Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest Alefshin

Ово вреди прочитати! Лична карта ЖРУ-а

Оцени ову тему

Recommended Posts

@Нифада 

Неретко била сам у прилици да чујем неке искрене вернике(це) како своје поступке,ставове,мишљење оправдавају саветима свог духовника,често уз коментар да је послушање изнад молитве,изнад свега...Некако не могу да замислим Хришћанство без спремности на ризик.Не бавећи се овом приликом шире том темом,само се питам да ли смо понекад спремни да послушање (и под претпоставком да имамо идеалног духовника,оног ко треба да буде то) ставимо на коцку,из љубави према ближњем,и не само послушање,него да ризикујемо и наду на Царство Божје због другог, и из љубави према другом.Покушавам да разумем те људе,али мислим да и овде треба говорити о томе,не препотентно,с висине,него из срца,свога или трансплантованога,свеједно,ако погодих термин.

пре 2 минута, Драшко рече

@Нифада 

Неретко била сам у прилици да чујем неке искрене вернике(це) како своје поступке,ставове,мишљење оправдавају саветима свог духовника,често уз коментар да је послушање изнад молитве,изнад свега...Некако не могу да замислим Хришћанство без спремности на ризик.Не бавећи се овом приликом шире том темом,само се питам да ли смо понекад спремни да послушање (и под претпоставком да имамо идеалног духовника,оног ко треба да буде то) ставимо на коцку,из љубави према ближњем,и не само послушање,него да ризикујемо и наду на Царство Божје због другог, и из љубави према другом.Покушавам да разумем те људе,али мислим да и овде треба говорити о томе,не препотентно,с висине,него из срца,свога или трансплантованога,свеједно,ако погодих термин.

Drasko je lajkovao ovaj moj komentar u okviru teme koju je Rakić zbog nekih diskutanata zaključao.Pošto je ovo izvučeno iz konteksta,da podsetim da je tema bila o transplantaciji organa,odnosno neki ljudi su hteli donirati organe svog člana porodice,i srce je čekala neka majka troje dece,oni su se pre toga konsultovali sa duhovnikom i on nije dozvolio,žena je koliko se sećam,umrla.

Mislim da bez ovog objašnjenja ne može se razumeti moj komentar u potpunosti.

Sada sam otišla da pogledam tu temu,možda bi se mogla otključati.

пре 1 минут, Нифада рече

Drasko je lajkovao ovaj moj komentar u okviru teme koju je Rakić zbog nekih diskutanata zaključao.Pošto je ovo izvučeno iz konteksta,da podsetim da je tema bila o transplantaciji organa,odnosno neki ljudi su hteli donirati organe svog člana porodice,i srce je čekala neka majka troje dece,oni su se pre toga konsultovali sa duhovnikom i on nije dozvolio,žena je koliko se sećam,umrla.

komentar se može razumeti Nifi, sjajan je :drugarstvo:

Kontekst nikada nije samo jedan ;)

пре 46 минута, Нифада рече

Daj linak

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Guest ja
      Од Guest ja,
      Autoprevoznik Dragan Živanović Cina promenio profesiju posle saobraćajke
      Slepi majstor popravlja traktore
      Utorak - 02.06.2009
      Do pre 24 godine, Dragan Živanović Cina (52) se uspešno bavio autoprevozničkim poslom. Drugovao je sa kamionom već nekoliko godina do trenutka kada je u saobraćajnoj nesreći ostao invalid, izgubivši oba oka, ali i dan-danas druguje sa mašinama jer kod svoje kuće radi kao automehaničar, popravljajući komšijama i prijateljima kamione, automobile i traktore.
      Jaka volja za životom i ljubav prema porodici i prijateljima održala je majstor Cinu u životu svih ovih godina.
      - Šta sam ja imao od toga da kukam nad sudbinom, to mi ne bi povratilo oči. Da se ne lažemo, imao sam u početku krize, dolazilo mi je, bre, da otvorim tablu sa osiguračima i da samo stavim ruku na žice. Međutim, razmislim lepo, pa odustanem - priča Živanović i navodi kako je prvi put nakon nesreće izašao iz krize.
      - Dođe lepo vreme, svi nešto rade, seljaka teško i u toku zime da zadržiš u kući, a kamoli na leto. Imali smo neku „ladu“ u dvorištu koja je već bila zrela za staro gvožđe. Uzmem ja kutiju sa alatom, pa polako dođem do „lade“, otvorim haubu i krenem. Rasklopim motor polako, deo po deo, šraf po šraf i posle nekoliko dana zamenim delove, sklopim je i upali „lada“ na prvo verglanje. Niko mi nije verovao, ali ta „lada“ mi je dala neverovatnu volju da nastavim da se i dalje bavim ovim poslom, iako sam ostao bez vida - priča Živanović.
      Na naše pitanje kako raspoznaje delove, ključeve, šrafove, Živanović kaže:
      - Pa, bre, na dodir! Ja imam u glavi sliku kako izgleda motor, gde mu koji deo stoji, koliko šrafova ima. Što ne znam, ja napipam - kroz smeh će Živanović.
      - Ne mogu baš sve da radim, za neke stvari ipak treba čovek da ima vid, ali većinu kvarova mogu da otkrijem samo pomoću sluha, i to bolje od većine majstora. Kada traktoru, recimo, nisu naštelovani ventili, ja ga odmah čujem, i to tačno znam koji ventil zveči - kaže.
      U toku razgovara sa majstor Cinom, već dolaze prijatelji sa zahtevom da se nešto popravi na „zastavi 128“.
      - Imaš tamo u garaži alat, uključi aparat za varenje, pa vari. Ako nešto zapne, zovi, ja sam ovde - komanduje Cina, raspoznajući po boji glasa koji je od njegovih meštana došao u njegovu radnju.
      - Odnedavno sam počeo da popravljam i kosilice za travu. Sve je to isto, sve radi po istom principu, samo se razlikuju nijanse - veli Cina, pokazujući na sastavljen motor koji sprema za jednu kosilicu.
      Čujemo se
      Na kraju razgovora se pozdravismo i, ne razmišljajući, kažem mu da se „u zdravlju vidimo“ i sledeće godine.
      - Da se vidimo teško, ali ćemo se svakako čuti - uz osmeh odgovara čovek čija bi životna priča teško stala u podeblju knjigu.
      Dragana Dašić
      http://www.alo.rs/vesti/15712/Slepi_majstor_popravlja_traktore

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...