Jump to content
zlata

A sada nešto potpuno drugačije... :)

Rate this topic

Recommended Posts

Neka naši dodiri ovu noć kažu sve što riječima nećemo moći reći.. A pogledi nek sačuvaju sve veliko, neizrecivo.. Neka spokojnu tišinu prekinu samo otkucaji srca.. Neka je uznemiri kratki izdah poljupca, koji će zauvijek ostati na našim usnama.. Negdje urezan u našim mislima.. Mislima, koje je lagani vjetar te noći isprepleo i zapetljao.. Stegnuo čvor božanstvenih uspomena.. Ocrtavši ljubav na tamnom nebu.. Linijama zvijezda što skrivaju one oči..

“Trebalo bi ubijati prošlost sa svakim danom što se ugasi. Izbrisati je, da ne boli. Lakše bi se podnosio dan što traje, ne bi se mjerio onim što više ne postoji. Ovako se miješaju utvare i život, pa nema ni čistog sjećanja ni čistog života. Dave se i osporavaju, neprestano.”

“Ima ljudi čiji je život trag u vodi. Nevidljivi su, nečujni, nestvarni, bez otisaka u peščanoj pustinji čovečnosti. Ne znamo odakle su među nas došli, a kad odu, zašto su i kuda otišli. Dok su bogovi zemljom greli, tako smo ih prepoznavali. Kad nas napustiše, od njihove moći ljudi naslediše jedino sposobnost da žive, ali ne da budu.” Andrić

tumblr_m5jdpnELmb1rokuyro1_500.jpg

Kada čovjek dotakne dno,obično se preda,zastaje i tako pasivan,ukočen od svoje ogorčenosti i poraza, ostane na dnu.To se zove pesimizam. Rijetki su ljudi koji to dno,taj poraz i tu ogorčenost razumiju na pravi način, pa ponovo,nepredano kreću, s mnogo više sigurnosti,svjesni da od dna ne mogu dalje i da svaki pokušaj, bez obzira koliko loš bio,vodi ka uzvišenju.Skoro uvijek, ljudi tog tipa, pronađu svoje mesto na piramidi uspjeha,pa tako bezbrižni i iskusni,gledaju dno kao najobičniju odskočnu dasku.”

Bez tebe

U suzi damar blista,

jecaj po obrazima duše bludi,

zar je zalud ljubav čista,

zar smo ponovo obični, mali ljudi?

Ne letimo više na krilima duge,

treptaj patnje vetrove kroti,

njene su misli obale tuge,

njene su misli svi moji životi...

Zaigraj kao prvog dana: u sreći, u vinu,

zatvori me u svoje srce od stakla,

Zaigraj!, nek požari koraka sitnih rasteraju tminu,

nek vera Pravoslavna pregazi sluge pakla!

O, zaigraj!, otruj me telom,

u zaborav decenije upleti,

ja sam samo sluga poljupcu vrelom,

ja umem drhtati, ja znam mreti!

Večnost nas čeka, mesec žrtvu traži,

kroz šapat silni zakletva se rađa, niče,

moj slom demone draži,

iz dubine pakla propast kliče...

Zaigraj kao nekad: ruke mi na grudi stisni,

opijenim prstima sledi senke noći,

moji svetovi nisu jorgovani mirisni,

moji svetovi bez tebe neće moći...

Čudna je stvar zaborav, vrijeme još čudnije, a o životu da ne govorim. I puno toga nestane baš onako kako je i nastalo, ostaju ožiljci, u nekog od silne boli, a u nekog i boga m' od silne sreće. Ožiljci koji ponekad pred kišu zasvrbe, a to u stvari duša boli za prošlim vremenom, nekim ljepšim i sretnijim. Obavije dušu neka tuga pa ne može ni da plače.

"Stalno u životu tražimo neko objašnjenje. Gubimo vrijeme tražeći razlog. A ponekad ga nema. I ma koliko bilo tužno, to je objašnjenje."

Svako srce ima neke bolove, samo način izražavanja je drugačiji. Neki će to sakriti u svojim očima, a neki će ga sakriti u osmijehu..

" Dođe dan kada ne želiš da progovoriš ni reč. Kad misliš na nešto. Kad poželiš mnogo, a znaš da ti treba samo malo. Kada želiš da nisi, a znaš da jesi. Kada kažeš sve je ok, a nije. Kada se praviš da si srećan, a tužan si. Kad ništa nema smisla. Kad jedan osmeh čekaš ceo dan. Danas je bio takav dan, a nije..."

Nekada moraš otići, da vidiš ko će doći za tobom... Nekada moraš pričati tiše da vidiš ko te sluša... Nekada se moraš potući da vidiš ko je na tvojoj strani... Nekada moraš donositi pogrešne odluke da vidiš ko će ih ispraviti... Nekada moraš voljenoj osobi dopustiti da ode, da vidiš da li te voli dovoljno da se vrati... Od posebne osobe, zna koliko mi znači!(: "

"Moj se trenutak zaustavio jedne noći kada sam se utapala u jedne plave dubine, u dva plava oka koja će nesvjesno postati sve što ću željeti gledati svaki sledeći dan. I jedna rupica na obrazu koju sam duboko urezala u sjećanje i koja mi konstantno nalaže da se nasmijem svaki puta kada se sjetim. Moj trenutak je potrajao najduže sve dok sam bila blizu plavih dubina, i možda prvi puta nisam željela dokučiti istinu, nego samo gledati u prostranstvo nečije duše koju sam poželjala da bude moja. "