Jump to content

Свети преподобни исповједник Гаврило (Ургебадзе)

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Гости
Грузијска црква канонизовала старца Гаврила исповједника

22 субота дец 2012

gavrilo-kanonizacija.jpg?w=184&h=222

У четвртак 20. децембра Свети синод Грузијске православне цркве прибројао је лику светих архимандрита Гаврила (Ургебадзеа). За дан његовог спомена одређен је 2. новембар, дан када се 1995. године светитељ упокојио.

Старац Гаврило био је одлучни противник комунистичког режима у совјетској Грузији и претрпио је дугогодишње прогоне. Ухапшен је када је 1965. током параде у Тбилисију спалио велики Лењинов портрет. Био је познат као велики духовник и чудотворац са бројним духовним даровима. Последње године провео је у манастиру Самтавро гдје је и сахрањен.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 43
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Питао сам старца Гаврила како да постим. Он ме погледао, ћутао је неко време, а онда ме одвео у страну, да нико не чује, и испричао ми цео мој живот, све моје грехове које сам учинио од детињства, као

Грузијска православна црква канонизовала је архимандрита Гаврила, чувеног подвижника и исповедника ХХ вијека. Старац Гаврило остао је посебно запамћен по једном догађају који се средином прошлог века

Грузијска црква канонизовала старца Гаврила исповједника 22 субота дец 2012 Posted by radiosvetigora in Вијести, Из Цркве ≈ Оставите коментар           У четвртак 20. децембра Свети синод Г

• Гости
  • Гости
  • Гости

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...