Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Johanes de Silencio

και πόθου θείου έρωτα οΐα πυρ μοι εμβάλλεις - дневник једног мистика

Recommended Posts

Чини ми се да ћу овде моћи да мало проговорим и можда ми неко помогне око пуно ствари, а можда помогнем и ја другима око пуно ствари.

Запричајмо.

Чини ми се да ћу овде моћи да мало проговорим и можда ми неко помогне око пуно ствари, а можда помогнем и ја другима око пуно ствари.

Запричајмо.

О чему?

Хвала вам, свима.

Можда, за почетак, поставим неке своје доживљаје и нека своја искуства.

Нећу много паметовати, само ћу износити искуство и огледати га у вашим искуствима.

Кориговаћу се, а можда се и ви самокоригујете у неким мојим мислима.

Веома дуго сам у Цркви, наравно Православној, и имам позамашан број година проведених у животу у Христу (колико сам као смртник и грешник то могао да окусим). Прошао сам све фазе: неофит, ревност, фанатизам, зилотизам, елитизам, византизам, бело монаштво, причешћивање, непричешћивање, еклисиологија, духовњаштво, апокалиптика, теологија личности, ово, оно, итд, итд,

У задње време (неколико годиница) Христос ми је отворио нови пут - средину (надам се царску), спојити теологију и духовност (мада ја више волим реч мистика), тј. теолошки прецизно описати своје искуство окушања Христа и живота у Цркви.

Ето, укратко о мени. Налосв блога најбоље говори о темама о којима ћу писати. Па, причаћемо.

Google Translate га је феноменално превео: http://translate.goo...ρ μοι εμβάλλεις   "divine love and lust CIA shoot me inject"

Iliti *божанска љубав и пожуда ЦИА пуцај ми убризгајте*  animal-smiley-075

može li prevod ovoga sa grčkog

"divine love and lust CIA shoot me inject"

Близу је :) ... превод је:

... и палиш у мени, попут ватре, љубав божанске чежње.

Поука дана:

Кориснији је живот без речи од речи без живота - свети Исидор Пелусиот

Схолија ћутљивог мистика:

Реч, да би била жива, захтева место где се она може изоштрити, а да не би постала тупа. Беживотна.

Жива реч захтева анахорезу (=измештање), пре свега анахорезу од бесмисла буке света, од буке празних речи.

Наравно, пустиња. Пустиња је метафора, она није географски простор. Она је смештена на картографији унутрашњих предела личности.

Пустиња је место изоштравања речи, буђења перцепције и очишћења од великих очекивања.

Пустиња је свуда где неко заћути да би ослушнуо речи које долазе са других страна, са неких других места које нису стварност коју само чулима доживљавамо, са места које је Христос Љубав моја. Пустиња је место слушања. Пустиња је место живота без речи, живота који говори из себе, коме нису потребна додатна објашњења. Пустиња је тамо где се проналазиш изгубљен, где сабираш расутост. Пустиња су сузе, бол и чежња. Пустиња је тамо где гордост боли. Пустиња је потреба сваке живе речи. Она није географски простор.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...