломзина)

"Volela bih da si uvek uz mene.Da si na mojoj strani.I kad sam razdrazena.I kad nisam u pravu.I kad smo sami.I kad sam pravedna.Predji preko moje zlobe,

umiri me tihim dodirom,ne mucim te bez razloga.Ako ne znas ,sve je uzalud".

kako mene moj otac zna da iznervira, do bola, onog duševnog...ali šta ću..nekad reagujem kao karamazovi zajedno..

Зато је моја мајка (замисли баба има мајку), светски првак у брзини извођења из такта, од 0 - 100 јој треба 1.5сек. :)

• Још један важан елеменат у породичном животу јесу односи међусобне љубави; не просто љубави него култивисане љубави у свакодневном животу породице, испољавање љубави у речима и поступцима. Љубазност у кући, не формална него искрена и природна. Радост и срећа су деци потребни исто онолико колико је биљкама потребан ваздух и сунчева светлост. Најбогатије наследство које родитељи могу да оставе деци јесте срећно детињство с нежним успоменама на оца и мајку. Оно ће осветлити будуће дане, чуваће их од искушења и помоћи ће им у суровој свакодневици живота када деца напусте родитељски кров. (Св. мученица царица Александра Романова)

А каква је то дужност родитеља "у Господу" према деци "у Господу"? Одгајати их "у науци и саветима Господњим" (у васпитању и науци Господњој). Не раде ли тако, родитељи "раздражују" децу своју: подстичу њихове рђаве особине, дају маха њиховим ћудима, распламсавају њихову самовољу, поживотињују њихова схватања, нихилизују њихова убеђења. (Св. Јустин Ћелијски)

А ти, као и увек, расута по мојим мислима.
Дозволила си ми да се пронађем на твом длану, да на њему останем, да на њему живим.
Дозволила, што никоме ниси... И зато те волим.

Михаил Сергејев

Почео сам страшно да мешам боје. Све ми некако, из неког разлога, вуку на зелено.
Онакво зелено... Каква је боја твојих очију.

Михаил Сергејев

Odluka

Život je sve nešto iz početka.
Juče i prekjuče sutra ne vrede.
Nema na svetu dva ista petka,
dve iste nedelje,
dve iste srede.
Pa čemu onda razočaranja?
Ako je jedna ljubav - ćorak,
Odmah se drukčije i lepše sanja.
I kad si najviše tužan i gorak
nekih se novih očiju setiš
i shvatis da letiš… divnije letiš.
Ko je to video da dečak pati?
Da kunja kmezav i da plače?
Svaki put moraš iznova znati
da voliš bolje, da voliš jače.
Ne da se vadiš.
Ne da se tešiš.
Već da se istinski do neba smešiš.
Nema na svetu dve iste srede,
dva ista utorka,
dva ista petka.
Sve nove ljubavi drukčije vrede.
Živi se svaki put iz početka.
Živi se da se nikad ne pada.
Da budeš snažniji posle oluje.
I da se u tvom srcu već sada
Stotinu zlatnih zvezda unapred čuje.

kako mene moj otac zna da iznervira, do bola, onog duševnog...ali šta ću..nekad reagujem kao karamazovi zajedno..

исто, само временом се то некако јелте.......променило, мајку сам изгубио пре скоро 9 лета, они су били разведени одавно, од моје друге године

био ми је огромно искушење у пар ситуација ........али.....све то има сврху :)

мислим да сам га заволео у скорије време, до скоро сам га само поштовао, на силу, и понекад и праскао

упс....Злато о чему овде можемо да пишемо? Нисам неки романтик, више сам фанатик апасионатик :D 

о чему може да се пише?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...