Jump to content
Иван ♪♫

Какви смо на форуму, а какви лицем у лице

Оцени ову тему

Recommended Posts

Мислим да сам иста, можда, на форуму нешто рјечитија, пошто не волим пуно да причам и убјеђујем се с неким, ја све што имам кажем у двије три реченице и сва прича за мене је завршена.

То у већини случајева није добро, али шта ћу, таква сам.

Ja sam u privatnom životu mnogo pričljiviji , kada bi kucao na forumu kao što pričam u  RL  onda bi to bili romani . Samim tim što ovde moram da sve otkucam što želim da kažem onda to deluje nekako odmerenije i staloženije . Ljudi koji su me upoznali posle telefonskog razgovora ili posle upoznavanja preko interneta da li forumi ili chetovi  su bili iznenađeni . Jedan mi je rekao ja sam Ratko mislio d ati imaš dva metra i da sečeš pogledom ( Pogled je pogodio ) .

Dokazano je da se ljudi puno slobodniej ponašaju  u komunikacijama  elektronskim putem nego uživo .Ali da ta sloboda kod većine je ipak pristojna  čak ko dnekih i pristojnija nego u direktnoj komunikaciji . Zamislite da sa nekim chetujete mesecima i da ga upoznate posle uživo ? Odjednom imate i sliku  , vidite vizuelene mane sagovornika i odma menjate stav o njemu ( Dokazano ) .

Predpostavka : upoznaju se nacista i  jevrejin preko četa i ne dotiču se tog detalja raspravljaju samo oko  oružija primer , zamisli kad ase oni prvi put sretnu sFun_bat .

E promaši ja temu sHa_sarcasticlol

Кажем ,,Добар дан" и то је то.

Нисам имао прилике да се поздрављам са игуманом.

Били смо у манастиру, не много пре почетка литургије, и нормално би било да сам узела благослов или назвала "....помоз' Бог ".

Чак и то твоје - " Добар дан " је боље и примереније.

Сећам се да сам била сва збуњена, а не волим тај осећај.

Biljana  vizuelen mane sagovornika , su široki pojam , Recimo "mana " za nekoga može biti i boja kože , odma će d apromeni način razgovora sa nekim ako ima predrasude recimo o romima ili crncima . Zamisli da upoznaš nekoga koji ti je pričao o njegovim rukotvorinama a posle u direktnom kontaktu sa njim vidiš d aje čovek invalid i nema jednu ruku ( odma uključuješ predrasude) .

Kada kažem uključuješ nemislim ni nakoga lično ali to je ljudski .

Biljana  vizuelen mane sagovornika , su široki pojam , Recimo "mana " za nekoga može biti i boja kože , odma će d apromeni način razgovora sa nekim ako ima predrasude recimo o romima ili crncima . Zamisli da upoznaš nekoga koji ti je pričao o njegovim rukotvorinama a posle u direktnom kontaktu sa njim vidiš d aje čovek invalid i nema jednu ruku ( odma uključuješ predrasude) .

Kada kažem uključuješ nemislim ni nakoga lično ali to je ljudski .

Onda takvi ljudi imaju veliki problem! Ali ne sa sagovornicima, već sami sa sobom!

Дакле, да ли сте отресити и мангупи и лицем у лице као што сте на форуму? :)

Dodji, mangupe, da ti odgrizem nos za ovo prozivanje, ajde! (ako imas preko 50kg telesne mase i vise od 11 godina zivota, izvini,izvini,izvini...)

Ја не знам како бих објаснио и описао себе? Често сам ћутљив и замишљен, а некада не знам да станем са причом. Често ме насмеју ситнице, како овде, тако и уживо. Са ЖРУ-а познајем само једну особу, радили смо пар пута заједно, а надам се да ћемо и још који пут. Вас, остале чланове, које не познајем, не видим зашто бих био другачији према вама ако би се срели негде? Понашао бих се исто као и према оним људима које дуго познајем, без обзира да ли смо и овде директно комуницирали или би нам то била прва комуникација.

Добро, још сам ја нов овде и више гледам и читам него што залазим у неке детаље и конверзације јер имам мало другачији смисао за хумор, па ме је страх да се неко не увреди.

А, свакако, сви смо овде јер нас спаја иста љубав.

С поштовањем, Срђан

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...