Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

@...

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник

Recommended Posts

Protagoras је атеиста :)

Какве то везе има, може ваљда да буде човек..једно је не прихватити нечије дело, окарактерисати га као недело и то недело осудити..сасвим је друго осудити једно људско биће, без обзира да ли у знању или незнању чини то недело, биће које Господу и такво како је ништа мање од било ког другог створа није мило. Да му се Драги Бог смилује и спаси га, као и тог убијеног и за живота напаћеног дечка.

Моје је мишљење да Перановић никога није ,,извукао'' из наркоманије. Оздрављење значи добијање вредности духовног живота.

Тортура у физичкој кризи код наркомана не може избећи празнину и патолошку духовност. Пролонгирање и погоршавање стања код људи са таквим слабостима, не може се оценити као успешност.

Није у реду.

Друго је када нека одговорна инстанца уради оно што сматра да треба (што не значи да је увек обавезно у праву), али ти као брат да предлажеш да се неко изопшти - то ми је несхватљиво.

Шта смо ми, мали инквизитори?

Не ми нисмо мали инквизитори.. али свако од нас може да размишља и расуђује ... Ако нешто већ постоји као пракса, не само као теорија у другим слушајевима, може ваљда неко и промишљати о томе.. при том немајући ни трунку власти да на ствар утиче овако или онако..

Да нису одређена браћа, брате мој Ратко, у оно време указивала на то шта чини несрећни Виловски, (и екипа) он не би био ни у последњем тренутку рашчињен и изопштен... и била би још већа трагедија а ни овако није мала...

Рекох само ..да је ствар веома слична и у овом случају, а на жалост то и није неки други слушај већ последица овог поменутог...

Схгодно томе и ''сличан лек'' помињем.. само помињем.. а не морам да будем у праву..

Svejedno, znam ateiste koji imaju razum, i kulturu ponasanja i komunikacije...

Cak i saosecanja prema tudjem bolu, grehu (gresci), padu....

Наравно, него сам прокоментарисао то стога што си му рекла, ако Бога зна. А он га не зна :)

Ovakve stvari NIKAD ne bi trebali da pitamo, i da kazemo da i mi sami ne bi sigurno to uradili...

Nazalost, postoje trenuci kada covek ne vlada sam sobom...

I ne dolazi do ubistva uvek tako sto neko nekog bas hoce da ubije.

Ne mislis li tako?

У праву је Аљонка,не треба никад бити превише сигуран у себе.Способни смо ми за многе грехове,и без Божије помоћи не би ништа добро урадили.

хахахахахахахахахахахахахахаххахахахах.

Ајде иди понуди своје адвокатске услуге браниславу и изнеси те аргументе пред суд, чисто да га осуде на што дужи низ година у затвору... мало ми је жао овако ће да му плати неко доброг адвоката.

Али када буде дуго у затвори да размишља о свом делу.. онако темељно.

Valjda kazna treba biti ista bez obzira na advokata ? Ili onaj ko ima da plati boljeg prodje lakse od onog ko nema puno para za isto krivicno delo ?

Izem ti takvu pravdu !

Ovakve stvari NIKAD ne bi trebali da pitamo, i da kazemo da i mi sami ne bi sigurno to uradili...

Nazalost, postoje trenuci kada covek ne vlada sam sobom...

I ne dolazi do ubistva uvek tako sto neko nekog bas hoce da ubije.

Ne mislis li tako?

dvoumim se oko onoga što je Dostojevski govorio i po čemu je osnovno svojstvo ljudskosti sposobnost da ubiješ čoveka (malo iskarikirano) i onoga što dr. Sapolski govori da su neki od nas skloniji nasilnom rešavanju problema (konkretno ubistvu), jer imaju određene devijacije u frontalnom režnju (radi ilustracije, jedan naučnik je obilazio američke zatvore i to zatvorenike koji su zatvoreni zbog višestrukih ubistava i nasilja, sa portabl aparatom im je skenirao mozak i ustanovio je da skoro svi imaju određene nepravilnosti u frontalnom delu mozga... sad je pitanje zašto je to sve tako i da li je baš sve tako, ali je je svakako interesantno)

U svakom slučaju kao evolucijska prednost se ističe sposobnost da bilo koji problem rešiš tako da ne ubiješ protivnika. U ovome leži temelj civilizacije, možda i ljudskosti...

PORODICA ZARUBAC: Ne krivimo sveštenika što nam je ubio sina!!!

"Nešto se moralo dogoditi, ne znam šta, pa da otac Branislav to uradi. Mi njega ne krivimo ni za šta. On nas nije terao da dođemo tamo, nego smo mi jurili njega", kaže Miloš Zarubac, otac ubijenog štićenika centra za odvikavanje od droge u blizini Loznice

Branislav-Peranovi%C4%87.jpg

Miloš Zarubac, otac Nebojše Zarupca
, koga je
, kaže u ekskluzivnoj izjavi za Telegraf da
ne krivi Peranovića za tragediju
koja se desila njegovom sinu!

-
Metode koje su se tamo primenjivale nisu bile tako jake. Znali smo za lopate, ali se Nebojša sa sveštenikom Branislavom jako lepo slagao. Bio je kod kuće pre 5 dana i baš nam je lepo pričao o njemu
– počinje priču za Telegraf ucveljeni otac.

