Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

da li su duhovnik i ispovednik isto   

13 члановâ је гласало

1. 1. da li su duhovnik i ispovednik isto

• da
      1
    • ne
      2
    • mogu biti
      12

Recommended Posts

u zadnje vreme mi stalno dolazi neka pomisao sta kad bi srela duhovnika koji sve suprot meni   prica sto mozda i  nebi mislila daje tako, sta ako bas tako i tu budem poalusna, onda stabi bilo dal bas u tome nest ima  dase pobijedi naravno samo dok ne zapovidi  dase sa mosta skoci ili dok ne pocne slobodu da uskracuje, (zloupotrebi )to jest meni je sloboda onda zloupotrebljena licno kad me bilo ko pokusa zavisnu ovisnu praviti da budem ,pa tako i kod duhovnika bi isto mislila da nebudem od njega  postala ovisna a slobodaje  valjda  bar mislim tako ako duhovnik poucava  al i o slobodi istovremeno poucava i da nebi od njega postala ovisna ,a neke stvari mozda sto i neizgledaju bas sjajne da svedno  se poslusa i uradi tako, jel sam jednom  rijesila jedno vrijeme da radim sve suprotno od toga sto mislim i sto htedo u tom momentu sam skroz drugo uradila ma najmanje sitnice , svakoj pomisli sam suprotno radila i nije bilo lose   to iskustvo jel sam bar donekle saznala da mnogo cega pogresno radim u zivotu i zivim tako neznano i onda mozda  to i sa duhovnicima sto  bas nekako ne ugodno nama kazu da ima u tome nesto,nemora znaciti odma dasu u prelesti i sta znam sve kakose kaze ,uh ovo nija nemogu razumiti al mozda da nekako uspije neko razumjeti stasam htela reci

Guest Izida

Ja sam nekako,slava Gospodu,uvek imala srece sa izborom duhovnika.Moje srce ih je prepoznavalo.Znam da je on pravi duhovnik za mene,pre svega po tome,sto je uvek nasmejan.Samo mi na svu moju muku fali neki "Mracajski proto" da mi prica kako mi je puno dato i puno ce mi se traziti.A ja ionako u tripu od te recenice.Poznajem ih po tome sto se u njihovom prisusustvu osecam prijatno i slobodno.Sto su oni prirodni i neposredni.Smem uvek sve da ih pitam.Uvek imaju vremena i strpljenja za mene.Imaju mudar odgovor,koji je argumentovan.Sto me nisu ucili sta da mislim,vec kako da mislim.Sto imaju razumevanja za moje grehe mladosti.Sto ne dele epitimije kao konfete.Sto nisu fariseji.

Ovo mi je treci u zivotu.Prvi se upokojio.Drugi je bio u mestu gde sam studirala.Treci je sad,ovde,u mom rodnom mestu.

Otisla sam u manastir sv. arhidjakona Stefana u selu Slanci s` namerom da dodjem do oca Andreja.

O tom manastiru mi je drug pricao , jer je njegov drug tamo iskusenik i tako ja pritisnuta nekom tegobom na dusi, resim da odem tamo i potrazim vec pomenutog oca jer ,videvsi ga na televiziji, izgledao mi je strog. I ja pomislih da mi bas takav treba, da me dozove svesti. (Medjutim , taj covek kad progovori ili se kojim slucajem osmehne sve brige ovog sveta postaju besmislene).

I , naravno, previdjajuci da su i monasi ljudi i da imaju vreme za odmor, stignem u manastir oko 14h bas u vreme kad oni malo odmaraju. 

Ali resim ja da cekam, makar to trajalo ko zna koliko. Jos je bilo letnje vreme, a tamo rajski mir vlada tako da mi nije tesko ni palo.

Medjutim, vreme prolazi, niko se ne pojavljuje i ja u jednom momentu ustanem i krenem . Ali covek koji prodaje svece dolazi sa ocem Avakumom.

I ja tu shavtim da mi Bog njega salje, vratim se, pitam sta me interesuje i od tada pocinjem redovno da odlazim  na sluzbu u taj manastir.Uvek je imao vremena za ljude i stalno je bio okruzen njima. Blag, ali ipak cvrst kad se gresi. I lepo peva, to moram da kazem.

Nisam jedno vrme dze odlazila tamo i cula sam da je sada u manastiru Radovasnica. I stavrno ga nema u Slancima.

Tako da sad mi je vreme naci nekog novog. Otvorice Bog put ka onome ko je najbolji za mene. Ja bar tako mislim.

и стално пева добри наш оца.

кажу људи да га је славопој заклонио од метака у Сарајеву за време рата.

стар је па је отишао мало да одмори од људи.

ја сам тамо кренуо од крштења често да одлазим, скоро сваке недеље на Литургију.

тамо сам све и научио.

но, својег духовника сам пронашао тако што сам замолио неког да ми неког препоручи и упути ме њему, са уздањем у Бога. из чисто практичних разлога сам га нашао у цркви, пре него у манастиру.

???? ?? ?? ?? ?????? ???? ?? ?????? ?? ????.

