Jump to content
Partibrejkers

Несрећни Гаврило и манастир Прибина Глава

Rate this topic

Recommended Posts

Guest - . . .-
Они имају врло уходан и разрађен систем у манастиру: људе који дочекују и разговарају са вама и такођер  људе који се представљају као гости који су исто дошли због неког проблема а и једни и други раде за гаврила. они кроз неке обичне разговоре покупе информације од људи и известе оног несрећника: када људи уђу код њега он им домах исприча шта их мучи, одакле су и понуди им решење. ма мафија

Ништа ново, рекох... ово је техника свих врачара и хватање лаковерних, унезверених, погубљених, разочараних и несрећних људи. Наравно, Бог и вера је одличан алиби. Овде је, како ствари стоје, само разлика што је он архимандрит а са друге стране су неуке бабе. 

Шта рећи...

To je ono što sam ja čuo,a za ovo plaćanje uticaajnim ljudima iz crkve,zaista nisam čuo.

свако ко дође од клира да служи о празницима у ман. добија веома лепу награду- што је чин већи и награда је.читај између редова 

свако ко дође од клира да служи о празницима у ман. добија веома лепу награду- што је чин већи и награда је.читај између редова 

Да тако је

Ја сам чуо од једног поузданог интелектуалца који се бави сектама и секташким понашањем и активан је у црквеном мисионарењу, да су умешане и неке попадије које снимају исповести људи у цркви па то после достављају Гаврилу у Прибиној Глави. Делује тотално лудачки али вероватно је тачно, обзиром да се на то поменутом човеку пожалио један свештеник из Сремске епархије са којим је овај сарађивао у сузбијању секташког деловања. 

Zaista sramota ako je istina,ovaj problem Crkva  jednostavno mora da reši.

Једна страна је што јерархија то дозвољава, а друга што смо и ми верници заборавили да имамо глас у Цркви и да смо сви "царско свештенство".

Послушност смо претворили у покорност па дозвољавамо све и свашта.

Ја сам чуо од једног поузданог интелектуалца који се бави сектама и секташким понашањем и активан је у црквеном мисионарењу, да су умешане и неке попадије које снимају исповести људи у цркви па то после достављају Гаврилу у Прибиној Глави. Делује тотално лудачки али вероватно је тачно, обзиром да се на то поменутом човеку пожалио један свештеник из Сремске епархије са којим је овај сарађивао у сузбијању секташког деловања. 

I meni je jedan pouzdan intelektualac koji se bavi verskim sektama rekao,da ima jedan bioenergičar koji ima plaketu sa potpisom i blagoslovom episkopa sremskog za svoj rad.

Kaže,ja se borim protiv sekti a vladika im daje plakete.

da ima jedan bioenergičar koji ima plaketu sa potpisom i blagoslovom episkopa sremskog za svoj rad.

тај је био један од главних организатора покушаја проглашења Свете Фрушке Горе - spiritus movens

Најжалије од свега је што несрећни људи хрле код њега у нади да ће им помоћи и што мисле да је то од Бога. Требало је то одма на почетку пресећи и склонити га. што време више одмиче биће горе и горе, што га касније склоне то ће све више залуделог света да одлази код њега, још ће Црква да испадне оваква и онаква јер је "прозорљивог Божијег човека" склонила, па ће и он да направи неки свој идолопоклонички свет где ће људи долазити и где ће их опет залуђивати глупостима.

па ће и он да направи неки свој идолопоклонички свет где ће људи долазити и где ће их опет залуђивати глупостима.

Ma nek napravi gde hoće ali nesme u manastiru. Jedno je kad on nešto baje u svojoj kući ali drugo je kada je on zvanični iguman manastira i radi to što radi. Tu dolaze eksurzije, turisti, deca......ima toliko sablažnjavajućih priča., užas živi 

Ma nek napravi gde hoće ali nesme u manastiru. Jedno je kad on nešto baje u svojoj kući ali drugo je kada je on zvanični iguman manastira i radi to što radi. Tu dolaze eksurzije, turisti, deca......ima toliko sablažnjavajućih priča., užas živi 

Владика изгледа мисли другачије. А и није баш где хоће, за сваког несрећника који оде код њега крива је Црква, јер је он још увек у цркви, манастиру у чину. Тако и ако оде Црква ће бити крива за сваког ко је одлазио код њега док је био у Цркви и опет у незнању одлази код њега где год био.

Unapred se izvinjavam ako je pitanje malo neumesno, ali me zanima... Da li i kako danas, u skladu sa crkvenim pravilima, moze doci do nekih promena u Crkvi od strane naroda. Npr. postoji li mogucnost da vernici napisu neko pismo nadleznom episkopu ili patrijarsiji, iznesu svoje sumnje i nezadovoljstvo i traze npr.  "promenu" nekog crkvenog lica kao sto je ovaj o. Gavrilo? 

Једном пригодом, повери се мени моја стрина, како је већ неколико пута ишла у тај манастир код тог оца игумана... Лично, до тада нисам нити знао за тај манстир да постоји, нити за реченог оца, углавном, наставља стрина све у панегиричком тону, ето дијете (тако се старији у Мачву обраћају млађима), он је мени све погодио!? Кренем ја да анализујем шта је он њој веселници могао погодити, но ме она прену из мојих размишљања па настави... Ет`, рек`о ми је за све и за твоју сестру (њену кћер) и шта ће бити са њом, и како ће проћи и шта треба да уради она да јој буде боље (сестри..)

Ја се учиних ту невешт па приупитах: "Па шта треба да урадиш стрина?"

"Па ништа дијете?", само да понесем следећи пут (кад буде ишла у манастир), једну погачу умешену и док је будем месила да очитам неке молитве и још да му понесем од ње неки део одеће и сл...

Ја већ почнем да контам да је то нека тешка прелест,ал` опет, капирам ,ко сам ја да постављам так`а питања, ал` ме она(стрина) и ту, поклопи, као да ми је читала мисли, па рече:"Јесте дијете, он то види, зна, све ти каже..."

Ја без текста остадох, ал` опет контам, манастир је то, шта знам...

Питам ја стрину:"Јеси ти рекла оцу (нашем локалном проти), јеси ли му рекла да си одлазила и одлазиш тамо?"

"А не! Дијете, он би мене грдио због тога! Мислим не знам, ал` мислим да би ме грдио..."