Jump to content
Дејан

Католик сам и желим да се конвертујем у Православље,шта треба да урадим?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Поштовање

Имам питање, тј. више њих, у вези моје жеље да се оженим са мојом будућом женом која је православне вере у православној цркви а с обзиром да сам ја крштен у католичкој цркви и мађарске сам националности. Такође бих попричао на тему како функционише и да ли је могуће да се крстим у православној цркви.

Хвала унапред.

Отворио сам тему уместо брата који ми је послао пп пошто је нов и не сналази се.

Мислим да је одговор на његово питање врло једноставан :)

У принципу,само крштење Цркве међусобнмо признају,тако да углавном се врши не целокупнои крштење већ само миропомазање.

Мада,неко и врши целокупно крштење.

Баш си нашо ди ће се конвертујеш. Нећеш бити кул ако дођеш код нас шизматика. 

Шалим се. Свако добро од Господа ти желим

Naprosto odes kod svestenika i kazes da bi zeleo da se krstis i objasnis svoj slucaj. Ako si primio katolicke sakramente i bio aktivan na misi onda i to kazii objasni i on ce ti dalje sve lepo objasniti korak po korak kako ce teci tvoj prijem u Crkvu. Nemoj nsita da se plasis i da budes nervozan svestenik ce ti svelepo na tenana objasniti. To sto si madjarske nacionalnosti nije nikakva prepreka (meni je otac Madjar) da bi se krstio u srpskoj pravoslavnoj Crkvi tako da  to uopste ne treba da te brine. Samo odes kod svestenika kao da prilazi neki ateista koji veze nema sa nicim ali naprosto oseca da ga Bog poziva i prilazi Crkvi a svstenici su tu da mu sve objasne. Samo hrabro i odlucno nemas se cega ni stideti ni plasiti.

Помаже Бог драга браћо и сестре,

мислим да је брату који жели да прими православно крштење најбоље да оде код свештеника у граду у коме живи или што је можда боља опција у неки од манастира који му је близу те да се распита о истом.

Поздрављам брата који жели да прими свету тајну Крштења и желим му све најбоље у браку. 

Guest јер. Агапије

Лично сматрам да није неопходно да се "конвертујеш" у Православље ако је главни разлог брак са православком. Можеш остати католик и венчати се са њом.

Ипак, ако си истински спознао смисао Православља и желиш свим срцем да га пригрлиш, то је већ друга ствар.

Лично сматрам да није неопходно да се "конвертујеш" у Православље ако је главни разлог брак са православком. Можеш остати католик и венчати се са њом.

Ипак, ако си истински спознао смисао Православља и желиш свим срцем да га пригрлиш, то је већ друга ствар.

http://www.youtube.com/watch?v=3rRxuVH-SdM

Грчка пракса је да се католици, протестанти, конвертити потпуно крсте, јово на ново. Руска пракса је да се католицима признају кризмање и миропомазање, тако да католик ако жели да пређе у православље, треба да исповједи Симбол Вјере, наравно без филиокве и то ће бити довољно. Ово је објаснио и еп.Никодим Милаш у својима тумачењима канона. И мислим да је ово, друго, руска пракса потпуно исправан начин. Тако да је једноставно. 

Ја кад сам одлучио да будем припадник римокатоличке заједнице и да се убудуће исповедам и причешћујем, као крштени православац, нисам се морао кризмати нити поново крстити. Таква је пракса и у обрнутом случају, барем код нас у Србији.

Грчка пракса је да се католици, протестанти, конвертити потпуно крсте, јово на ново. Руска пракса је да се католицима признају кризмање и миропомазање, тако да католик ако жели да пређе у православље, треба да исповједи Симбол Вјере, наравно без филиокве и то ће бити довољно. Ово је објаснио и еп.Никодим Милаш у својима тумачењима канона. И мислим да је ово, друго, руска пракса потпуно исправан начин. Тако да је једноставно. 

То је било раније, сад и Грци примају као Руси, сем неких изузетака. Да ли можеш да образложиш зашто је ово исправан начин?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...