To i ja mislim. Svako leto zavrsi u bolnici...  Treba nas sve izdrzati.

?? ??? ???? ?????? ?? ??????? ????? ?? ???????, ????? ????? ?????? ?? ?????????.

???? ??? ??? ? ??????.

I ja isto, obzirom da skoro pa nista nisam znala. Zivim u Zemunu ,ali mi nije bio problem da idem svake nedelje na Liturgiju. To je bio neki moj mali, da ga nazovem podvig.  0442_feel

Guest Izida

Pa,Bosko,zato sto nemam pare da putujem 120km odavde do Kragujevca da bih postavila samo jedno pitanje.Ovog ovde vidjam svaki dan na vecernjoj.Bas mi sinoc u svojoj kancelariji odstampao neke tekstove,posto ja nemam svoj stampac.A posle mi kupio 0202_238,pa smo nazdravljali ispod lipe u porti.Nakon svake Liturgije pijemo kafu.A i svestenik iz Kg,kad je planirao kad je najbolje da se ispovedim je rekao,da ako ne budem tamo,slobodno mogu da se ispovedim ovde.

Драга браћо и сестре,окуписмо се вечерас овде после пораза наше репрезентације да дамо подршку нашим грацијама....победиће оне следећу утакмицу....ипак,гледајући смечеве турских одбојкашица,просто се намеће и прогони нас једно питање....да ли је Србија имала примача.....из овог питања рађају се друга,трећа итд.Оно што мене копка-а верујем и још неке међу нама,православцима је-да ли наши тачније речено ваши духовници-јер сам ја у потрази за својим духовником-сем ако се парохијски свештеник рачуна.....дају одговор за нас

На који начин духовник Господу одговара за нас и која је наш улога у целом том хепенингу,да не кажем домостроју или пак икономији.....Мишљења о овоме су подељена...неки сматрају да духовник сноси потпуну одговорност за своју духовну децу,док ће та иста деца на страшном суду упрти прст у свог духовника...неки су на средини тј. тврде да и духовник и деца учествују својим синергичним трудом који доводи до очекиваног резултата а неки,пак,сматрају да цела та прича са духовницима има помало магијски тач у себи и мисле да искључиво личност има однос са Богом за који даје одговор као и за цео свој лајф.....свештеник само усмерава,по овима задњепоменутим...знамо за примере из литературе...дајте нам живе примере и речи.....своје и својих духовника-ако их имате...

унапред захвалан и не замерите на шалама.....ваш моцарт 0104_cheesy

ево ја ћу први...тему сам поставио као модератор...сад ово коментаришем независно,као члан....

драги господине моцарт,можете ли ви мени објаснити у чему је сврха чињенице да неко,био он макар и духовник,даје одговор за неког другог,па био он макар и грешник вулгарис тј. најобичнији грешник,раб божији.......

унапред хвала...бата

Драги бато,хвала што си поставио питање......

ако узмемо у обзир да послушање,пре свега у манастиру,као услов самог монаштва постоји- и чак се и даје завет послушања...који је по многима најтеже испунити,чак је и теби јасно да то није случајно...елем,проблем настаје када се од особа које нису дале завет тражи да поступају по истом принципу...прави духовници су старци који воде своје искушенике и монахе...оно што ми у свету зовемо духовницима су обично људи који дају благослове и код којих се понекад исповедамо јер је грешника вулгариса много а тих духовника мало.....има их мање од причешћа после литургије у неким храмовима...а то је признаћеш,врло мало....

хвала што си нас контактирао,твој забавник

next

Guest свештеник Иван

Драги забавниче, читам ве од првог броја. Поред тога што скупљам сахлвете и сличке, желим да ве питам: 0405_feel

Шта мислите, да ли духовник треба да саветује, заповеда, моли све за своје духовно чадо и како све то, мислим, Забавниче...

Ваш верни читаоц  1736_action

Да ли онда и родитељи одговарају за своју децу, како су их васпитали, да ли су их увели у веру...или кум који на крштењу уместо бебе каже одричем се сатане...

И шта са онима који немају духовника? Да ли имају мање шансе да се спасу? Или им је само теже јер немају духовног вођу?

Да ли духовник може да се схвати као неки духовни вођа који нас усмерава, јер по благослову је и постао духовник и може да нам даје путоказе али да не одговара за нас нешто посебно, него само за то како нас је усмеравао, колико дакле до њега стоји, тј да ли нам је заиста дао оно што нем је било потребно да би се поправили, а ми смо сами одговорни за себе колико смо се или колико нисмо усмерили?

салвете не скупљам али сличице имам пуно и за мењање....

dakle,sestro antoaneta...odgovori na vaša pitanja su jednom intelektualnom gigantu sa periferije bili jasni i pre pitanja,ali evo....

da,ne,ništa,ne,nije,svakako,tako je......

Silence Dogood...u prevodu....Tihomirka Dobrić......ovako se potpisivao......u filmu nacionalno blago......

inače su vaša pitanja i odgovor...bravo....tvoj topolino.....topolino je miki maus na italijanskom,da ne bude zabune  klapklap

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...