Jump to content

Богослужбени водич

Препоручена порука

На адреси: http://bogosluzbeniv...ijaniska.rs/rs/, можете погледати нову презентацију, коју је са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Јована, поставила Информативна служба Епархије нишке...

l1_zpsbbd1dd19.jpg

На овом сајту, заинтересовани се могу упознати са основним деловима храма као богослужбеног простора,

l2_zps4d5c9b5e.jpg

могу да стекну увид у богослужбено време,

l5_zpsc7ca3ef9.jpg

да сазнају више о многим литургијским и богослужбеним појмовима,

l4_zpsdd2661c3.jpg

да "завире" у црквени календар...

l3_zpsc07a326e.jpg

Такође, за свако богослужење презентован је опис, као и текст самог богослужења, односно линк ка "месту" где се то богослужење налази у, нпр. Требнику, Типику, Минеју,... Даље, поред реченог постоји и опис са фотографијом свих црквених одежди, црквених сасуда, објашњење њихове употребе, укратко оно што свакоме, а нарочито онима који тек приступају нашој Цркви, може помоћи за схватање неких недоумица, уколико су их имали, а које се тичу неких радњи током богослужења...

Лично, много ми се свиђа поменута презентација, те бих је топло свима препоручио, а унапред се извињавам, ако је ова тема већ била на ЖРУ форуму...

Подели на овим сајтовима

• Одговори 82
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

• Гости

Ово је феноменално! Упознат сам са овим пројектом и имам само речи похвале. Мислим да пројекте води наш отац Огњен.

Подели на овим сајтовима

Ово је феноменално! Упознат сам са овим пројектом и имам само речи похвале. Мислим да пројекте води наш отац Огњен.

Не знам оче ко води, али се слажем са Вашом констатацијом... Нека их (ауторе), Господ благослови!

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Прошле године сам у својој режији правио овако нешто за потребе мојих ученика, али ово ми делује садржајније! Свака част! Искористићу!

Подели на овим сајтовима

E tako se to radi!...

...

Edit: na ovoj strani ima jedna greska - naime 16 i 17 su zamenjeni brojevi, stasidije i ulaz u naos, pa bi neko mog`o da im samo kaze da isprave...

Подели на овим сајтовима

• 3 months later...

Види стварно било. Па ништа онда, да бришемо тему? Или да мало по мало представљамо садржаје овде? Има пуно интересантних ствари. И да, нисам ја водио овај пројекат, радио је ђакон Ненад Илић и његова екипа, њима похвале.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Креирај ново...