Jump to content

Recommended Posts

Треба бити мудар као змија. Поставити реалне циљеве, и ка њима тежити. У данашње време људи праве многе грешке, и прихватају се посла који нису способни квалитетно обављати, и због тога нам се држава и друштво распада (нпр, падне први снег и блокира читаву државу). Можда имаш шефа који не зна да искористи твоје потенцијале, и даје ти послове који те спутавају. Твоје је да се трудиш, да дајеш све од себе, али и да тражиш други посао, друго окружење, колеге поред којих ће ти бити пријатно да радиш, и који ће ценити твоје квалитете.

Прво и основно је да је теби савест чиста и да мирно спаваш. Радиш свој посао одлично, трудиш се, доприносиш,  до својих циљева долазиш поштено, не газећи преко других, не сплеткарећи, помажеш другима... Значи, мирна си.

Е, сад, она друга страна, тј. други људи... Што рече Ђорђе - треба бити мудар као змија. Отвори четворо очију и не дај на себе. "Пријатеље држи близу а непријатеље још ближе."

Нисам измисла топлу воду ал` `ајде... .smesko.

Прво и основно је да је теби савест чиста и да мирно спаваш. Радиш свој посао одлично, трудиш се, доприносиш,  до својих циљева долазиш поштено, не газећи преко других, не сплеткарећи, помажеш другима... Значи, мирна си.

Е, сад, она друга страна, тј. други људи... Што рече Ђорђе - треба бити мудар као змија. Отвори четворо очију и не дај на себе. "Пријатеље држи близу а непријатеље још ближе."

Нисам измисла топлу воду ал` `ајде... .smesko.

Upravo to! I još da dodam, tvoji kvaliteti u poslu i tvoj trud i rad će kad-tad izaći na svjetlost dana! To ne može ostati neprimijećeno! 

Druženje sa sebi sličnima pomaže da se 'napune baterije'.

Zajedništvo sa onima koji pohvaljuju više a kritikuju manje,

pomaže da sačekamo taj drugi dan kada nam valja preuzeti

drugačiju vrstu inicijative.

Ne znam.... Meni lično pomaže poznavanje sa ljudima

koji me prihvataju (ma koliko da me shvataju) i koji

prave šale na moj račun! To me stavlja na 'svoje mesto',

i podseća da se i blato skida tek kad se osuši.

Nadam se da nisam previše nedorečen i konfuzan....

Мени се чини да је твоја недоумица резултат превелике концентрације на "друге људе."  Покушај се што више базирати на оно што је у твојој моћи, а то је посао који радиш најбоље што знаш. Најљепши је успјех који долази постепено и траје! Оно на чему ти једном честитају и пруже руку, брзо и прође. Као што каже Отац Тадеј: "Не узимај превише на себе бриге овога свијета..." Нарочито се немој замарати средствима којима се користе твоје колеге. Свјесна сам да није рјешење неке неправде гледати и ћутати али "нездрава" конкуренција свуда, па и на послу, чини да се човјек само још више "упрља" указујући на то... Само стрпљења и доћиће све на своје :bla: 

@@Calabria,

da li smo mi stvarno toliko dobri kao sto mislimo  ?

Recimo da to nije tema ove diskusije. Ako nisam nikoga povredila, zgazila, cinila nazao itd. smatram da ''smo dobri kao sto mislimo''. E sad, ako krenemo da polemisemo sta je to sto mozda nekome nije bilo dobro kod mene, kao npr, nacin na koji izgledam, obrazovanje, pamet itd, mozemo da odemo u skroz suprotnom pravcu. A i da nismo toliko dobri kao sto mislimo, da li to amnestira one koji nas muce? Je l to opravdanje? Bez brige, vec sam ja sa sobom dobro raskantala da li sam bila dobra ili ne

Искрен рад и труд увек изађу на видело, међутим то није довољно ако се жели напредовати у каријери. Много је важно изградити мир у својим мислима када одлазиш на посао, док си тамо и када се вратиш кући. Ако у свом унутрашњем дијалогу стално оптужујемо колеге са посла за неправде које су нам нанели то може да се претвори у прави пакао.

Људи са којима проводимо време на послу су наши ближњи, и у већини случајева, током радних дана проводимо више свесног времена са колегама него са својом породицом. Због тога треба (уз Божију помоћ) изградити односе са колегама тако да буду барем подношљиви. Ако то није могуће, постоје две варијанте - или мењаш себе или мењаш посао. Једино је незгодно што од себе не можеш побећи, а посла има све мање - барем у Србији. Због тога (а и због других ствари) боље је порадити на себи.

Треба се борити када осећамо да су нам угрожена права, али са расуђивањем - из твог искуства се види да није свеједно какав приступ имамо у овој борби. Ако имамо неке циљеве и амбиције везано за посао, најбоље је да се искрено обратимо Богу за помоћ.

Најважније је да не осуђујемо друге људе за своје неуспехе.

Постоји много људи који су можда и талентованији и образованији и лепши од нас а немају никакав посао. Треба бити задовољан са оним што се има, а ако Бог да и ако се укажу могућности, наравно да треба искористити прилику за напредак.

Има један (сада већ култни) филм који се бави овом проблематиком, топло га препоручујем - зове се Office Space.

Свако добро!