Nebojša Zarubac bio je
zavisnik od droge više od 20 godina
. Otkako je otišao na lečenje u Jadransku Lešnicu, u blizini Loznice,
Nebojši je bilo bolje
. Povećala mu se kilaža, a prestao je i da uzima narkotike.

- Moja ćerka je posredovala da ode baš tamo. U ovih devet meseci on se stvarno divno slagao sa sveštenikom, toliko da je tražio da mu poklonimo jednu stilsku fotelju.
Imali smo u kući jednu fotelju od punog drveta, jako skupu. Nebojša je insistirao da je poklonimo ocu Branislavu zbog svega što je za njega uradio
– iskren je Zarubac.

Otac kaže da porodica, iako potrešena gubitkom sina,
ne krivi Peranovića
za to što je uradio.

- Nešto se moralo dogoditi, ne znam šta, pa da on to uradi. U svakom slučaju,
mi njega ne krivimo ni za šta. On nas nije terao da dođemo tamo, nego smo mi jurili njeg
a – kaže Miloš Zarubac za naš portal.

(Milica Stojanović)

dvoumim se oko onoga što je Dostojevski govorio i po čemu je osnovno svojstvo ljudskosti sposobnost da ubiješ čoveka (malo iskarikirano) i onoga što dr. Sapolski govori da su neki od nas skloniji nasilnom rešavanju problema (konkretno ubistvu), jer imaju određene devijacije u frontalnom režnju (radi ilustracije, jedan naučnik je obilazio američke zatvore i to zatvorenike koji su zatvoreni zbog višestrukih ubistava i nasilja, sa portabl aparatom im je skenirao mozak i ustanovio je da skoro svi imaju određene nepravilnosti u frontalnom delu mozga... sad je pitanje zašto je to sve tako i da li je baš sve tako, ali je je svakako interesantno)

U svakom slučaju kao evolucijska prednost se ističe sposobnost da bilo koji problem rešiš tako da ne ubiješ protivnika. U ovome leži temelj civilizacije, možda i ljudskosti...

Ma slazem se ja sa tobom, daleko od toga da mislim da postoji opravdanje za ubistvo. Samo hocu da kazem da nikad ne znamo sta zivot nosi, i kako cemo se ponasati u kojoj situaciji. Postoje situacije u kojima ne reagujemo razumom.

Ja sam nedavno dozivela fizicki napad, tj udarac... I potpuno sam svesna da to nije bio proizvod razmisljanja "Sad cu ja ovo da resim tako sto cu da je udarim", nego vise nemoc tog sto me udario da samog sebe savlada u trenutku kad je pod uticajem ko zna kojih sila i kakvog afekta. Ko zna, mozda je mogao da dohvati neku motku i da me ubije... a da, nesrecnik, i ne shvati sta radi...

Да се пажљивије послушао епископ Иринеј Буловић, у тренутку када је афера са пребијањем штићеника ''Црне Реке'' изашла на видело до свега овога не би дошло..

Да се ЦРКВЕНО поступало према Артемију касније, (а поготову и раније !) ...опет би ствар била мањег интензитета...

Кад кажем Црквено, мислим да је одавно требао да буде Марко.. а не да га судски гоне за некакав кола, куће и грађевинске радове...

А Бранисалв је требао да буде, оно што је и био све време...

.. Хипик и рокер - који живи са природом и на њен начин а који у великој мери цени и православно Хришћанство

Valjda kazna treba biti ista bez obzira na advokata ? Ili onaj ko ima da plati boljeg prodje lakse od onog ko nema puno para za isto krivicno delo ?

Izem ti takvu pravdu !

Није иста зато што не износе сви адвокати исто довољно добро доказе.

Судија суди на пружеинм доказима.

Моје је мишљење да Перановић никога није ,,извукао'' из наркоманије. Оздрављење значи добијање вредности духовног живота.

Тортура у физичкој кризи код наркомана не може избећи празнину и патолошку духовност. Пролонгирање и погоршавање стања код људи са таквим слабостима, не може се оценити као успешност.

Само мали број је добијао батине (тортуру). Скроз је погрешно читав његов рад са људима свести на тортуру.

Да ли си добијао батине од родитеља? Ја јесам. И замисли да сад неко читаво одрастање и живот у некој нормалној породици, заједници, сведе на то што си рецимо 2-3 пута добио велике батине, и да каже да су твоји (моји) родитељи садисти.

И те како им је он давао вредности духовног живота, колико сам ја упознат. А слушао сам многа његова предавања: био је гост и код Веље у Духовницима, а долазио је са својим штићеницима и код проте Дејана на трибине, где је причао о раду духовно рехабилитационог центра.

Није иста зато што не износе сви адвокати исто довољно добро доказе.

Судија суди на пружеинм доказима.

Znam, samo sam hteo da se vidi koliko su ovozemaljske kazne nepouzdane i nerealne. Ko ima vise para prodje bolje od onog ko nema za isto zlo, a ko ima bas mnogo i ne biva kaznjen, a ko ima najvise kontrolise drzave i druge kaznjava.

Zato cekamo Boziji Sud ( sto ne znaci da se sada ne treba suditi ) koji ce presuditi svima nama ukljucujuci i Peranovica. Kada svacija dela i nedela izadju na videlo.

Elem, a da li nekad moze i neki vladika da odgovara po komandnoj odgovornosti,

na primer ako da nekom svesteniku blagoslov za rad a on je notorni psihopata i sarlatan,

kao sto je ova spodoba od coveka tzv. o.Branislav?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...