A i da nismo toliko dobri kao sto mislimo, da li to amnestira one koji nas muce? Je l to opravdanje? Bez brige, vec sam ja sa sobom dobro raskantala da li sam bila dobra ili ne

Свидело ми се Тањино питање пошто мислим да схватам на шта циља.

Није поента вица што си ти са собом "раскантала" (ма шта то значило) него је поента вица да ли та радна средина која се "обрушила" на тебе заиста то види на исти начин на који и ти видиш.

И овде на форуму се често дешава да двоје причају страницама и изађу на крв и нож а ради се само о томе да се нису у старту добро разумели. А најтеже је себе видети из туђих очију.

У том смислу, твоје повлачење може да се дефинише и као недостатак амбиције и малодушност од стране твојих шефова. Нагли прелазак на другачији вид понашања ће наравно изазвати сумњу у искреност јер те радна средина не познаје као такву.

Православље ти налаже да се помириш са собом а све остало ће доћи без већих проблема. Кад то успеш, нико те више неће моћи повредити.

Свидело ми се Тањино питање пошто мислим да схватам на шта циља.

Није поента вица што си ти са собом "раскантала" (ма шта то значило) него је поента вица да ли та радна средина која се "обрушила" на тебе заиста то види на исти начин на који и ти видиш.

И овде на форуму се често дешава да двоје причају страницама и изађу на крв и нож а ради се само о томе да се нису у старту добро разумели. А најтеже је себе видети из туђих очију.

У том смислу, твоје повлачење може да се дефинише и као недостатак амбиције и малодушност од стране твојих шефова. Нагли прелазак на другачији вид понашања ће наравно изазвати сумњу у искреност јер те радна средина не познаје као такву.

Православље ти налаже да се помириш са собом а све остало ће доћи без већих проблема. Кад то успеш, нико те више неће моћи повредити.

Ne mislim ja da sam bezgresna, to sam htela da kazem  tim ''raskntavanjem''. Ja sam bila naivna i pasivna, i zbog toga se ljutim na sebe, ali zla nikako. Ali nema svrhe da mi ljudi sude u smislu ''pa sta, i ti si uradila to i to, i kad si znala to i to da uradis, sad trpi ovo sto ti se desava''. I gubljenje je vremena objasnjavati takvima ko je sta uradio i da li treba to da ispasta. Zato molim one koji ne mogu da prihvate kao istinito sve sto sam navela, vec pokusavaju da traze neku skrivenu krivicu, da se uzdrze od komentara.

A kako se pomiriti sa sobom, u praksi? 

Recimo da to nije tema ove diskusije. Ako nisam nikoga povredila, zgazila, cinila nazao itd. smatram da ''smo dobri kao sto mislimo''. E sad, ako krenemo da polemisemo sta je to sto mozda nekome nije bilo dobro kod mene, kao npr, nacin na koji izgledam, obrazovanje, pamet itd, mozemo da odemo u skroz suprotnom pravcu. A i da nismo toliko dobri kao sto mislimo, da li to amnestira one koji nas muce? Je l to opravdanje? Bez brige, vec sam ja sa sobom dobro raskantala da li sam bila dobra ili ne

да ли смо МИ довољно добри ? 4869  

Zato molim one koji ne mogu da prihvate kao istinito sve sto sam navela, vec pokusavaju da traze neku skrivenu krivicu, da se uzdrze od komentara.

Па, мислим да би било најлакше да напишеш какав одговор ти прија да чујеш па да га сви лепо ископирамо.

Ако ниси приметила, налазиш се на форуму, уздржавање од коментара није сврха форума. А управо о томе ти и причам. Изгледа да си прилично искључива особа чим не желиш ни да чујеш нешто што ће пореметити твоју слику о себи самој. И то само на основу пар одговора на форуму. Ако је такав став и у радној средини, онда ће тешко да се нађе тимски играч који ће хтети да игра искључиво по твојим правилима. 

Па, мислим да би било најлакше да напишеш какав одговор ти прија да чујеш па да га сви лепо ископирамо.

Ако ниси приметила, налазиш се на форуму, уздржавање од коментара није сврха форума. А управо о томе ти и причам. Изгледа да си прилично искључива особа чим не желиш ни да чујеш нешто што ће пореметити твоју слику о себи самој. И то само на основу пар одговора на форуму. Ако је такав став и у радној средини, онда ће тешко да се нађе тимски играч који ће хтети да игра искључиво по твојим правилима. 

Bezveze, ni mesto, ni vreme. Bilo bi lepo kad bismo se se suzdrzavali od cinizma i zajedljivosti. 

A kako se pomiriti sa sobom, u praksi?

То му дође исто што и помирити се са Богом :)

Кажу да у православљу то некако треба да иде кроз сагледавање својих грехова, исповест и искрено покајање, па онда причешћивање.

Али онда опет кажу није довољно то једном обавити и готово, већ стално треба бити спреман на покајање, увек се пазити од искушења и редовно се причешћивати.

Ја сам много далеко од тога, тек скоро ми је пришло памети да не могу бити близак Богу ако нисам опростио свим људима који су ме повредили.

Опрости ако си разумела моје писање као да тражим неку кривицу код тебе, верујем ти шта нам причаш и покушавамо да помогнемо, у складу са могућностима :)